Виж само едно мнение
  #888  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

КОлега с "ПЕРФЕКТНИЯ ПРИЕМНИК" и най на земята - друг такъв няма !! Аз когато съм работил в сервиз и знам що за техника е дори плазма със всякакви чудесии по нея и каквото се сетиш дори интернет и игрална конзола... корейска с извънземни чипове и тежка 200 килограма , знам какво говоря защото каквито платки имаше вътре , същите ги имаше и в най-обикновен телевизор по нов и по лек че даже с по-добри меню и спойки ... недей да ми говориш за техника че с тоновете е минала . И пак ще ти кажа едното важно нещо вътре е захранването , без да е направено добре може да има и МЛИЕНТ но няма да струва нищо , разбра ли ме сега добре . Относно клиента - бъди моля те спокоен , знам прекрасно какво значи - клиент за IP телевизия, но не се хваля че го знам , нали ? Колега, един съвет - на електричари не се опитвай да им говориш за електроника . Исках да ти кажа че като си дал 200 лева не мисли че си взел извънземен приемник . Няма да издържи 10 години безотказна работа без да му правиш захранването, който и да вземеш ще му се прецака захранването ? Разбираш ли сега ? Другото всеки може да го проектира и направи . Софтуера не е за всеки обаче. И още нещо - говориш за съвсем друг ценови клас , а хората искат само да гледат телевизия . и обсъждат декодери а не "велики" приемници . Вярно че всеки своето си хвали ама аз не съм тръгнал никога никъде да хваля нищо ... търсил съм, гледал съм , знам какво искам и съм го получил . Ти си искал мусака, взел си мусака ( понеже обиждаш техниката , та да видиш хубаво ли е ) Като хвалиш толкова много вземи направи нещо - всеки може да си купи готово ... та тогава се чувствай че имаш нещо . Аз мога да проектирам платки и мога да кажа че нещо съм направил някога (СЪЗДАЛ) но и него не хваля нали ? Недейте така , моля ви ... Като сложиш другия тунер , като сложил лан млан, чипове по RS-a и всичкото водещо след това , по голямата платка заради всичко това и дописаните неща в софтуера , пак отиваме на цената му(+ печалбата за българския дилър) ТОЕСТ китайска сглобка с малко повече функции ?
Хайде бъди малко реалист. Извод - не си взел нещо скъпо или прескъпо а просто заради всичкото допълнително си е отишло на тази цена а тя е точно 3 пъти по голяма за 3 пъти повече неща долу горе ? Е ? Само да уточня : няма да ми хвалиш надписи от сорта " направено ЗА еди кой си или ОТ еди кой си " пишело това и онова .Нещата направени в европа си личат като ги отвориш и цената им също си личи . но за 200 лева или 100 евро това си напълно нормален китайски сглобник + повече софтуерно писане - това е горчивата истина . И колкото и да го пипам/работя с него/любя или каквото искаш там , няма да стане европейско производство....Ето ти и пример с Триплекс-а 150 евро с операционна система обаче а не 8 мегабайтов фирмуер.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-10-2013 на 20:39
Отговори с цитат