Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Порблем при опит за свързване на антена към LG 47LB700V (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35816)

Бай Гроздан 26-12-2014 18:53

Порблем при опит за свързване на антена към LG 47LB700V
 
Първо, не разбирам нищо от ефирна телевизия и приемници и исках просто докато чакам техниците на доставчика да цъкам няколко дена нещо ефирно на новия телевизор.:hammer:
Ползвам следната антена, която е изпробвана на друго място и работи безпроблемно:
http://prikachi.com/images/715/7806715e.jpg

Доколкото знам не ми е нужен декодер, а само вкарване на антената и настройка на каналите. Само че на мен нищо не ми намира. Няма и възможност за тестване на сигнала (signal test не може да се цъкне).
http://prikachi.com/images/706/7806706q.jpg

На auto tuning също не намира нито една програма.
http://prikachi.com/images/713/7806713E.jpg

Някакви идеи?

Онджичек 26-12-2014 19:03

Пробвай да я захраниш, ако има такава опция в менюто на ТВ, макар, че като я гледам то й е "вградено".

Погледни в цифроним за честотите и виж какви настройки са дадени на тунера в съответното меню.

Бай Гроздан 26-12-2014 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от Онджичек (Мнение350363)
Пробвай да я захраниш, ако има такава опция в менюто на ТВ, макар, че като я гледам то й е "вградено".

Погледни в цифроним за честотите и виж какви настройки са дадени на тунера в съответното меню.

Кое да захраня? Антената си я включвам в захранването, ако за нея говорим. :)
Преди малко стократен опит успя да ми хване 2 програми, но изчезна.

Това че нямам директен изглед към Копитото предполагам оказва значение, но чак никакъв сигнал ми се вижда странно. Наставих няколко жици вместо антена, но пак без успех.

петър0 26-12-2014 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от Бай Гроздан (Мнение350364)
Кое да захраня? Антената си я включвам в захранването, ако за нея говорим. :)
Преди малко стократен опит успя да ми хване 2 програми, но изчезна.

Това че нямам директен изглед към Копитото предполагам оказва значение, но чак никакъв сигнал ми се вижда странно. Наставих няколко жици вместо антена, но пак без успех.

Опитай отново щом си намерил два канала пусни се индикатор на сигнал и си мести антената докато не намериш по високо ниво на сигнала
Ако имаш възможност премести антената до някой прозорец вземе че се появи нещо

Бай Гроздан 26-12-2014 22:03

Цитирай:

Първоначално написано от петър0 (Мнение350370)
Опитай отново щом си намерил два канала пусни се индикатор на сигнал и си мести антената докато не намериш по високо ниво на сигнала
Ако имаш възможност премести антената до някой прозорец вземе че се появи нещо

Преместих го в другата стая с пряка видимост към кулата. Пак същото дърво. Не знам одеве как се случи само веднъж да намери 2 програми. Сега опитах 1000 пъти и нищо не става.
Ако има някой с подобен модел да каже каква магия направи или да им го нося в сервиза.

Златанов 26-12-2014 22:29

Надали проблемът е в телевизора. По-скоро антената някъде се дъни. Това, че имаш пряка видимост, не значи, че сигналът е достатъчно силен, защото е възможно да ровят нещо и да играе. Виж си буксата и кабела. Също провери менюто на телевизора за наличие на захранване от него към антената. Търсиш Booster.

Аз да питам нещо - мога ли да използвам кабел свързан за конвертор на антена, като антена за ефирна телевизия? Може ли през конвертора /четворен Red Extend на Inverto/, да се получи пробив от другите портове и да прецака тунера на ТВ-то? Мястото е добре със силен сигнал, просто приемникът ще се ползва месец на друго място, а не ми се занимава да слагам външна антена за ефирна и т.н. Със стайна положението е висящо. За кабелът от сателитната антена съм 100% убеден, че ще свърши работа, но дали е безопасно за ТВ-то?

Бай Гроздан 26-12-2014 22:43

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение350406)
Надали проблемът е в телевизора. По-скоро антената някъде се дъни. Това, че имаш пряка видимост, не значи, че сигналът е достатъчно силен, защото е възможно да ровят нещо и да играе. Виж си буксата и кабела. Също провери менюто на телевизора за наличие на захранване от него към антената. Търсиш Booster.

Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.

петър0 26-12-2014 23:02

Цитирай:

Първоначално написано от Бай Гроздан (Мнение350407)
Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.

Аз имам подобен телевизор марката е същата модела е подобен макар че живея на 50км от въпросната кула и хващам перфектно ефирна цифрова с тези малките антенки който са за цифрова ефирна провери си антената отново вземи един коаксиален кабел сложи му една букса и го свържи с твота а др страна на кабела я допри до нещо метално може и бирена кутиийка може и да се получи нещо :)

Златанов 26-12-2014 23:05

Цитирай:

Първоначално написано от Бай Гроздан (Мнение350407)
Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.

А случайно да търсиш Cable DTV, вместо Antenna DTV? Прекарай телевизора през заводските настройки и го настрой отначало, като му задаваш за страна Other.

петър0 26-12-2014 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение350411)
А случайно да търсиш Cable DTV, вместо Antenna DTV? Прекарай телевизора през заводските настройки и го настрой отначало, като му задаваш за страна Other.

Май няма такава опция и аз сега търсих има само свързване за кабел сателит и антена като избереш антена ти изписва Digital only Search само това


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:31.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.