Виж само едно мнение
  #85  
Стар 03-03-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Понеже не ми се рови по другите форуми а тук има всякакви странни личности, дайте някакви схеми за логопериодична антена.Противно на схващането за парче кабел "навряно в дупката отзад" на телевизора ме човърка за една голяма на покрива.Нещо в стил парче кУрниз с елементи от алуминиев дебел кабел хванати с тел на кол за домати забоден в кофа пълна с бетон Сещате ли се?!
Преди да започнат да валят отговори в стил "По-добре един Стронг а 15" или "Вземи си една Фуба" ще уточня че не е там въпроса.
Вече получи информацията по-горе, предполагам.

Цитирай:
Първоначално написано от дотгх Вижте мненията
Според мен няма нужда от логопериодична антена за DVB-T. Особеното при нея е, че е много насочена /остронасочена/ и се използва при аналоговата телевизия - да се приемат по-малко отразени сигнали. Сега мисля, че е точно обратно - колкото повече, толкова повече, както е казал един мечок...

Аз си измайсторих това и съм доволен. Ако не ти се смята направи квадратите със страна 10-15 см. Кабелът се свързва в централната част.
Маркираното въобще не е вярно. Мислех, че си наясно и не взех отношение, защото нямам време да споря. Други са предимствата на логопериодичните антени и реших, че те ти трябват. Самият аз ползвах десетина години такава антена, точно заради тях.

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Точно това свойство ще се използва.Не е въпроса да се гонят регионалните муксове а на съседите.Не че някой ще ги гледа а въпроса е принципен да се зяпа в на комшиите двора.Като е скука по спътниците поне да се човърка по наземната.С'еш ли съ
За маркираното горе има друго решение, но не даваш инфо за честотите, които те интересуват. Само една ли е; ако са много- близки ли са или в различни диапазони... Може с едно или две ягита (300 ома вълнови съпротивления), силно насочен(и) и съгласуван(и) на 75 ома вълново съпротивление с антенен усилвател, регулируем. АРУ компенсира страничните листа от диаграмата на насочване безпроблемно, както при аналоговите, така и при цифровите канали. И с такова съм си играл около 2 години на времето.
Успех!