Виж само едно мнение
  #35  
Стар 14-09-2022
ceco2000 ceco2000 не е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 547
Благодари: 292
Получил благодарност:
194 пъти в 142 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Така, за да довършим "сагата" ми с мотора, да кажа как успях да го ресетна.
След многократни повторения на всичко описано по-горе, накрая реших за последно да започна наистина от нулата.
Какво направих - върнах на Примото заводския софуер, а не "кръщавания".
В настройките за мотор всичко на "Изключено"
Смених конвертора с почти не-работил.
Свързах ги с мотора, както би трябвало да са постоянно и включих приемника.
Закарах с копчето хобота на 0 и след това го ресетнах, точно както го пише в инструкцията.
След това изчаках да се появи черният екран с надпис "няма сигнал" и изключих приемника.
След като го включих отново, превключих по Дисек и моторът заработи.
Дали проблемът е бил в софтуера или в конвертора нямам никаква идея, но последователността е точно такава каквато я описах.
Надявам това да помогне и на други, които ще се сблъскат със същия проблем, конкретно за тоя тип мотори.
Утре ще ти кажа дали си уцелил проблема. Аз получих подобен казус с SG-2100. При мен проблемът е че при даване на команда за придвижване до позиция 0 няма ядове, дотук добре. След излизане от менюто те пита да ли да върне на позиция /казвам не/ и затварям диалпговия прозорец /пак добре/. От листата с избрани спътници си избирам произволна поция и задавам отиди на този канал от позицията /нъцки/ от листата давам следващ канал от дадената позиция и чак тогава стигам до позициониране /проблем/. Поиграх си с обиране на луфта на хобота всичко добре, донастройка на установката, сигнал чудесен на 39Е ейч ди транспордера на 15,60dB на останалите спътници в центъра и малко след чудесен, в крайните няма никого. Пример 30W сигнал непомалко от 12db, на 68,5Е непомалко от 10db това с антена триакс 110, но вече неги вижда. Та вчера позадуха вятър и на 39Е от 16dB грубо падна на близо 15dB. Викам си ще пробвам с финна настройка да вида как е позицията /няма ядове/. Утре ще сменя конвертора, и ще вида двата описани проблема по горе. Другото тези моторетки да си имат проблем с командите.
Отговори с цитат