Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26949)

ПоповП 16-03-2013 17:47

Цитирай:

Първоначално написано от Рувас (Мнение235115)
8106 има RF модулатор и копчета у-е.

За това вече писахме в пост #169:http://dtv-bg.com/showthread.php?p=232639#post232639

на гости 17-03-2013 12:54

SRT 8106, тествах го и работи на стар чернобял телевизор с RF кабел през входа за антената :).

тихогр 17-03-2013 16:42

Четох, четох и не разбрах кой е най-добрия приемник? Ще го ползвам в северозападна България с идеята, ако могат да се гледат освен български и сръбски програми. Поне от аналоговите се хващат доста такива надявам се да са ги направили вече цифрови. Ако може да е с DVB-T2 още по-добре.
Иначе как стои въпроса за 2 тв с един приемник може ли да се гледа и каквото се гледа на този с приемника такова ще е и на другия така ли е?

pe6o1975 17-03-2013 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от тихогр (Мнение235238)
Ще го ползвам в северозападна България с идеята, ако могат да се гледат освен български и сръбски програми. Поне от аналоговите се хващат доста

Колега,кои аналогови сръбски програми хващаш и евентуално от кой предаватеал? Ако хванеш нещо цифрово от Сърбия ще ти бъда благодарен да споделиш ;;650

ПоповП 17-03-2013 17:03

@ тихогр:

По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня).
Ако поне единият ТВ е с цифров Т2(или Т) тунер, ще може да гледаш различни програми на 2-та ТВ - на единия чрез изход(чинч, или скарт, или HDMI), на другия - чрез антенния вход(с кабел от Ant. out=Loop от декодера).

тихогр 17-03-2013 17:32

Цитирай:

Първоначално написано от pe6o1975 (Мнение235240)
Колега,кои аналогови сръбски програми хващаш и евентуално от кой предаватеал? Ако хванеш нещо цифрово от Сърбия ще ти бъда благодарен да споделиш ;;650


Ами хващам (по-точно родителите ми понеже питането ми е за тях) около 6-7 сръбски аналогови говоря за северозападна България и по-точно Видинския регион. Ето някои от тях, за които се сещам: ртс1, ртс2, Б92, pink, avala имаше и още ама не се сещам в момента. Цифрово няма как да хвана понеже още си търся приемник. Иначе те са с антена от тези турските, ако се сещате с усилвателите, което ме подсеща да Ви питам като взема приемник ще може ли да се ползва тази антена за цифровата тв, ако я завъртя вертикално на 90градуса ли там как ще дойде, както казват в рекламите за цифровизацията.




" По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня). "


Ами да аз точно такъв си търся Т2. Имате ли представа кога се очаква да заработят официално сърбите за да знам колко да изчакам и евентуално кои програми бих могъл да гледам тези, които съм хващал до сега или ще излязат и нови може ли да се провери това някъде има ли някакво инфо?

pe6o1975 17-03-2013 18:03

Ето един форум на съседите където се обсъжда тази тема:

http://www.rtvforum.net/thread-183-page-90.html

ПоповП 17-03-2013 18:16

Виж и в predavatel. Най-рано пробен сигнал се очаква към края на годината.
Аз съм с китайска с усилвател и моторче за въртене подобно на твоя случай. Насочвам я към чуждите предаватели и се приемат и нашите цифрови без да се променя положението за вертикална поляризация(на ок.5км от предавателя съм).

darkmanx 17-03-2013 21:19

с очаквана цифровизация към края на 2015г. няма как да има Т2 във всеки магазин. да не говора за малумното им решение да са на хоризонтална поляризация - трябва да слагаш 1 за наще, 1 за тях :twisted:

bokarium 18-03-2013 10:37

Цитирай:

Първоначално написано от ПоповП (Мнение235245)
@ тихогр:

По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня).
.

Аз преди време не мога да се сетя кога ,на аналоговата ефирна тв , хванах два канала на украинците , единият беше перший канал , другият не можах да видя името му, дори се хващаха цветно, и то при мен със стайна антена , но скоро не съм ги ловил тия канали, а и нямам Т2 тунер да кажа как е само с двб-т съм.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:18.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.