Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Проблем с H-H мотор Amiko DM3800. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36542)

Мартинския 09-01-2018 16:35

Бях писал в една друга тема, че на определен канал от 13Е нямам сигнал, а на другите имам. После пък и при мен спря да върти чинията - ту тръгваше, ту не, а сигнал има. И аз съм с муфа на прозореца.
Та, преди да застудее се качих и от бутоните си се въртеше ок, погледнах ф-овете и този, който влиза в конвертора едва не ми се счупи в ръката - кабелът почернял и жилото окислено. Оправих и края, който влиза в мотора - пак беше почернял, та сега всичко е наред - мотора върти и има сигнал навсякъде.
Успех.

dodo_pv 09-01-2018 17:24

Почерняващият кабел е с оплетка от отпадъчни метали. Смени го целия. Не е предназначен да провежда постоянен ток. Не, че и за фидер става, ама...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Kosme 11-01-2018 22:00

Здравейте колеги, последните няколко дни нямах възможност да пробвам съветите Ви относно проблемите ми с моя н-н мотор понеже бях на работа до късно.
Днес сторих следното:
1. Смених муфата и натегнах ф-конектрорите по всички краища (от приемника, двата свързващи муфата и този към мотора. Всички изглеждат в идеално състояние. Сигнал. от "запецналия" спътник 39е на макс, но резултат няма мотора само цъка и не се върти по никакъв начин дори и от бутоните.
............ядосах се :)
2. Взех чисто нов кабел от VEOS RG6 с носач, взех и чисто нови конектори от тези хубавите уж, направих кабела, свързах го директно приемник - мотор без муфи и др. неща. Сигнал от спътника отново на макс и мотора отново не се върти и това е....
Към нов ли мотор отивам>? имам един стар приемник.. Optibox Anakonda чудя се дали да не пробвам с него? Някакви съвети от Вас>?

бендо 11-01-2018 22:13

Разглоби го и смени двете реленца за ляво и дясно;;650Успех

trafik69 11-01-2018 23:15

cv
 
И при мен случва ама мисля ,че е вирусссссс;;516;;basi;;573.Ама не му се сърдя ,13 г студ, вятър ,слънце ,дъжд.Години не се излага ,3 дена :s101мръсотиииииии,после всичко ОК;;516

Вас 12-01-2018 11:05

Цитирай:

Първоначално написано от Kosme (Мнение470624)
Към нов ли мотор отивам>? имам един стар приемник.. Optibox Anakonda чудя се дали да не пробвам с него? Някакви съвети от Вас>?

Ако въпроса е към мен, то по нагоре в темата написах доста, което не стана ясно дали си направил.
Логично щом сигнала е на макс и гледаш тв, пробвай така както е с бутоните на мотора да го раздвижиш. Пробвай и с другия приемник.
Зануляването на мотора от бутоните го направи след като откачиш кабела от приемника към мотора, натискаш едновременно двата бутона и държиш 10-15сек. След това включи приемника, като предварително си изпълнил това което ти писах в горния пост, и му подай командата "Иди на 0". Направи го два-три пъти, но само по Usals.
Ако пак не стане направи си бекъп файл на софта, зареди нов софтуер, занули пак от бутоните, включи Usals и му дай пак "Иди на О".
След като мотора проработи, качи от бекъп файла само "Потребителски настройки" и си готов.
Ако досега не си ползвал Üsals, влез в настройките му и си задай географските координати. Всичко друго става автоматично.
Успех!;;650

P.S. На времето, когато и аз сложих мотор, го въртях по Дайсек и от време на време мотора спираше, "чудеше се" дали да върви и не спираше точно, след като "занулих" всичко смених софта и минах на Usals, не е имало никакъв проблем повече.....вече 2години;;650

Kosme 16-01-2018 18:46

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение470433)
Предполагам, че въртиш мотора с Golden Interstar XPEED LX1(от подписа), а не с някой от телевизорите.
Ако е така, влез в менюто на приемника на сателитна настройка и премахни командите за DiSEqC ключа към различните чинии(ако вече не си го сторил).
Ако на всеки спътник поотделно трябва да се запамети командата DiSEqC 1.2 (за управление на мотора) я изключи. Направи го за всички спътници, които гледаш, излишните ги изтрий! След като си изключил всички спътници от менюто на приемника, влез на Хелас 39Е, където ти се намира антената и включи Usals. След това пусни "Иди на 0", О.К. антената ще се върне пак на 39Е. След това вървиш по "дъгата" отключвайки всеки един от спътниците, които ще гледаш по Usals.
Забрави го DiSEqC 1.2. Н-Н мотора не го долюбва много.
Ако всичко това не помогне, повторно инсталиране на читав софтуер и навсякъде Usals;;650

Направих всичко както ме посъветва по-горе колега - никакъв резултат! Мотора не мърда чува се само почукване/цъкане!
Направих и друго.. закачих един му един Optibox Anakonda с цел да елиминирам проблема с тунера на XPEED-a LX1. Безрезултатно и по усалс и по дисек 1,2 мотора не мърда сигнал от 39е на Анакондата на макс.
Единственото което не съм пробвал, но за сега няма как (понеже трябва да се свали цялата антена от стойката понеже нямам достъп до конвертора) е смяна на кабела от конвертор --> мотор.
Някакви препоръки за здрав мотор да ми дадете ? В предвид, че терасата ми е ъглова югоизток и е много ветровито...сегашния ми мотор е слаган 2012 г. има и луфт на хобота, който си е от 3 години, но неми пречеше.

dodo_pv 16-01-2018 19:04

При скапан конвертор, моторът наистина не върти! Можеш да свържеш към мотора някакъв изправен конвертор, за какъвто тип е настроен тунера и да подадеш команда "goto 0". Ако завърти, значи си е наред мотора.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Kosme 16-01-2018 19:18

Хм...имам в мазата една булсатска антена, която до последно работеше. Ще и сваля конвертора и ще го свържа към мотора без антена..и ще изпълня go to 0. Това ще е май последното което ще опитам!
;;650

yavor1 16-01-2018 19:31

Цитирай:

Първоначално написано от Kosme (Мнение471012)
Единственото което не съм пробвал, но за сега няма как (понеже трябва да се свали цялата антена от стойката понеже нямам достъп до конвертора) е смяна на кабела от конвертор --> мотор.

Направо от мотора разскачи кабела към конвертора и така пробвай дали върти, провери и съпротивлението на кабела към конвертора, замери и напрежението на изхода от НН-мотора към конвертора ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:02.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.