Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26949)

denyo 18-10-2013 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от Юли Костов (Мнение283992)
Това с тестовете за време е доста относително. Защото процесора на една ТFT матрица, също има известно забавяне при превключване. Примерно на 40"-ов телевизор преди на аналогова си превключваше за близо секунда. Но ако е същия процесор на по голямата матрица ще е примерно 1,5 сек. Това се отразява и на теста, например когато декодера подаде сигнал през порта, то от тук натам започва да тече времето за процесора на телевизора да обработи сигнала. Аз съм тествал и с включени видеокамери на видео порта и при смяна от едната на друга, пак си го има това забавяне.

Да, добро уточнение. Аз нали пробвам с бързо 30 годишно CRT, въобще не бях съобразил, че днешните телевизори са по-бавни. Но пък си мисля, че ако се пусне по аналогов вход, потока на сигнала не се прекъсва. Знам ли. Но най-добре на старо CRT да се тества, те са бързички и реагират на мига. Днес намерих Synaps в един магазин и времената и при него бяха същите. Вида му беше подобен на PacoStar и си мисля, че е поръчван при същия китаец, само надписа на кутията е друг. В друг магазин пък видях TVStar 910 който се оказа с ALI процесор. Дистанционното му е с доста големи бутони, но така и не успях да се добера да го пробвам.

Gena_Bs 19-10-2013 01:23

8113 има директен бутон за достъп до Multimedia player!;;675
Това е STOP бутона. Не знам дали във стария FW 3.1 работеше, защото едва днес го открих, че действа.

Йовчо Димов 19-10-2013 06:09

Не знам защо е толкова важен този бутон за плеъра след като изходът от него пак трябва да бъде през менюто . Но и Аривата чрез PVR бутона пак отива на плеъра (естествено при наличие на флашка) и отива на панел записи от плеъра

civica 19-10-2013 08:02

Голяма екстра , но нека да има за по-добра и бърза навигация .При Оптикум си има бутон усб и ако има нещо включено на него , си светва още един индикатор на предния панел , влизаш си в подменюто и си избираш вида медия - музика , снимки , филми , ... Може и от главното меню , а то е активно само при включен външен харддиск или флашка .

Цифрофикатор 19-10-2013 08:17

Цитирай:

Първоначално написано от denyo (Мнение284039)
В друг магазин пък видях TVStar 910 който се оказа с ALI процесор.

Пуснаха ли ти го, или ти казаха, че е с Али?
Питам, защото TV Star T-1030 е с МСТАР.

Цифрофикатор 19-10-2013 08:21

Прави ми впечатление, че в ТМ вече не продават НЕО за наземна телевизия. Дали не са се отказали от марката, или просто чакат доставки?

civica 19-10-2013 08:24

Цитирай:

....или ти казаха, че е с Али?
Кой да му каже ? Майтап ли си правиш ? :)


Цитирай:

ALI main chipset solution ......
Но както и да е , това е SD версия на декодера ,и цената е много близка с HD варианта . Така , че .....

denyo 19-10-2013 10:14

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение284051)
8113 има директен бутон за достъп до Multimedia player!;;675
Това е STOP бутона. Не знам дали във стария FW 3.1 работеше, защото едва днес го открих, че действа.

Това е функция по рождение на 8113, просто си погледни упътването и ще я видиш :) Но е странно решена (заради заетия за ZOOM червен бутон) и аз също по едно време бях забравил за нея. Но както беше казано, ако гледаш само записи е ОК, защото изхода е директен. Но решиш ли да гледаш филми (натиснеш MOSAIC), за изход настава едно натискане на EXIT или MENU.

Цитирай:

Първоначално написано от Цифрофикатор (Мнение284068)
Пуснаха ли ти го, или ти казаха, че е с Али?
Питам, защото TV Star T-1030 е с МСТАР.

Именно, за това го отбелязвам, всички марки мигрират към по-евтините ALI чипсети. Иначе отдавна съм се отказал да говоря с продавач-пазачи по магазините. Просто го демонстрираха на един клиент и така видях, даже продавача съвсем се залута из менюто и му викам "Дай аз ще го настроя, тъкмо ще видя нещо което ме интересува" ама оня стиска дистанционното и не го пуска - еми... оставих го да си блъска главата. Все някога трябва да се научи. По-късно се включи още един, вече двама пазача се бореха с приемнка и всеки цъкаше на посоки из менюто. Самите те се караха за дистанционното, абсурд беше на мен да го дават. Само си седях отстрани и им гледах сеира. Ама по едно време показа картина приемника и те радостни го връчиха на клиента. Тъпото е, че го дадоха на клиента с държава Ирландия и английско меню. Беше важно да изкара на екрана някаква картина, другото нямаше значение.

Цифрофикатор 19-10-2013 11:08

Не знам дали ALI са по-евтини, но поддържат повече видеоформати от МСТАР и то с по-добри надписи. Справочникът им е твърде неприятен, току виж някога се сетят да го оправят. Ако са и на по-ниска цена, не знам колко омотан трябва да си, че да правиш приставки с МСТАР:s101

civica 19-10-2013 11:41

Не е точно така , но това са подробности . Всичко се прави с цел печалба - китайците го умеят . Има декодери , ОЕМ манифактура , които излизат с различни надписи и платки , според това , което поръчва клиента . Искам да кажа , че една партида може да е с чипсет на МСТАР , друга с АЛИ . А за цените - няма да коментирам . Но както съм казвал и друг път - над 60лв е обир , неоснователен , е за търговеца си има логично обяснение , но ще си продава стоката доста дълго време . Поне аз не давам за DVB-T декодер такива пари , че и за стар модел , без поддръжка .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.