Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26949)

gentu 14-03-2013 11:31

Цитирай:

Първоначално написано от MaxSat (Мнение234532)
Чета, чета тука постовете и се чудя - Защо досега никой не се оплака от Max T105 HD досега?

-ами много зависи от това колко си продал до сега?
(ако са под 100бр. - не очаквай да има отзиви);;650

eeevgeniii 14-03-2013 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от Дензел (Мнение234543)
Аз бих добавил и безпроблемна работа .Малко по-напред в темата на Пачков му написах че съм доволен от избора си цена-функционалност. Къде е сега да им обяснява как да се оправят със “Синапс“-ите.:lol15:

Имам един въпрос за този приемник Max T105 HD кой е производителя защото не го намирам да е описано в сайта чие производство е разбира се ако не е тайна и като го закупя как ще гледам сръбските канали на DVB-T2 или първо го купи после си гризи ноктите ако благоволите може да отговорите ако не просто подминете въпроса

MaxSat 14-03-2013 11:36

Цитирай:

Първоначално написано от eeevgeniii (Мнение234533)
Прииемници с dvb-t2 тунери предлагате ли

Мога да предложа ето това на цена 85 лв.

MaxSat 14-03-2013 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от eeevgeniii (Мнение234547)
Имам един въпрос за този приемник Max T105 HD кой е производителя защото не го намирам да е описано в сайта чие производство е разбира се ако не е тайна и като го закупя как ще гледам сръбските канали на DVB-T2 или първо го купи после си гризи ноктите ако благоволите може да отговорите ако не просто подминете въпроса

Производителя е MaxSatellite, или по-точно ние. Този приемник е разработен специално за нас от китайска компания. Сглобява се в България. Имаме всички необходими сертификати към него. Ако желаете сканирам и изпращам. Никъде в характеристиките на приемника не пише че поддържа Т2, така че с този приемник няма как да ги гледате. Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение234546)
-ами много зависи от това колко си продал до сега?

Не са под 200!

eeevgeniii 14-03-2013 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от MaxSat (Мнение234548)
Мога да предложа ето това на цена 85 лв.

Това предложение е доста добро за което не мога да не изкажа благодарност

bokarium 14-03-2013 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от MaxSat (Мнение234548)
Мога да предложа ето това на цена 85 лв.

А ще получвате ли тоя Т2 модел ? само едно ме притеснява , че няма слот за карта за платени канали, а един ден както са безплатни , може и платени канали да има ? знае ли човек трябва да сме готови за всичко .

MaxSat 14-03-2013 11:45

Цитирай:

Първоначално написано от avtest (Мнение234551)
А ще получвате ли тоя Т2 модел ? само едно ме притеснява , че няма слот за карта за платени канали, а един ден както са безплатни , може и платени канали да има ? знае ли човек трябва да сме готови за всичко .

Имаме ги в наличност, просто не са обявени в сайта.

tchefo 14-03-2013 11:48

Слагайте и снимки за мултимедийните функции, примерно големина на субтитри на филми от флашка

eeevgeniii 14-03-2013 11:49

Цитирай:

Първоначално написано от avtest (Мнение234551)
А ще получвате ли тоя Т2 модел ? само едно ме притеснява , че няма слот за карта за платени канали, а един ден както са безплатни , може и платени канали да има ? знае ли човек трябва да сме готови за всичко .

Да въпросът е интересен и аз добавям още един FULL HD ли е приемникът

Иванова 14-03-2013 11:50

Цитирай:

Първоначално написано от avtosat (Мнение234545)
И при мен е така. Пресканирах и списъка е празен. Обаче като ги набирам с бутоните 1-8 си излизат всичките 8 програми.




Бутоните 1-8 като ги натиснеш показват ли се програмите нормално защото при мен не се показват.Ти как пресканира с запазване на старите програми или с изтриване .

bokarium 14-03-2013 11:51

Цитирай:

Първоначално написано от MaxSat (Мнение234552)
Имаме ги в наличност, просто не са обявени в сайта.

Ами обявете ги де , как искате да се продават , като никой не може да види офертата онлайн, освен това имат ли меню на Български език ? да не стане така ohi е не , a не е да на гръцки не значи да . а имат ли RF модулатор връзка по скарт или по чинч ?

MaxSat 14-03-2013 12:27

Цитирай:

Първоначално написано от avtest (Мнение234556)
Ами обявете ги де , как искате да се продават , като никой не може да види офертата онлайн, освен това имат ли меню на Български език ? да не стане така ohi е не , a не е да на гръцки не значи да . а имат ли RF модулатор връзка по скарт или по чинч ?

Няма да ги обявим, защото не са предназначени за България - нямат българско меню и ръководство за експлоатация на български език. Имат сръбски такива. Няма RF модулатор има връзка по чинч и HDMI.

П.С. Не държа да ги продавам тук, имаме си пазар за тях, просто отговорих на запитване за DVB-T2 приемник.

bokarium 14-03-2013 12:59

А някакви сателитни комбо приемници с Т2 тунер ще получавате ли ?

MaxSat 14-03-2013 14:30

Цитирай:

Първоначално написано от avtest (Мнение234571)
А някакви сателитни комбо приемници с Т2 тунер ще получавате ли ?

Не.

Цитирай:

Първоначално написано от Пачко Чезков Пачков (Мнение234592)
Имат и други приемници същият проблем. Проблемът е че излъчват каналите с параметър "скрит". Хубавите приемници разпознават този параметър и го прилагат коректно, а останалите приемници - не го разпознават. Сигурно ще оправят скоро проблема, защото се реве навсякъде масово (проблемът не е във вашият Synaps - той си работи коректно). Ето какво пише в този форум по въпроса:



Сега г-н Макс Сатков да каже защо неговите приемници не работят коректно с този параметър. ;;573

И кой казва че не работят коректно, след като не съм получил нито едно оплакване. :worry:

pantsiani 14-03-2013 15:09

http://www.ebay.com/itm/High-Quality-HD-DVB-T2-Digital-Terrestrial-Receiver-TV-Receiv
 
Цитирай:

Първоначално написано от eeevgeniii (Мнение234535)
Ето тук човека показал за 43 долара и безплатна доставка приемник с DVB-T2 някой съобразява ли се с такава цена и възможности на тунера или ако може този народ да го изстискаме като гъба колкото се може

Нека да кажа два недостатъка на този приемник. Единият е, че няма скала на сигнала. Другият когато се включва от дистанционното, обикновено не зацепва, а от копчето на бокса става със закъснение с повече от 5 сек. След това няма проблеми с дистанционното.

на гости 15-03-2013 11:58

Здравейте, колеги!
Някой ползва ли Strong SRT 8106? Основната разлика с 8105 в предния панел ли е или са добавили нещо повече?
Имате ли идея от къде най-изгодно може да се купи? Аз съм от източна България.
Мерси!

ПоповП 15-03-2013 12:04

Не ползвам такъв, но по спецификация повечето спрямо 8105 е, че има модулатор(полезно за стари ТВ които нямат друг вход освен антенния).

SatMan 15-03-2013 12:18

Цитирай:

Първоначално написано от на гости (Мнение234810)
Здравейте, колеги!
Някой ползва ли Strong SRT 8106? Основната разлика с 8105 в предния панел ли е или са добавили нещо повече?
Имате ли идея от къде най-изгодно може да се купи? Аз съм от източна България.
Мерси!

Има модулатор! Има го в МЕТРО до колкото знам!

на гости 15-03-2013 12:50

Колко струва в Метро? Аз го намерих в един сайт за 60 лв, но с 6 месеца гаранция и още обмислям дали да го купя. А за модулатора мисля, че с колкото повече телевизори може да работи един "сет топ бокс", толкова по-добре :)
П.С. от фирма Стронг ми писаха, че го продават в Метро с 2г гаранция.

petar258 15-03-2013 13:04

Цитирай:

Първоначално написано от на гости (Мнение234819)
Колко струва в Метро? Аз го намерих в един сайт за 60 лв, но с 6 месеца гаранция и още обмислям дали да го купя. А за модулатора мисля, че с колкото повече телевизори може да работи един "сет топ бокс", толкова по-добре :)
П.С. от фирма Стронг ми писаха, че го продават в Метро с 2г гаранция.

49.90 без ддс, 59.90 с ддс и е с 2 години гаранция, и съм много доволен щото виждам че синапс и нео имат разни проблеми а при стронг такива проблеми не съм видял
без модулатор са по-евтини но не запомних цената

на гости 15-03-2013 13:06

Мерси за информацията!
Сега остава да си намеря път до Метро Варна ;)
П.П. в един сайт ми казаха, че са "железни" :hammer:

dgd_bg 15-03-2013 13:40

Проблема с THD-2856+ се реши . вече работи нормално . Поне в Бургаски район.

rico82 15-03-2013 14:09

Цитирай:

Първоначално написано от dgd_bg (Мнение234831)
Проблема с THD-2856+ се реши . вече работи нормално . Поне в Бургаски район.

Това е добра новина. Някой от Плевенския регион може ли да потвърди същото?

cruise 15-03-2013 14:50

Strong 8102 От 50 лв. сега на 45лв. Аз смятам да се сдобия на тази цена.

http://www.technomarket.bg/products/...g-srt-8102-pvr

JovaniJo 15-03-2013 17:47

"Проблема" със SYNAPS 2856+ във Варна е оправен сканира и си записва 8-те канала, явно са бутали нещо централно по мултиплексите.

ПоповП 16-03-2013 09:08

DVB-T2
 
@ SatBox EOOD:

Освен комбинирани S2/T2 приемници, остава да допълните с оферта/и за DVB-T2 на приемливи цени. Желаещи ще се намерят.

Орл 16-03-2013 09:26

Приемници за DVB-T
 
Имам два броя СТРОНГ / SRT8105 от 08.2012-~70лв. и SRT8102 от 02.2013-~50лв./ и двата работят много стабилно с вътрешна антена без усилвател.
Местоположението е София, Банишора, като и двете антени нямат пряка видимост на юг.:)

gogyto 16-03-2013 09:40

Стронг SRT 8105 ,го имам от месец някъде.Добре се държи приемника, не мога да кажа нищо относно картината понеже нямам база за сравнение с друг ефирен приемник.

Рувас 16-03-2013 16:39

;;650
Цитирай:

Първоначално написано от dman (Мнение234544)
Ами проблема е че тези приемници се вземат за хората които гледат ефирна телевизия и са със стар телевизор. Разбирайте търси се най - евтиния възможен вариант. В тези случаи дори 10 тина лева за доставката са проблем. Гледа се максимално изпилен вариант.;;513


Рувас 16-03-2013 17:18

4Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от на гости (Мнение234810)
Здравейте, колеги!
Някой ползва ли Strong SRT 8106? Основната разлика с 8105 в предния панел ли е или са добавили нещо повече?
Имате ли идея от къде най-изгодно може да се купи? Аз съм от източна България.
Мерси!

8106 има RF модулатор и копчета у-е.

ПоповП 16-03-2013 17:47

Цитирай:

Първоначално написано от Рувас (Мнение235115)
8106 има RF модулатор и копчета у-е.

За това вече писахме в пост #169:http://dtv-bg.com/showthread.php?p=232639#post232639

на гости 17-03-2013 12:54

SRT 8106, тествах го и работи на стар чернобял телевизор с RF кабел през входа за антената :).

тихогр 17-03-2013 16:42

Четох, четох и не разбрах кой е най-добрия приемник? Ще го ползвам в северозападна България с идеята, ако могат да се гледат освен български и сръбски програми. Поне от аналоговите се хващат доста такива надявам се да са ги направили вече цифрови. Ако може да е с DVB-T2 още по-добре.
Иначе как стои въпроса за 2 тв с един приемник може ли да се гледа и каквото се гледа на този с приемника такова ще е и на другия така ли е?

pe6o1975 17-03-2013 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от тихогр (Мнение235238)
Ще го ползвам в северозападна България с идеята, ако могат да се гледат освен български и сръбски програми. Поне от аналоговите се хващат доста

Колега,кои аналогови сръбски програми хващаш и евентуално от кой предаватеал? Ако хванеш нещо цифрово от Сърбия ще ти бъда благодарен да споделиш ;;650

ПоповП 17-03-2013 17:03

@ тихогр:

По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня).
Ако поне единият ТВ е с цифров Т2(или Т) тунер, ще може да гледаш различни програми на 2-та ТВ - на единия чрез изход(чинч, или скарт, или HDMI), на другия - чрез антенния вход(с кабел от Ant. out=Loop от декодера).

тихогр 17-03-2013 17:32

Цитирай:

Първоначално написано от pe6o1975 (Мнение235240)
Колега,кои аналогови сръбски програми хващаш и евентуално от кой предаватеал? Ако хванеш нещо цифрово от Сърбия ще ти бъда благодарен да споделиш ;;650


Ами хващам (по-точно родителите ми понеже питането ми е за тях) около 6-7 сръбски аналогови говоря за северозападна България и по-точно Видинския регион. Ето някои от тях, за които се сещам: ртс1, ртс2, Б92, pink, avala имаше и още ама не се сещам в момента. Цифрово няма как да хвана понеже още си търся приемник. Иначе те са с антена от тези турските, ако се сещате с усилвателите, което ме подсеща да Ви питам като взема приемник ще може ли да се ползва тази антена за цифровата тв, ако я завъртя вертикално на 90градуса ли там как ще дойде, както казват в рекламите за цифровизацията.




" По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня). "


Ами да аз точно такъв си търся Т2. Имате ли представа кога се очаква да заработят официално сърбите за да знам колко да изчакам и евентуално кои програми бих могъл да гледам тези, които съм хващал до сега или ще излязат и нови може ли да се провери това някъде има ли някакво инфо?

pe6o1975 17-03-2013 18:03

Ето един форум на съседите където се обсъжда тази тема:

http://www.rtvforum.net/thread-183-page-90.html

ПоповП 17-03-2013 18:16

Виж и в predavatel. Най-рано пробен сигнал се очаква към края на годината.
Аз съм с китайска с усилвател и моторче за въртене подобно на твоя случай. Насочвам я към чуждите предаватели и се приемат и нашите цифрови без да се променя положението за вертикална поляризация(на ок.5км от предавателя съм).

darkmanx 17-03-2013 21:19

с очаквана цифровизация към края на 2015г. няма как да има Т2 във всеки магазин. да не говора за малумното им решение да са на хоризонтална поляризация - трябва да слагаш 1 за наще, 1 за тях :twisted:

bokarium 18-03-2013 10:37

Цитирай:

Първоначално написано от ПоповП (Мнение235245)
@ тихогр:

По-добрият вариант за твоя район е Т2 приемник! Щом ги приемаш аналогово, ще ги имаш и цифрово. Засега пазарът ни е беден откъм Т2 приемници, малко са притежателите и следователно няма на практика база за сравнение "кой е най-добрия". Изчакай да заработят официално сърбите, аз пък изчаквам турците(засега съм приемал миналата година от украинците, но изглежда съм единствения по черноморието и не мога да сравня).
.

Аз преди време не мога да се сетя кога ,на аналоговата ефирна тв , хванах два канала на украинците , единият беше перший канал , другият не можах да видя името му, дори се хващаха цветно, и то при мен със стайна антена , но скоро не съм ги ловил тия канали, а и нямам Т2 тунер да кажа как е само с двб-т съм.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:38.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.