Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   DVB-T Варна (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=9433)

uscxeu 17-04-2011 17:35

двб-т Варна
 
колега явно си по наясно от мен но едно не мога да разбера в момента за Варна съвсем се омазаха работите с тая тв сега на всички канали имам черен екран и ми пише само на единият 16ти номер кодиран сигнал да не пускат нещо еротични канали фреехтв хустлер ? и понеже имам ХД тв монитор самсунг лсд е 22 ина със вграден двб-т мпг4 и слот за някаква карта да речем , че пуснат кодирани канали на мястото на тоя слот ли ще се пъха тази карта с някакъв модул който тауер ком ще дават и ще има ли и ХД канали защото ми е Фул ХД монитора , а знае ли се дали всички канали които ги има аналогово ефирно за град Варна ще бъдат пуснат и цифрово

???

DVB-T fan 17-04-2011 18:15

Цитирай:

Първоначално написано от uscxeu (Мнение95500)
колега явно си по наясно от мен но едно не мога да разбера в момента за Варна съвсем се омазаха работите с тая тв сега на всички канали имам черен екран и ми пише само на единият 16ти номер кодиран сигнал да не пускат нещо еротични канали фреехтв хустлер ? и понеже имам ХД тв монитор самсунг лсд е 22 ина със вграден двб-т мпг4 и слот за някаква карта да речем , че пуснат кодирани канали на мястото на тоя слот ли ще се пъха тази карта с някакъв модул който тауер ком ще дават и ще има ли и ХД канали защото ми е Фул ХД монитора , а знае ли се дали всички канали които ги има аналогово ефирно за град Варна ще бъдат пуснат и цифрово

???

Здравей,
Кодирани канали може би ще има след 2014г. на мултиплекса на Хану про. Там може би ще има и канали с висока резолюция. За момента няма телевизия от ефирните, която да е заявила че ще бъде на висока резолюция на мултиплекса - те реално са още във формат 4:3 така че.... има доста време. Кодировката на Тауърком е тестова, т.е. не се притеснявай платени канали в началото няма да има! По-късно ако има и ако желаеш ще си купиш CI модул с карта за телевизорчето. но пак казвам тва е много далечно като време - по новия график хану са чак 2014г.
В момента си е тест всичко - изобщо не трябва да те учудва защо днеска работи с картина и звук па утре само черен екран и т.н.
Очаква се наесен вече сигнала да е стабилен в големите градове и да работи на пълна мощност, тъй като както казах по-горе нова и бтв поставиха условие на тауърком за започването на симулкаста преди гасенето на аналога - а именно да се види на практика, че са покрили всички зони.

add_bg 18-04-2011 20:06

DVT-T HD
 
а това устроиство антена DVT-T HD хваща ли аналогова телевизия?

DVB-T fan 18-04-2011 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от add_bg (Мнение95640)
а това устроиство антена DVT-T HD хваща ли аналогова телевизия?

;;645

Дато 19-08-2011 17:45

Какво е положението със цифровия сигнал в момента във Варна?Силата на сигнала на какво ниво е и има ли чести прекъсвания?

ststefanov23 19-08-2011 20:04

Има манатарки ,има и гъби.;)
 
първия мултиплекс работи 482MHz, на втория има прекъсвания 538MHz.

Дато 20-08-2011 12:46

Цитирай:

Първоначално написано от ststefanov23 (Мнение115363)
първия мултиплекс работи 482MHz, на втория има прекъсвания 538MHz.

Благодаря за отговора.А иначе 22 канал за мултиплекса на коя телевизия е предназначен при официалния старт на цифровизацията,както и 29?И ако Нова телевизия или Bulgaria on air tv искат да излъчват и те,възможно ли е да се добавят към вече съществуващите БТВ и ТВ 7,или трябва да се освободят 33,35 или 50 канал(за тестово излъчване става въпрос)?Питам,ако си запознат или някой друг от форума с повече подробности.Благодаря!

bate_dino 20-08-2011 13:08

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение115421)
22 канал за мултиплекса на коя телевизия е предназначен при официалния старт на цифровизацията,както и 29?И ако Нова телевизия или Bulgaria on air tv искат да излъчват и те,възможно ли е да се добавят към вече съществуващите БТВ и ТВ 7,или трябва да се освободят 33,35 или 50 канал(за тестово излъчване става въпрос)

Технологично няма проблем да се добавят Нова или БOA на мултиплекса, но за момента вероятно самите Towercom не могат да ти отговорят. Всичко зависи как ще се договорят с телевизиите и кой от операторите /Towecom или HANU PRO/ самите телевизии ще предпочетат

Дато 20-08-2011 13:21

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение115423)
Технологично няма проблем да се добавят Нова или БOA на мултиплекса, но за момента вероятно самите Towercom не могат да ти отговорят. Всичко зависи как ще се договорят с телевизиите и кой от операторите /Towecom или HANU PRO/ самите телевизии ще предпочетат

Ясно,мерси за отговора!И един последен въпрос:ако през летния сезон има заглушаване на ефира с турски програми,то би ли имало това голямо значение за цифровите телевизии?
Надявам се тази есен да стартира тестово поне Нова телевизия,както и да се освободят тези честоти,които са определени за цифрово излъчване,но на тяхно място в момента се излъчват БТВ,Нова тв и регионални канали.Много интересно как ще се направи промяната при условие,че за град Варна няма свободен честотен спектър за излъчването на нови честоти на БТВ и Нова тв аналогово.

ПоповП 19-09-2011 01:18

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение115426)
...И един последен въпрос:ако през летния сезон има заглушаване на ефира с турски програми,то би ли имало това голямо значение за цифровите телевизии?
...

Досега при тестовото излъчване на 22 и 29 канал не се забелязва смущаване от турските Samanyolu(22k) и NTV(29k).


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.