Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Виваком с ударна промоция (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35267)

аас 31-10-2014 18:05

Виваком с ударна промоция
 
Виваком пусна промоция на Net&Call XXL със 70% намаление.
От 100 лв таксата става 29.99. Плана включва 2000 минути към всички и 10 000 мб интернет.
ПРомоцията е валидна от 1 ноември 2014 до 31 януари 2015.;;675
http://www.vivacom.bg/bg/residential...-plan/net-call

Дедал 31-10-2014 18:11

А със ситният шрифт какво пише ?;;573:)

п.п. Не че ще тръгна да им ставам абонат , ама малко неясно са го написали (или е грешка) - "важи при подписване на нов/преподписване на съществуваща 2-годишен договор за тарифата" :s101

Чък Норис 31-10-2014 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение343308)
А със ситният шрифт какво пише ?;;573:)

Принципно и бял лист хартия да ти дадът от виваком трябва да имаш 1 на ум, ама гледам ситния шрифт по-долу и пише:

Цитирай:

Промоцията на Net&Call XXL със 70% отстъпка от месечната такса важи при подписване на нов/преподписване на съществуваща 2-годишен договор за тарифата. Промоционалната отстъпка е валидна за целия период на договора. Промоцията е валидна от 01.11.2014г. до 31.01.2015г..
Май глобул ще загубят един дългогодишен клиент.

алт 31-10-2014 18:24

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение343309)
Принципно и бял лист хартия да ти дадът от виваком трябва да имаш 1 на ум, ама гледам ситния шрифт по-долу и пише:

Май глобул ще загубят един дългогодишен клиент.

Поискай например 4-годишен договор с тези условия, ще ги хвърлиш в размисъл ;;573

аас 31-10-2014 18:36

И това ли е ситния шрифт хаха 2-годишен договор. Ми то и при Мтел е такава промоцията на Трансфера.
Хората им правят ебати офертата и пак недоволни. Като искате без договор минавате на Боб с 500 - той е за вас.

jack82 31-10-2014 18:44

:)
 
Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение343309)
Принципно и бял лист хартия да ти дадът от виваком трябва да имаш 1 на ум, ама гледам ситния шрифт по-долу и пише:

Май глобул ще загубят един дългогодишен клиент.

не се знае теленор дали няма и те да пуснат оферта.Принципно и бял лист хартия да ти дадът от виваком трябва да имаш 1 на ум

Цец0 31-10-2014 18:52

Със сигурност ще има отговор от Мтел. За норвежците не съм много убеден ;)

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение343309)
Май глобул ще загубят един дългогодишен клиент.

Жоре, само да видим загубата в каква посока ще бъде ;;573

Златанов 31-10-2014 19:17

Вивата са се подплашили от нещо, но напоследът Ментел са доста адекватни, което е учудващо. Като изключим монтажниците, които са наели за сателитната телевизия, офертите са читави.
Глобул изобщо не са в час, както винаги.

Между другото - добре заварили;)

Веско 31-10-2014 19:25

Днес разпитах. Договора е двугодишен и тази такса важи за целия период на договора.С нея евентуално можеш да си закупиш и телефон на по-добра цена. 2000 мин и 10 000МБ са си цифра,въпроса е да са ти нужни ,а не само за спорта.
П.П Интернета на Виваком е доста по-добър от на Мтел.Имам в момента и на двата оператора,Мтел е трагедия!

Златанов 31-10-2014 19:30

Ъъъ, нета на Виваком е по-добър от този на Мегалан/МТел?
За каква среда на пренос говорим. В Пловдив нета на МТел е без забележка. Ползвам го на едно място и е просто без забележка, като се има предвид, че съм доста капризен. Не съм чул лошо за нета на МТел в Пловдив.

Веско 31-10-2014 19:41

@Златанов,
Говоря за мобилния,за оптичния нямам наблюдения на тези оператори!

Златанов 31-10-2014 19:43

А, за мобилния всичко зависи от района, но като че ли Виваком имат превес - да. Най-зле е Глобул.

Цец0 31-10-2014 19:47

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение343318)
Интернета на Виваком е доста по-добър от на Мтел.Имам в момента и на двата оператора,Мтел е трагедия!

Ясно ми е, че нещо не може да дишаш Мтел и го ползваш, защото ти е служебен, предполагам. Но айде посмали малко, че ставаш смешен :)

Златанов 31-10-2014 19:52

Аз чакам МТел да пуснат нещо интересно за фирми, че да прехвърля едни карти...:D

Veskop 31-10-2014 19:56

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение343318)
П.П Интернета на Виваком е доста по-добър от на Мтел.Имам в момента и на двата оператора,Мтел е трагедия!

Taka e:
1.Vivacom
2.Mtel
3.Globul

2 и 3то място са доста спорни и зависи от района.

Имам и 3те оператора,доста съм пътувал и наблюденията ми са точно такива!Е,виваком са хитреци,ползват 900мхц,затова им е по-добро покритието,ама да са го направили и другите,нали? ;;573

ПС.И още промо ...

Безплатен мобилен интернет с всеки договор за стационарен интернет от VIVACOM

Криси89 31-10-2014 20:00

И аз не мога да кажа нещо за М-тел интернет - просто защото не могат да ми го доставят. Баш в центъра на 3 м от мощна кабелна подземна мрежа изградена навремето от Гошето Барбудев . Но днес там минават поне две други кабеларки. Но на М-тел не им се копа. Да не говорим, че и услугите им са .... Цял месец вече не знам колко говоря и колко ми е останало "реално". Писма - жалби два броя - отговор само един в стил : Бля, бля, ще видим и бля, бля извинети, и пак бля, бля ще видим после. Така, че четете Договора и гледайте куклите какво отмятат, че после в съда да няма ами Вие да сте гледали. В моя случай те са увиснали та са се убесиле, ама ги изчаквам че да им влезе повечко.

Златанов 31-10-2014 20:01

Някой оператор ще избухва и Вивата имат вътрешна информация. Другият вариант е продажба, а и няма да е учудващо.

Веско 31-10-2014 20:02

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение343327)
Ясно ми е, че нещо не може да дишаш Мтел и го ползваш, защото ти е служебен, предполагам. Но айде посмали малко, че ставаш смешен :)

Служители на даден оператор няма нужда да се намесват.Колкото и да се "праскате" сте пълна дупка в момента.

dodo_pv 31-10-2014 20:18

Да няма топла връзка на някой оператор с КТБ, та ще гърми?
@ Мушмурока да не си е купил мобилен, със спряна карта от Мтел :s101

Цец0 31-10-2014 20:19

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение343333)
Служители на даден оператор няма нужда да се намесват.Колкото и да се "праскате" сте пълна дупка в момента.

Ти наклон на онази работа къде да се намесвам и къде не няма да ми даваш. Че на места вивашита е по-добре като мобилен нет е така, но да ми говориш, че им бил далеч по-добър показва само едно - абсолютна ненавист към този оператор или абсолютно неведение...или и двете. :lol15:
Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение343337)
Да няма топла връзка на някой оператор с КТБ, та ще гърми?

;;573 Има ли?

Veskop 31-10-2014 20:21

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение343338)
Че на места вивашита е по-добре като мобилен нет е така, но да ми говориш, че им бил далеч по-добър показва само едно - абсолютна ненавист към този оператор или абсолютно неведение...или и двете. :lol15:
;;573 Има ли?

Цецо,в електричката от Асеновград до Пловдив може и така да е,ама я тръгни по магистралите ;;573

gentu 31-10-2014 20:22

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение343337)
Да няма топла връзка на някой оператор с КТБ, та ще гърми?

-е как да няма , има оператор който е притежаван от КТБ!

Цец0 31-10-2014 20:25

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение343339)
Цецо,в електричката от Асеновград до Пловдив може и така да е,ама я тръгни по магистралите ;;573

Поне електричка си имаме ние, а ви е в Аскуу и това си нямате ;;573 И пак казвам не се излагайте с това плюене и мноооого по-добрия нет, ставате смешни.

P.S. Веско, и между другото какво е това магистрала? Щом казваш да взема да попътувам :)

Веско 31-10-2014 20:40

Въобще не ме ебе наклона ти,панимаеш?
И не бъди толкова злобен към другите, ще се върне като бумеранг към теб.Води нормален спор , истината боли но я приеми такава каквато е.
Нямам нищо против Мтел или който и да е друг оператор, но по-добро от това което предлагат Виваком към момента няма.Дано скоро се появи за да има реална конкуренцията от това ще спечелим ние потребителите. Не съм им фен, но трябва да се ползва все някой. Аз съм избрал по- малкото зло от всички кръвопийци.
Както и да е , живи и здрави!

Milenrec 31-10-2014 20:40

Никога не съм ги харесвал Мтел ,ама наистина поне при мен бият вивашита,които даже нямат 3G !

jovito 31-10-2014 20:41

Виваком ще дава безплатен 128К мобилен интернет
нова промоция
Виваком ще предостави безплатно неограничен мобилен интернет със скорост 128 Kbps за потребители, които са клиенти – настоящи или нови – на фиксиран интернет от телекома.
http://technews.bg/article-75590.html

bu12tras 31-10-2014 20:54

Виваком с ударна промоция
 
Я изтървал съм купона...
Аз като дългогодишен абонат на глобул от 5 месеца съм на Виваком ( като преди това 2г ползвах моб нет на таблета от тях ) мога да кажа ,че са много по-добре от глобул а с мтел са може би на един кантар има места на които едните нямат а другите имат и обратно. Мобилния нет не съм го ползвал на мтел не мога да кажа как е , при Виваком 3G като обхват е супер въпроса е ,че понякога дори и да има 3G няма нет или в много бавен ,което го отдавам на мрежата която е на 900Mhz, това им е единствения недостатък. Планът който ползвам е поне за мен идеален 600мин към всички + 200мин към всички и Европа зона 1 и 2GB интернет всичко за 26лв на месец и са ми предостатъчни ,жена ми е на същата тарифа но на нея и са все недостатъчни и още утре ще я прехвърля на тази промоция ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Veskop 31-10-2014 20:56

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение343341)
Поне електричка си имаме ние, а ви е в Аскуу и това си нямате ;;573 И пак казвам не се излагайте с това плюене и мноооого по-добрия нет, ставате смешни.

P.S. Веско, и между другото какво е това магистрала? Щом казваш да взема да попътувам :)

Отпреди 5 мин

1.Вива-Ipad
2.Mtel-Iphone
3.Globul-лаптопа с USB 3G stick

http://s6.postimg.org/e251t60n1/photo.png http://s6.postimg.org/cykxh7fzx/photo_1.png http://s6.postimg.org/r3qqj0p19/Untitled.png

Мастер Джедай 31-10-2014 21:07

Много добра промоция на Виваком, направо невероятно изглежда! Досега никога не е предлагана тарифа с толкова минути и нет за 30 лв. Според мен имат вътрешна информация от преговорите за национален роуминг с Макс Телеком. От една седмица на сайта на Макс се мъдри един текст- "Гласови услуги". Което означава, че преди края на годината и Макс ще пуснат тарифни планове. И тези планове трябва да са много изгодни, иначе кой ще отиде при тях? Та Вивата действат изпреварващо, пък и да дръпнат малко клиенти от заспалите Глобул, които са толкова неадекватни, че няма накъде повече.

Цец0 31-10-2014 21:14

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение343343)
Въобще не ме ебе наклона ти,панимаеш?
И не бъди толкова злобен към другите, ще се върне като бумеранг към теб.Води нормален спор , истината боли но я приеми такава каквато е

Дали те ебе или не мен изобщо не ме интересува. Но ти да ми казваш къде да се включвам и къде ми се струва доста дебилно, не смяташ ли? :worry: А това, че определяш че съм злобен си е напълно твой проблем. Просто адски лесно се паля и дразня от откровено написани глупости. Аз ти казвам, че си написал глупост и мобилния нет на Виваком не е чак толкова по-добър, колкото ти си го описал, но ти отново - едно си баба знае, едно си бае.... А дали си фен или не на когото и да е няма никакво значение. Просто бъди реалист.

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение343351)
Отпреди 5 мин

1.Вива-Ipad
2.Mtel-Iphone
3.Globul-лаптопа с USB 3G stick

http://s6.postimg.org/e251t60n1/photo.png http://s6.postimg.org/cykxh7fzx/photo_1.png http://s6.postimg.org/r3qqj0p19/Untitled.png

Веско, на село понякога е така, сори :)А и между другото - кой нормален човек ползва спийдтеста като критерий? :s101

Златанов 31-10-2014 21:30

Сега се сетих - лятото в Созопол - обхвата на Виваком беше леш, ама леш и това на Хармани. В същото време на МТел и обхвата беше супер и нет си вървеше. На Вивата беше толкова зле, че в един момент телефонът ми изписа, че няма SIM, от което реших, че им думнал чипа за пореден път, но се оказа от обхвата. Там за Глобул не мога да кажа, защото никой от компанията нямаше Глобул, но е факт, че за 7 дни, направо си скъсах нервите, което преди не е било. Ходим там 4 години, а тази година беше ад!

Veskop 31-10-2014 21:36

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение343356)

Веско, на село понякога е така, сори :)А и между другото - кой нормален човек ползва спийдтеста като критерий? :s101

Ами дай от твойто село де,доколкото си спомням,и Асановград не е Париж...:).А тва за спиидтеста и критериите ги разпраяй у магазина на залухарите :)Факт е,че добре че са зеленявите,дето се пребоядисват,та не сте най-зле!Засега!Да видим Тор-овете какви ще ги насерат :s101

Златанов 31-10-2014 21:47

Ааа, доколко е вярно, че Булсат са продадени или поне част от фирмата?

boyan88 31-10-2014 22:25

като тегля торент телефона става неизползваем ;;650 и в някой села мтел и глобул нямат и 2g вивата има и 3g
http://store.picbg.net/thumb/E7/44/d50e1b5bd72fe744.png

bu12tras 31-10-2014 22:28

Компютри нямате ли си ,че теглите торенти на телефона ;;basi

boyan88 31-10-2014 22:30

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение343370)
Компютри нямате ли си ,че теглите торенти на телефона ;;basi

телефоните отдавна са малки компютри

Tinkov 01-11-2014 00:55

Ще дишат праха на на тия измекяри много време.:D

Паоло Гети 01-11-2014 11:25

Цитирай:
Цитирай:

Първоначално написано от Дедал http://dtv-bg.com/images/buttons/viewpost.gif
А със ситният шрифт какво пише ?;;573:)
Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение343309)
Принципно и бял лист хартия да ти дадът от виваком трябва да имаш 1 на ум, ама гледам ситния шрифт по-долу и пише:
Цитирай:
Промоцията на Net&Call XXL със 70% отстъпка от месечната такса важи при подписване на нов/преподписване на съществуваща 2-годишен договор за тарифата. Промоционалната отстъпка е валидна за целия период на договора. Промоцията е валидна от 01.11.2014г. до 31.01.2015г..

Единственото по-неизгодно условие според мен е в т.2 от раздел "Правила и условия" (https://www.vivacom.bg/bg/residentia...ila-i-uslovija):
Цитирай:

Тарифирането е на минута. Минималната продължителност на разговор е 60 секунди.
но това условие би трябвало вече да е отпаднало след като КРС ги задължи в началото на годината и не разбирам защо все още е действащо и не се глобява съответният телеком:
Цитирай:

От април телекомите ще предлагат оферти със секундно отчитане на разговорите
13:35 | 01.04.2014 |

По решение на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) от 1 април започва променянето на правилата за тарифиране на разговорите по мобилен телефон. Телекомите ще трябва да предлагат оферти със секундно отчитане на разговорите след 30-ата секунда. Досега потребителите на мобилните оператори плащат за изговорено време по системата "60 секунди плюс една". Така например разговор с времетраене 10 секунди се отчита за минута. Сега влиза в сила новото тарифиране "30 плюс 1". Задължително всеки разговор ще се отчита с първоначална продължителност от 30 секунди, които ще са безплатни, а следващите секунди ще се плащат реално.
Промяната трябва да се случи от 14 април и ще важи за новоподписаните договори, а не за вече сключените с мобилни оператори.
Досегашният начин на тарифиране беше уловка за абонаментните планове с много включени безплатни минути. При тях дори ако говорите минута и една секунда, от оператора се отчитат за две минути и по този начин голямото количество безплатни минути, с които се привличат клиенти, се оказват фикция.
Решението за новия начин за таксуване на разговорите няма да влезе в сила за всички абонаментни планове. КРС задължи мобилните оператори да предложат поне две тарифи с посекундно тарифиране след 30-ата секунда в офертите си за фиксирани услуги, предплатени програми и мобилни услуги на абонаментни програми. Тоест, телекомите ще могат да отчитат по досегашния метод за първоначално начисляване на първата минута, но ще трябва да включат в портфолиото си и предложения по новата схема.
От "Виваком" информираха, че вече са въвели тарифиране по новите изисквания, "Mтел" ще го прилага поетапно през април, а от "Глобул" уточниха, че от 14 април ще предложат на своите клиенти нови тарифни планове.
Според друга промяна, операторите вече са задължени лимитът за мобилен интернет да е 50 лева и после да изключват абоната, а при 50% от кредитния лимит са длъжни да информират клиента.
http://www.mediapool.bg/ot-april-telekomite-shte-predlagat-oferti-sas-sekundno-otchitane-na-razgovorite-news218648.html




bu12tras 01-11-2014 11:27

КРС ги задължи да имат такива тарифи които да таксуват до секунда и те имат но не ги задължи да сменят всички тарифи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ламерът 01-11-2014 11:38

Ето тази точка от промоцията не ми е ясна

в) След изтичане на първоначалния срок на договора, клиентът ще плаща
стандартната месечна такса за Net&Call XXL – 99.99 лв. с ДДС.

Разбирам че срока е 2 години и е на -70% от 100лв за двете години. Обаче в тая точка не е ясно (за мен) какъв е тоя първоначален срок договора. В случея двете годни ли се явяват първоначалния срок и след 2те години като изтекът става 100лв на месец таксата или има някакъв по ранен срок?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.