Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Прекарване на оптика от виваком (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45871)

ниса76 15-04-2020 18:36

Прекарване на оптика от виваком
 
Здравейте, има ли начин да се захрани адрес с оптика от виваком, ако адреса не присъства на картата с покритие. Става дума за София, кв.Орландовци, къща. Опитвам се от години да им пиша и винаги ми отговарят, че много държат и постоянно развиват мрежата си. Но реално не желаят, а може би и не им е изгодно да прекарат кабел до къщата за един абонат. За мое голямо очудване в квартала на една две преки от мен се появиха на картата с покритие захранени адреси. Но те са само ново строителство блокове. След като ги попитах как за едни може за други не, не получих отговор. Питах ги и за цена и съответно да се договорим, но нямам отговор.
Ако има вариант, моля споделете, ако става дума за плащане от моя страна, също ме интересува сумата и евентуално някакъв контакт с който да се договоря. Благодаря.

TUISTERa 16-04-2020 09:06

Вариантите са три:
Вариант 1 - питате виваком за конкретния адрес , като съответно ги питате какво ще стурва изграждане до адреса ако в момента няма покритие
Вариант 2 - Намирате адрес който има покритие и пряка видимост към вашия адрес и си купувате две убикуитита, за около 300 лв ще си направите линк между двата адреса
Вариант 3 - търсите съдействие от виваком да ви кажат ДО КЪДЕ да опънете една оптика, купувате я от тях или от някой кабелен оператор и си я пускате до точката която те са ви казали. После ще ви включат :)

емо111 16-04-2020 10:19

viva
 
Аз го ядох това дърво.Мотаха ме,пусках молба,после я анулирах не могло,накрая ми казаха да намеря 8 човека ,които имат желание да се включат.Казах им че са секта и минах на друг доставчик.

Стефо 16-04-2020 10:44

Цитирай:

Първоначално написано от ниса76 (Мнение526742)
Здравейте, има ли начин да се захрани адрес с оптика от виваком, ако адреса не присъства на картата с покритие. Става дума за София, кв.Орландовци, къща. Опитвам се от години да им пиша и винаги ми отговарят, че много държат и постоянно развиват мрежата си. Но реално не желаят, а може би и не им е изгодно да прекарат кабел до къщата за един абонат. За мое голямо очудване в квартала на една две преки от мен се появиха на картата с покритие захранени адреси. Но те са само ново строителство блокове. След като ги попитах как за едни може за други не, не получих отговор. Питах ги и за цена и съответно да се договорим, но нямам отговор.
Ако има вариант, моля споделете, ако става дума за плащане от моя страна, също ме интересува сумата и евентуално някакъв контакт с който да се договоря. Благодаря.


В същото положение съм но в друг град ... сега ги човъркам с местния им подизпълнител .... да видим дали ще се получи. Имат покритие на 2 адреса до мен на около 100 метра от дома ми и така си стои от 6 години въпреки, че около мен е пълно с нови и стари кооперации и ще захлебят сериозно защото само един друг оператор е изградил някакво "оптично" трасе в районна ... явно действат само където имат кабелни шахти ... не искат да дават пари за нови и за ракопаване на уллици и тротоари ... това е моето мнение.

ниса76 16-04-2020 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от Стефо (Мнение526792)
В същото положение съм но в друг град ... сега ги човъркам с местния им подизпълнител .... да видим дали ще се получи. Имат покритие на 2 адреса до мен на около 100 метра от дома ми и така си стои от 6 години въпреки, че около мен е пълно с нови и стари кооперации и ще захлебят сериозно защото само един друг оператор е изградил някакво "оптично" трасе в районна ... явно действат само където имат кабелни шахти ... не искат да дават пари за нови и за ракопаване на уллици и тротоари ... това е моето мнение.



Стефо, колко пари иска подизпълителя да те включи? И как стигна до него като контакти. Защото не мисля че ако се обадя на 123 ще ми кажат някакви контакти директно.

Стефо 16-04-2020 20:21

Цитирай:

Първоначално написано от ниса76 (Мнение526809)
Стефо, колко пари иска подизпълителя да те включи? И как стигна до него като контакти. Защото не мисля че ако се обадя на 123 ще ми кажат някакви контакти директно.

За пари не е говорено ... нямам представа! Контактите са ми познати на познати ... за съжаление така стават нещата :( На 123 ще ти кажат да подадеш заявление в някой магазин, а от там няма да ти го приемат защото няма захранване с оптика! Оня ден каката от 123 се учуди :s101 като и казах за този омагьосан кръг!

Велков 12-03-2022 13:55

Да не отварям нова тема, аз имам още по-трагичен казус.
Точно пред нашия вход минава шахта с обозначение "Vivacom/Mtel", от A1 си имат и изкаран коаксиал за DOCSIS. Освен техния коаксиал има и изкарана оптика - влиза във входа, но не е свързана към нищо.

Всички оператори смятат че не е тяхна. От къде може да се разбере на кого е?

вассил46 12-03-2022 15:17

Цитирай:

Първоначално написано от Велков (Мнение573071)

Всички оператори смятат че не е тяхна. От къде може да се разбере на кого е?

Попита ли Булсатком?

vasilstf 12-03-2022 16:30

В нова кооперация ли е това? Има ли възможност, при строежа на кооперацията, собственика да е прекарал оптика до шахтата с надежда да се използва в бъдеще от някой оператор, но да е останала така? Това, че на шахтата пише "Vivacom/Mtel" не значи, че няма оптики на други доставчици. Почти всички шахти в София са собственост на БТК, а доставчиците им плащат наем за да си прекарват кабелите в тях.

Велков 12-03-2022 16:42

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение573073)
В нова кооперация ли е това? Има ли възможност, при строежа на кооперацията, собственика да е прекарал оптика до шахтата с надежда да се използва в бъдеще от някой оператор, но да е останала така? Това, че на шахтата пише "Vivacom/Mtel" не значи, че няма оптики на други доставчици. Почти всички шахти в София са собственост на БТК, а доставчиците им плащат наем за да си прекарват кабелите в тях.

Не - сградата е строена през 70-те. Преди 2 години подизпълнители разкопаха целия тротоар да направят шахта, понеже от общината бяха решили да режат въздушните кабели на килограм. Тогава се появи и оптиката.

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение573072)
Попита ли Булсатком?

За тях наистина не се бях сетил, в понеделник ще ги потърся.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:33.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.