Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Как да се сдобием с най-евтините DVB-T MPEG4 приемници. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26949)

rico82 05-03-2013 17:15

Чезко Чезков, понеже питах по-рано, но никой не ми отговори, знаеш ли на SYNAPS THD-2856+ как да го накарам да работи този rf ремудолатор, защото не се справям нещо?

Чезко Чезков 05-03-2013 17:18

Не знам. Попитай фирмата-монополист, която ги внася или потърси ръководство в сайта на SYNAPS. В краен случай го върни в Техномаркет или там откъдето си го купил. Трябва или да ти върнат парите или да ти обяснят как работи, щом тази функция е необходима за теб.

petar258 05-03-2013 17:38

Цитирай:

Първоначално написано от rico82 (Мнение232654)
Чезко Чезков, понеже питах по-рано, но никой не ми отговори, знаеш ли на SYNAPS THD-2856+ как да го накарам да работи този rf ремудолатор, защото не се справям нещо?

като гледам какво пише в данните му, никъде не пише че това е изход от модулатор, и да не се подвеждат хората като гледат че има букса, защото на повечето приемници това е само за прехвърляне на сигнала от антената

rico82 05-03-2013 17:58

Цитирай:

Първоначално написано от petar258 (Мнение232660)
като гледам какво пише в данните му, никъде не пише че това е изход от модулатор, и да не се подвеждат хората като гледат че има букса, защото на повечето приемници това е само за прехвърляне на сигнала от антената

И аз така знам, че е само байпас от антената, но понеже Чезко написа че има, реших да питам. Искам да пусна звука от тунера към уредбата, защото той има изход, но проблема е че кабела от скарт буксата закрива чинчовете, малко не са го доизмислили.

Чезко Чезков 05-03-2013 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от petar258 (Мнение232660)
като гледам какво пише в данните му, никъде не пише че това е изход от модулатор, и да не се подвеждат хората като гледат че има букса, защото на повечето приемници това е само за прехвърляне на сигнала от антената

На задният панел до буксата пише RF OUT. Виж втора страница на PDF-а в Техномаркет - http://www.technomarket.bg/files/ART...%20Брошура.pdf
Техномаркет ще трябва да приемат устройството обратно, ако RF OUT-a не работи. В противен случай трябва да се занимае Комисията за Защита на Потребителя за подвеждащата реклама.

Допълнение: Прав е petar258. В книжката никъде не е изобразена схема на свързване към телевизор чрез RF-OUT. Има схема на задният панел, на който за RF-OUT-а има надпис че е за свързване с други устройства. Не е уточнено какви. Вероятно ако ти приемат приемника в Техномаркет, ще е само заради добрата им воля.

ПоповП 05-03-2013 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от rico82 (Мнение232654)
Чезко Чезков, понеже питах по-рано, но никой не ми отговори, знаеш ли на SYNAPS THD-2856+ как да го накарам да работи този rf ремудолатор, защото не се справям нещо?

Проверка:
От антената в RF in
С коаксиален кабел от "RF out" в антенния вход на ТВ-то.
Предварително сканирани и запаметени канали в цифровия. Пускаш някой канал от декодера, с ТВ-то търсиш канала на който да ти излезе програмата от декодера, финно настройваш(ако има на ТВ-то) до максимално качество и звук(съобразявай стандарта на звука D/K, B/G...). Запаметяваш в ТВ. Ако в целият диапазон честоти(VHF, UHF) не се намери такава на която да се появи програмата от декодера, значи Синапса няма това което ти трябва.
P.S. Извинявам се за пропуска да видя по-рано въпроса.

rico82 05-03-2013 18:36

Цитирай:

Първоначално написано от ПоповП (Мнение232681)
Проверка:
Антената в RF in
С коаксиален кабел от "RF out" в антенния вход на ТВ-то.
Предварително сканирани и запаметени канали в цифровия. Пускаш някой канал от декодера, с ТВ-то търсиш канала на който да ти излезе програмата от декодера, финно настройваш(ако има на ТВ-то) до максимално качество и звук(съибразявай стандарта на звука BG/DK...). Запаметяваш в ТВ. Ако в целият диапазон честоти(VHF, UHF) не се намети такава на която да се появи програмата от декодера значи Синапса няма това което ти трябва.

Първо това направих, но греда. Телевизора не намира сигнал от тунера. Само аналоговите телевизии. В менюто на тунера няма никаква настройка на rf out-a, но все си мислех, че може нещо да стане. Ще мисля друг начин да изкарам звука към уредбата.

Чезко Чезков 05-03-2013 18:41

Заблудил съм се че има. Гледах някъде схема за свързване чрез RF OUT, но като се замисля тази схема е от телевизионната реклама за цифровизацията, а не от книжката на Synaps.

gentu 05-03-2013 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от Чезко Чезков (Мнение232649)
SYNAPS THD-2856+ има ;)
Тъй като ЧЕЗ подкрепя цифровизацията, фактурите ви за Февруари са по-ниски за да си купите SYNAPS-и. :clickme

-а бре Плачко , тебе няма ли кой да те оплаче тук веднъж и за винаги?
(ако не , ще взема да кажа кой си в действителност ако ми писне на клавиатурата):worry::worry::worry::worry:

п.п. - Хиенският спи ли , или е преял с банани?:s103

plamen.pk 05-03-2013 20:10

Цитирай:

Първоначално написано от rico82 (Мнение232338)
Взаех си и аз Synaps 2856+ и съм много доволен от него. Ако на някой ще му е от полза, субтитрите излизат на кирилица без да се налага да се прекодират на unicode, с последния firmware от сайта им. Меню - разширени - мултимедия - език на субтитри - български, кодировка - windows 125х. И сега имам някои питания. Някой пробвал ли е дали може да се изкара през rf out на тунера сигнал към телевизор, както на приемниците на булсат примерно, или този изход е само преход от антената? Пробвах, но телевизора не намери сигнал от тунера. И още нещо като направя картината на 16:9 вместо да я направи с черни ленти отгоре и отдолу, събира картината и лентите се появяват от ляво и дясно. Това е с телевизор с кинескоп, със скарт съм го свързал.

Колега намери ли решение по последния въпрос със съотношението на картината?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.