Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26949)

civica 17-10-2013 13:49

Може много работи да прави , но консултантите си нямат и най-малка представа какво продават , понеже клиентите им са такива . За тези пари се взима Opticum HD T90 N2 -супер машинка . ;;675

civica 17-10-2013 16:09

Ако някой се чуди какъв декодер като марка да си вземе , за телевизор с скарт вход иде реч , да не се чуди много - Opticum HD T90 N2 е много добър избор - най-доброто БГ меню ( големи бели букви на син фон ), дистанционно , тунер приличен , плеър добър , БГ субтитри , компактен , метална кутия , 2 години гаранция реална , поддръжка , сервиз , форум , но на полски . И оправдано добра цена , за такова качество . Лично мнение . ;;675

Йовчо Димов 17-10-2013 16:36

Абсолютно меню на НОТ-а и други СТРОНГ like както им викат .
Втората им версия взели та малко променили бекграунд-а на софта . Сменили и чипа с 3801 .Пък третата не я знам каква ще е . Общо взето поредния клонинг на един и същ вече съществуващ хардуер със забавяне в пускането му на пазара . Фергюсън-а е същото само че по рано пуснато в началото на 2013-та. Усетили са се по рано .. очевидно бачкат със писането бая бързо - Info-то вече бачка безотказно за има няма две седмици откак е докладвано , а имат толкова други продукти - плеъри млеъри ДВД-та ... и т.н.

civica 17-10-2013 16:53

Цитирай:

Абсолютно меню на НОТ-а и други СТРОНГ like както им викат ...

Корекция - нищо общо като визия , цветова гама , графика , правилен превод , удобство за четене , подредба и ...

Виждал ли си го наживо , колега , че такива са ти изводите ? :s101

Йовчо Димов 17-10-2013 17:25

прочети го пак .............. това се отнася за първата версия . Следващото изречение е вече за втората . Има му го менюто виждал съм го софтуерна промяна на бекграунд и места на надписи , това е . Хардуера му е като на фергюсън . Няма как да е нещо друго, само че пак с два пъти по-малък флаш ....който е почти запълнен.

civica 17-10-2013 18:32

Е , за някои хора няма угодия . Предпочитам по-малко флаш и добре работещ приемник като софтуер и хардуер , отколкото да има повече флаш и да се надявам нещо да се случи в близкото бъдеще , а дано , ама надали . Аз ползвам декодера по пряко предназначение и не искам да му робувам - гледам телевизия и си пускам някой филм и музика - друго не ми е нужно от тази техника . Имам си достатъчно други машинки за други нужди . Това си е моето мнение и затова съм си купил , това което отговаря на моите нужди и финансови възможности към момента . ;)

Йовчо Димов 17-10-2013 18:36

Колега всички за тези неща ги ползват . Аз също от моята Арива не съм видял нещо обезпокояващо въпреки че пак няма нищо общо изгледа на софта от другите . и вече трета седмица работи нон стоп (нарочно) и плеива млейва флашвам , търся, трия (и това пак нарочно) И няма и гък за нищо . Защо смяташ че само оптикум-а е стабилен ? Да мението си е твое но аз ти казвам че са едно и също. И тук не е идеята да се появи нещо а дори и някой да се хване да напише нещо както правят за много други приемници съвсем трети лица - ти няма да можеш да се възползваш от него . От тази гледна точка повечето флаш е винаги плюс . Аз това се опитах да го обясня и на други ама никой не вдява до тук?!?!
Още повече че нито при мен е гаранция нито при теб това че софта е различен по визия ! казвам визия! Важното неговото правилно написване ,а как изглежда е въпрос на оформление, не на добър програмист.

Gena_Bs 17-10-2013 19:50

Цитирай:

Първоначално написано от Йовчо Димов (Мнение283686)
Гена ,
ти още ли не си взел тази Арива ?

Не ми остава време от работа, за съжаление! А и чаках update-а все пак. ;) Иначе отдавна съм си я харесал. Даже мислех да отида на място в Царево, но няма как да го направя в момента.
Искам да видя наживо и прословутия Opticum, без да се налага да го поръчвам специално и да си губя времето с куриери.

Между другото като обем FW на Strong-овете и Opticum е еднакъв - 4096KB, а на Ariva - 8192KB!

civica 17-10-2013 20:34

Цитирай:

............
И тук не е идеята да се появи нещо а дори и някой да се хване да напише нещо както правят за много други приемници съвсем трети лица - ти няма да можеш да се възползваш от него . От тази гледна точка повечето флаш е винаги плюс . Аз това се опитах да го обясня и на други ама никой не вдява до тук?!?!

..........
Много добре те разбирам и съм правил такива полезни и безполезни флашове на друг вид машинки , ей така за спорта и на края - файда йок ! Не ми требе супер фирмуер в бъдеще време , сега ме интересува техниката да работи , а който иска и го може да се прави на програмист . Мен ме устройва това , което е в момента и за което ползвам декодера . Затова и избирах измежду 10/12 модела на различни марки . Арива и Оптикум са най-добре като показатели и цени , но местния дилър на Арива е надут и затова загуби клиент ! :)

Йовчо Димов 17-10-2013 20:40

Аз затова не се занимавам с местни "дилъри"
Магазина - ало Царево официалния реселър за България , даже го има описан в сайта на поляците , за утре един декодер и край ... никакви надути нищо , даже човека е много печен ! Въпрос на хора .

@Гена : Ъпдейта е чуден infobar-а си върви като по вода вече. Дадоха ми да превеждам целия им софт за Али , който от производителя им е даден на английски със всички възможни думи и изречения .. малко ме домързя че са 1500 позиции . Иначе ми казаха само да преведа тези който се ползват в Аривата ама къде да ги търся сега едно по едно . Почнах нацяло , стигнах до 250-та позиция и се чудя да продължавам ли ?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.