Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Виваком се срина (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47292)

uniqad 23-11-2023 00:23

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение593260)
В крайна сметка може ли да се изключва Президеншъл без рут и как става номерът?

В крайна сметка пробвай така и може и да те огрее, ако успееш да го излъжеш:
Код:

adb shell pm disable-user --user 0 com.google.android.cellbroadcastreceiver

авантикс 23-11-2023 09:16

Цитирай:

Първоначално написано от ЗММ-111 (Мнение593243)
Минавате като мен на nokia с фенерче и нищо няма да получите ;)

Аз съм отдавна с Нокия 105. с радио и фенерче,за какво ми е скъп телефон,за да имам 2 години договор към някой моб.оператор и да ги храня че са бедни :). И аз не получавам БГ-алерт!

компира 23-11-2023 09:39

Цитирай:

Първоначално написано от авантикс (Мнение593266)
Аз съм отдавна с Нокия 105. с радио и фенерче,за какво ми е скъп телефон,за да имам 2 години договор към някой моб.оператор и да ги храня че са бедни :). И аз не получавам БГ-алерт!

И аз така бях допреди няколко месеца. Но минах на смартфон, защото мобилният интернет го ползвам и като домашен, с екстрата HotSpot Tethering. За моите потребности няма нужда да плащам и за домашен интернет. БГ алерта не ми пречи, все пак рядко ще се случва.

bateradko 23-11-2023 10:51

Една интересна особеност:
Два смартфона един до друг. Единят е с 2 СИМ-карти, а вторият - без. На този без - нама АЛЕРТ, а на този с двете - само един АЛЕРТ. А позвънявания и SMSи си идват за всяка карта по отделно.

авантикс 23-11-2023 11:08

Цитирай:

Първоначално написано от bateradko (Мнение593270)
Една интересна особеност:
Два смартфона един до друг. Единят е с 2 СИМ-карти, а вторият - без. На този без - нама АЛЕРТ, а на този с двете - само един АЛЕРТ. А позвънявания и SMSи си идват за всяка карта по отделно.

Зависи картата която не си получуил БГ-алерт , към кой моб.оператор е ?

bateradko 23-11-2023 11:33

Цитирай:

Първоначално написано от авантикс (Мнение593271)
Зависи картата която не си получуил БГ-алерт , към кой моб.оператор е ?

Признавам си, така и не разбрах към коя карта дойде АЛЕРТ-а. Следващият път ще обърна повече внимание.
Иначе и двете карти са на един и същ оператор.

dodo 23-11-2023 12:27

При мен с Нокиа 925 с карта на А1 нямаше инфо(нета беше изключен). На друг телефон Самсунг А10 без карта закачен към нета имаше инфо. Самсунга преди година е бил със сим карта на А1 и Йетел за ден два за проба като има въведени 2 акаунта към google play в него.

ogibo 23-11-2023 17:04

Сиктерфон 7. Нищо. На останалите в къщи с Андроиди пристигна съобщение по график. И при издънката нямах съобщени и сега. Не съм правил никакви настройки. Чувствам се пренебрегнат и първа жертва на ядрен взрив във войната с машините.

AGT 23-11-2023 21:28

Цитирай:

Първоначално написано от ogibo (Мнение593278)
Сиктерфон 7. Нищо. На останалите в къщи с Андроиди пристигна съобщение по график. И при издънката нямах съобщени и сега. Не съм правил никакви настройки. Чувствам се пренебрегнат и първа жертва на ядрен взрив във войната с машините.


Да не си пипнал тук ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5d72f4d6b9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

ogibo 23-11-2023 21:49

Даже не се ориентирам какво ми показваш. С IOS 15.8 съм и няма бг. На рашън е, че другите езици не ги вдявам много.

Момчил Минков 24-11-2023 12:20

Цитирай:

Първоначално написано от dodo (Мнение593273)
При мен с Нокиа 925 с карта на А1 нямаше инфо(нета беше изключен). На друг телефон Самсунг А10 без карта закачен към нета имаше инфо. Самсунга преди година е бил със сим карта на А1 и Йетел за ден два за проба като има въведени 2 акаунта към google play в него.

според мен няма нищо общо с нетя - дали е включен или не... :s101
Мамка му, да не би наистина да идва и нещо през нетя? ама щом чвия алерт беше по-грешка и стигна само до Вивакомци....

Cool_Breeze 24-11-2023 12:32

Алерта идва през мрежата на операторите, няма общо с интернета и дали има сим карта в телефона. Същото е като да набереш 112 без сим карта. Телефонът винаги е закачен към някоя мрежа, просто са разрешени само спешни обаждания.

Valkov 24-11-2023 17:16

Не е много сигурно. У дома 2 таблета мълчаха като риби въпреки че имат място за сим-карта. Обадиха се само смартфоните с пъхната в тях карта на някой оператор.

Gena_Bs 24-11-2023 18:18

Системата BG-ALERT на мобилните телефони, как работи?
BG-ALERT дава възможност да се изпращат съобщения за предупреждения до мобилните телефони, които поддържат технологията Cell Broadcast Service и се намират в района на разпространение. Сигналите за клетъчно излъчване са под формата на приоритетни известия, които се появяват на екрана на телефона, дори ако е заключен или активиран „тих“ режим. Съобщението може да бъде придружено от специфичен звуков сигнал, както и от вибрация.

Намирам се в район, където е изпратено съобщение от BG-ALERT, но не съм го получил. Каква e причината?
Причината, за да не сте получили съобщение, може да бъде:

телефонът е изключен или с активиран „самолетен режим“;
телефонът е извън обхвата на покритие на мобилната мрежа;
телефонът не е съвместим с технологията Cell Broadcast Service;
телефонът е с деактивирана функция за получаване на съобщения.

Според мен без SIM в телефона нищо няма да се получи.

oldgraf 24-11-2023 18:38

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение593313)

Според мен без SIM в телефона нищо няма да се получи.

И ако е с две карти колко пъти ще го получиш :)

Момчил Минков 24-11-2023 19:58

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение593313)
Системата BG-ALERT на мобилните телефони, как работи?
BG-ALERT дава възможност да се изпращат съобщения за предупреждения до мобилните телефони, които поддържат технологията Cell Broadcast Service и се намират в района на разпространение. Сигналите за клетъчно излъчване са под формата на приоритетни известия, които се появяват на екрана на телефона, дори ако е заключен или активиран „тих“ режим. Съобщението може да бъде придружено от специфичен звуков сигнал, както и от вибрация.

Намирам се в район, където е изпратено съобщение от BG-ALERT, но не съм го получил. Каква e причината?
Причината, за да не сте получили съобщение, може да бъде:

телефонът е изключен или с активиран „самолетен режим“;
телефонът е извън обхвата на покритие на мобилната мрежа;
телефонът не е съвместим с технологията Cell Broadcast Service;
телефонът е с деактивирана функция за получаване на съобщения.

Според мен без SIM в телефона нищо няма да се получи.

това са дрънканици без покритие, стари 2г телефони поддържащи CB service, да не би да получават? Що са написали андроид 11 и по-високи, като някои андроид 9 получават? Пак ще го напиша: активирах си всичко в менюто CB service на siemens cx75 и ще видим... В Гърция получавах, в родината НЕ. :hammer:

алтера 24-11-2023 21:08

моят телефон е 8.1 и получи.
нокия с фенерче от 2007 не получи

Valkov 24-11-2023 21:12

Като че ли трябва да си взема думите назад. Тази вечер у дома на таблета който ползвам вместо електронна книга се мъдреше поздрава от президента. Кога е пристигнал не зная но май сим-кртата не е необходима...

Гадьо 24-11-2023 22:20

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение593314)
И ако е с две карти колко пъти ще го получиш :)


Един път.

Gena_Bs 25-11-2023 07:58

Не става ясно дали трябва да има SIM в устройството, ама май не е нужно.
При "грешния" тест попаднах на информация, че алармата (Cell Broadcast) се разпространява до всички устройства в определен район с Android и IOS без изключение.
Някой да е получил на телевизора си съобщение в момента на тестване на системата?
https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast
https://source.android.com/docs/core.../cellbroadcast

p.s.Цитатът ми в предния пост е от FAQ секцията на BG alert.

uniqad 25-11-2023 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение593322)
Не става ясно дали трябва да има SIM в устройството, ама май не е нужно.
При "грешния" тест попаднах на информация, че алармата (Cell Broadcast) се разпространява до всички устройства в определен район с Android и IOS без изключение.
Някой да е получил на телевизора си съобщение в момента на тестване на системата?

Системата работи само на устройства, които имат gsm модул. Телевизорите (а и андроид тв боксовете) нямат такова нещо, освен това на тях е инсталиран АндроидТВ, който се компилира без cell broadcast receiver, просто защото се предполага, че нямат gsm модул и не им е необходим.

Момчил Минков 25-11-2023 15:04

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение593324)
Системата работи само на устройства, които имат gsm модул. Телевизорите (а и андроид тв боксовете) нямат такова нещо, освен това на тях е инсталиран АндроидТВ, който се компилира без cell broadcast receiver, просто защото се предполага, че нямат gsm модул и не им е необходим.

миналата година обикалях край дунава с автомобила, и в един момент на дисплея на мултимедията се появи "emergence firmware update", или нещо подобно, предполагам, че съм хванал нещо от румъния и то по DAB, едва ли по FM-а ще дойде нещо! Та ако наистина сме черпили опит от Румъния и те са по-напред, възможно е да имат и някакъв броудкаст и по "въздуха"
.
.
.
да, намерих снимката, сега ще я "кача"

Хоризонт 27-11-2023 21:25

Здравейте! Да попитам може би не е точно по темата ...
Та въпроса ми е, защо изчезва тв. СКАТ от номер 13 на техните операторски приемници за сат телевизия и въобще се прескача като празен канал. ?
Каква е причината ?

Глаголица 30-11-2023 15:38

Цитирай:

Първоначално написано от Cool_Breeze (Мнение593299)
Алерта идва през мрежата на операторите, няма общо с интернета и дали има сим карта в телефона. Същото е като да набереш 112 без сим карта. Телефонът винаги е закачен към някоя мрежа, просто са разрешени само спешни обаждания.

Имам един Галакси С8 със сим карта на Вива, но си си седи на самолетен режим и не получи нищо.

Дедал 30-11-2023 16:25

При вчерашният тест два еднакви телефона, на един и същ оператор, в една и съща стая - единият получи, а другия - не... Толкова за "голямата" система ... изпълнена по български :)

TUISTERa 30-11-2023 22:05

CBS е стандартизиран в 2г, 3г, лте и 5г, стандарта е приет 2006-та но е утвърден след 2010-11 , затова някои от старите устройства получават алерт-а, други - не. Би трябвало телефона да получисъобщение ако е свързан с някоя клетка, ако е в самолетен няма как да го получи, ако е с а-гпс е възможно да се използва той за да получи съобщението, без значение че няма сим или че не е закачен към клетката, просто може би ще го получи по-късно съобщението... Сума андроиди са за китайския и руския пазар :) cbs-a е на етси , които са европейска организация...

Момчил Минков 02-12-2023 18:31

Lenovo Z2 vibe с LineageOS - android 9 със СИМ - получи
Samsung S7 - android 9 без карта, НЕ получи
Samsung SIII с LineageOS - android 9 без СИМ - не получи
вадя сим-а от леновото и слагам на галаксито S7, нищо не идва
Леновото вече без карта, получава 2-ри път :hammer:

Глаголица 02-12-2023 23:50

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение593480)
Би трябвало телефона да получисъобщение ако е свързан с някоя клетка, ако е в самолетен няма как да го получи, ако е с а-гпс е възможно да се използва той за да получи съобщението, без значение че няма сим или че не е закачен към клетката, просто може би ще го получи по-късно съобщението.

как а-гпс ще прати съобщение на телефон незакачен към клетка/в самолетен режим? нали а-гпс идва точно от базовите станции?

ТКЗС 04-12-2023 15:41

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение593530)
как а-гпс ще прати съобщение на телефон незакачен към клетка/в самолетен режим? нали а-гпс идва точно от базовите станции?

От около 20 000 км над базовите станции идва сигнала ;;650

111111 04-12-2023 18:24

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение593556)
От около 20 000 км над базовите станции идва сигнала ;;650


А-GPS не е грам GPS ами локация Предадена от клетките
Assisted GPS.

TUISTERa 04-12-2023 19:45

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение593530)
как а-гпс ще прати съобщение на телефон незакачен към клетка/в самолетен режим? нали а-гпс идва точно от базовите станции?

E то и аз май това казвам :) ако е в самолетен няма да получи, ама иначе може и да работи, А-гпс-а използва клетите на операторите за да изчисли позицията си спрямо тях, което автоматично означава, че би могъл да "прочете" съобщението от операторската клетка, без да е нужно да се регистрира в операторската мрежа. Това би се случило ако в някакъв момент след изпращане на съобщението устройството локализира своята позиция. Ама това си е плод на мои размисли, нито имам информация да го може, нито да не го може...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.