Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Може по виваком да прекрати договор с неопределен срок? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47815)

еркаму 14-09-2022 21:17

Може по виваком да прекрати договор с неопределен срок?
 
Здравейте,
2015 година сключих договор с виваком с промоционални условия maxiCall XS за 2.90 лв на месец за 2 години. Услугата включва 60 мин към всички мрежи. След приключване на 2 те години промоционалните условия спират да действат и таксата става 5.80 лв. Та от 2017 година плащам 5.80. Това ме устройва, номерът се ползва от ученик. През годините след 2017 виваком многократно са ми предлагали нов договор (с по-висока такса ), а аз винаги отказвах.

Днес , получавам смс, с който ме уведомяват, че използвания от мен план се спирал от предлагане. От 15.10.2022 щял съм да ползвам план Smart S+ за 8.99лв. Можел съм да заявя отказ от договора без неустойка до 1 месец от получаване на това съобщение.
Имат ли право да прекратяват договор, който вече е с неопределен срок ?

Хоризонт 14-09-2022 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение578380)
Здравейте,
2015 ..........

Мини на предплатена карта получаваш много повече за 7 лева. Ако ти кажат тези негодници ..не може ! Което си е така и ако държиш за този номер премести номера в етел там е за 30 дни или в А1 стадарт само, че е за 25 дена и получаваш 100 минути към всички и гигабайт и половина и ако спазиш деня и часа на активиране се запазва всичко не изговорено и мегабайтите.
:s101Направо се чудя как много хора се връзват и преподписват скъпи договори като за 10 или 15 лева на предплатена карта и трита оператора ти дават адски много от всичко.
;;650

taewu 15-09-2022 22:15

на мен мтел ми окрднаха боба по същия начин не се предлага и накрая ми спряха картата без да имам възможност да си прехвърля номера

Underworld 15-09-2022 22:47

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение578380)

Имат ли право да прекратяват договор, който вече е с неопределен срок ?

Зависи от договора ти, но масовите са с прекратяване чрез едномесечно предизвестие от подадено от една от двете страни на договора. Явно вече са ти подали предизвестието и предполагам имаш 1 месец.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Цец0 16-09-2022 05:49

Не, според мен не би трябвало да има 1 месец. След месец просто ще прехвърлят условията му от закриващия се план към новия такъв. Но след като никъде не е подписвал новият план също би трябвало да е безсрочен и да може да го прекрати по всяко време с пускане на едномесечно предизвестие.

fox 16-09-2022 06:49

Цитирай:

Първоначално написано от еркаму (Мнение578380)
Здравейте,
2015 година сключих договор с виваком с промоционални условия maxiCall XS за 2.90 лв на месец за 2 години. Услугата включва 60 мин към всички мрежи. След приключване на 2 те години промоционалните условия спират да действат и таксата става 5.80 лв. Та от 2017 година плащам 5.80. Това ме устройва, номерът се ползва от ученик. През годините след 2017 виваком многократно са ми предлагали нов договор (с по-висока такса ), а аз винаги отказвах.

Днес , получавам смс, с който ме уведомяват, че използвания от мен план се спирал от предлагане. От 15.10.2022 щял съм да ползвам план Smart S+ за 8.99лв. Можел съм да заявя отказ от договора без неустойка до 1 месец от получаване на това съобщение.
Имат ли право да прекратяват договор, който вече е с неопределен срок ?


Имам един номер с същият план maxiCall XS но на мен го прекратяват от 22.09 и предлагат Smart S+ но за 13лв .От месец се опитвам да го прехвърля на предплатена но още не е осъществено , нямам отказ за пренасяне но го размотават и незнам кога ще стане. :lol15:

vasilstf 16-09-2022 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение578414)
Не, според мен не би трябвало да има 1 месец. След месец просто ще прехвърлят условията му от закриващия се план към новия такъв. Но след като никъде не е подписвал новият план също би трябвало да е безсрочен и да може да го прекрати по всяко време с пускане на едномесечно предизвестие.

Законово нямат право да го направят. Един вид му налагат нещо, което не е подписал. След изтичане срока на договора, двете страни са свободни да го прекратят с месец предизвестие. Това е описано в договора, това е правно подкрепено, всичко останало е нарушаване на договора и подлежи на санкции.

Известието което е получил може да се счита за предизвестие, затова най-добре да пита виваком.

fox 16-09-2022 10:23

Хиляди са планове на които им вдигат цената в момента и голяма далавера за оператора .Ако заявиш отказ предлагат стандартен план .:lol15:



https://i.postimg.cc/QdzvkqP4/20220819-135235.jpg

Зайче 16-09-2022 13:29

Цитирай:

Първоначално написано от fox (Мнение578422)
Хиляди са планове на които им вдигат цената в момента и голяма далавера за оператора .Ако заявиш отказ предлагат стандартен план .:lol15:



https://i.postimg.cc/QdzvkqP4/20220819-135235.jpg


Да точно, аз също.Ама виваком автоматично смяна тарифа план и договор, дали ще стане прекратяяане договор?

fox 16-09-2022 17:59

Цитирай:

Първоначално написано от Зайче (Мнение578431)
Да точно, аз също.Ама виваком автоматично смяна тарифа план и договор, дали ще стане прекратяяане договор?

Няма проблем за прекратяване на договор.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.