Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Как да настроя моторизирана чиния към 1.9Е (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46262)

vasilstf 09-10-2020 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от tedy58 (Мнение541225)
КИРИ11 това с "окото" не е много добра идея!
Между другото гледам от доста време (и по-точно от преди 2 дни) пишем, а "Пълната къща" не коментира! Явно я е настроил вече и гледа сега какви ги творим тук. ;;573

Или се е отказал. Виж, че четирите му мнения са всичките в тая тема.

Вас 09-10-2020 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от tedy58 (Мнение541225)
КИРИ11 това с "окото" не е много добра идея!
Между другото гледам от доста време (и по-точно от преди 2 дни) пишем, а "Пълната къща" не коментира! Явно я е настроил вече и гледа сега какви ги творим тук. ;;573


С пипането на "окото" дъгата отива директно в канала.;)
Сега се сещам, че ФулХаус може да е чукнал full house на покер и още да не е изтрезнял!:)

oldman 09-10-2020 11:22

Когато писах, че BS е капризен спътник, имах предвид, че иска много точно позициониране и оптимизиране на всички компоненти по настройката. Настройвах 2 дена една булсатска и подобен зор не съм видял досега, а настройвам чинии от 1992 година.

Вас 09-10-2020 11:43

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение541229)
Когато писах, че BS е капризен спътник, имах предвид, че иска много точно позициониране и оптимизиране на всички компоненти по настройката. Настройвах 2 дена една булсатска и подобен зор не съм видял досега, а настройвам чинии от 1992 година.


На село съм с булсатка на мотор, която съм настройвал преди да се появи 1.9Е. Бях с приемник Едисион Пиколо 3х1(Не е линукс). След като се появи този спътник, естествено го включих в списъка заради "Арените", които се отварят. Всичко работеше перфектно на Юсалс.
Сега и там със Едисион Примо(Заключен линукс) и спътник 1.9Е стана проблемен.
Реших, че настройката ми е избягала и закачих уреда на мотора. Той върти по Юсалс и се оказа, че с настройката всичко си е точно.
Махнах Юсалса, сложих всичко на Дисек и спътника изгря отново с пълната си сила.
Тъй като колегата ФулХаус пише за Едисион, твърдя че Едисион Примо не работи точно по Юсалс! Не знам за другите Едисиони, които са чист Линукс как е, но предполагам че е същото!
Просто да махне от всички спътници Юсалса и да мине на Дисек.
Това му е единствения вариант!

Мартинския 09-10-2020 11:50

С OS мини-то няма проблем - излиза си по усалс.

oldman 09-10-2020 11:51

Още в #4 му писах да махне юсалса и да пробва с дайсек.

ФулХаус 11-10-2020 20:18

Нищо не съм настроил още:(

Пробвах да си сменя ширината с -3, после с +6. Явно нещо генерално съм прецакал, тъй като в момента каквито и координати да дам при Блайнд Скан все 0.8w излиза.

До 3.1е също не стигам. 0.8w и 4.8e (за последния вече не знам).

След толкова ръчкане wi-fi мрежата ми се загуби и няма връщане:)

Този въпрос ще го мъча и тази вечер, а по принцип съм решил дори и да стане да си монтирам отделна чиния, та ще имам още въпроси:)

ФулХаус 12-10-2020 23:16

Има ли някакви уреди, които ти казват към кой сателит гледаш в момемнта и същевременно да могат ли да местят чинията?

Предполагам че има де, въпросът е в кой ценови диапазон са:)

Аз гледах Primesat SF500 Mk2, но той май не върти чинията.

Можете ли да препоръчате нещо, което да прави и двете неща?

И да не отварям нова тема, с 85см чиния ще мога ли да гледам нормално 1.9е от централна Англия или по-голяма да взимам?

Мартинския 13-10-2020 09:26

1Прикачено(и)
Видя ли ми поста, в който ти казвам да гледаш сигнала през Signal Finder менюто? Едва когато имаш със сигурност сигнал на ТП от 1,9 ще пускаш Блайнд Скан-а. Щом като твърдиш, че си избрал България Сат и антената е отишла на 1,9 но при сканиране излиза 0,8 значи трябва да коригираш дължината с цяла единица. Другото е че може да ти бяга дъгата на запад поради пропадане на чинията. 5W излиза ли ти? Или ако този излиза, то където си да не се хваща 1,9.

Вас 13-10-2020 11:01

Цитирай:

Първоначално написано от ФулХаус (Мнение541412)
Има ли някакви уреди, които ти казват към кой сателит гледаш в момемнта и същевременно да могат ли да местят чинията?

Предполагам че има де, въпросът е в кой ценови диапазон са:)


Аз гледах Primesat SF500 Mk2, но той май не върти чинията.

Можете ли да препоръчате нещо, което да прави и двете неща?

И да не отварям нова тема, с 85см чиния ще мога ли да гледам нормално 1.9е от централна Англия или по-голяма да взимам?


Аз имам този. Върти по Дисек и по Усалс.
Цената е добра за това което предлага и съм доволен.
Може да се ползва дори и за приемник за FTA HD канали:


https://www.aliexpress.com/item/32867993275.html


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.