Виж само едно мнение
  #49  
Стар 23-05-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,084
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Те добре се отказват масово от кабелната, но дали "масово" стоят без никаква телевизия вкъщи и каквото хванат с каплата на корниза, това гледат? Не ми се вярва! Истината е, че след като тръгне наземната цифрова телевизия, тя ще изяде от пазарния дял и на кабелните и на сателитните оператори и няма да го има този огромен дял на Blizoo или съответно на Булсатком! Но чак пък "масово" да се юрнат към DVB-T? Повтарям се - наземната телевизия ще бъде привлекателна за зрители без големи претенции относно разнообразни канали за гледане. Преди време четох социологическо проучване, че в България делът на хората, които не са абонати на кабелна или сателитна телевизия е към 29%, като тук са включени и хората, които не гледат изобщо телевизия(има и такива хора, представете си!). Така, че да говорим за масово изтичане на зрители към DVB-T може да говорим когато този дял стане над 50%! И грешно ме разбирате - говоря за разочарование у тези, които мислят че БЕЗ ПАРИ ще гледат това, което са гледали досега при някой оператор! А същевременно е истина, че българина гледа само трите национални телевизии + две-три други според интересите му в някоя област! А иначе претендира да му доставят задължително всичко, което го пише в седмичните тв програми на вестниците. Друго си е да разджитка с дистанционното из световния ефир един път седмично, колкото да види, че някоя програма не му работи и така...
Ето заради такива скрупули НЯМА ДА ИМА МАСОВО БЯГСТВО към наземната телевизия. Надявам се сега ми разбрахте мисълта?
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат