Виж само едно мнение
  #1  
Стар 27-07-2008
BeTTeR BeTTeR не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Конфигуриране на стара система

Такаааа. След като съм в раздел "начинаещи", значи съм от тях :-) . Ползвам обаче сателитна телевизия доста отдавна, но не се задълбочавах във възможностите й. В крайна сметка натрупах известно количество техника, от което ми се ще да направя една съвременна конфигурация. Ето какво имам на покрива:

Една отдавна недействаща параболична руска антена 2.10 със някакъв мотор, който не съм сигурен че работи , както и някакъв аналогов конвертор на нея. Отделно от това - две антени монтирани преди 3 години от ITV partner - с по 2 конвертора - двете антени обслужват 2 независими приемника Philips с две активни карти, включени към 2 телевизора.

Ето и въпроса:

Възможно ли е с наличната техника + докупуване на HD приемник (след всичко прочетено тук разбирам, че Dreambox DM800PVR HD е най-добрия избор) и може би допълнителни конвертори (вие ще кажете какви) да се създаде конфигурация, която да обслужва 1 HD телевизор (през Dreamboxa) и още 2 други телевизора през Philips приемниците. 3 антени с конверторите ще бъдат ли достатъчни за да обхванат всички (или поне най-важните) спътници или към параболичната антена ще трябва да се слага мотор с позиционер?

Ако, разбира се, имате други идеи, ще се радвам да ги прочета.
Благодаря предварително
Отговори с цитат