Виж само едно мнение
  #25  
Стар 09-01-2024
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,236
Благодари: 754
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aBToBo3 Вижте мненията
На времето още им се нарадвах и заминаха мотора с антената. Не си заслужава да го правиш такъв мотор. Вземи си нов по сериозен мотор и лека антена. Тоя Strong 2100 е с пластмасов зъбен механизъм по спомени, и лесно се разбива особено с по тежка антена!

Така е прав си, само че Триакса ми е на друг мотор, който вече 8 години върти и след като се появи по-голям луфт, го отварям и му сменям двете пружинки, които играят ролята на амортесьор. Освен това не ползвам Юсалс, защото гледам чат-пат фийдове и понякога трябва "изфинване", което по Юсалс няма как да се случи.
Говорим за "изфинване" от 0.02 от градуса, а Юсалс е само на 0.1гр......поне на моите приемници е така.
Стронга буквално се скапа от липса на работа. Купих го чисто нов на разпродажба, турих му една булсатка за къщата ми на село и я му се събират 2-3 часа работа на седмица, я не. За претоварване и дума не може да става.
След втората зима без да мърда, реши да не работи повече с приемника. Работи само през бутона.

Давах го на ремонт....нищо и половина. Скоро купих един уж разбит с идеята да му взема платката, като продавача се кълнеше, че работи, но ме излъга. Моторът изобщо не е разбит, просто са правили някакви глупости, уж за някакво укрепване, разпробивали са хобота, някакви болтове стърчаха от него.
След като са го отваряли, не са регулирали луфта на оста, но чисто механично моторът е абсолютно здрав, но проблемът си е пак в платката.
Приема команда от приемника, тръгва един-два градуса, спира и светва в червено.
Колегата по-горе ме съветва да му сменя релетата.....ще взема да пробвам, може пък и да тръгне.
Така че сега имам два здрави механично мотори с прецакани платки.
Ако някой се интересува може да направим трампа.... примерно моторче, вал или зъбно колело за работеща платка.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 09-01-2024 на 20:25
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
manqka (11-01-2024)