Виж само едно мнение
  #911  
Стар 12-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колега Костов
С кой софтуер си в крайна сметка ? Правил ли му ъпдейт до тестовия софтуер или не ?
Мисля че Макс-а за който говориш по принцип го пишат 1080i което е нещо различно 1080p
http://hometheater.about.com/od/tele...80ivs1080p.htm
Според тази статия финалното обработване и дума има телевизора. Затова съм склонен да вярвам че проблема със зърнеността не ти го прави Аривата . По този повод можеш ако имаш тази възможност да пробваш Аривата на други телевизори по възможност Full HD 1080p и различни матрици по тип , за да видиш разлики/прилики.
Знаеш ли какъв процесор има Макс-а ? защото аз никъде не го видях написан оповестен .. но предполагам си познал на кое меню прилича и по това можем да направим извод - аз предполагам че си е пак ALi и затова се учудвам че правиш такъв извод .
Може би имаш някакви записи да ни покажеш въпреки че минало вече през камера иди разбери нещо.
Дай ни някакви снимки ако имаш на менюто на този Макс?!
Като му гледам новия фирмуер BIN не е ABS - ми става ясно че това е май по стар декодер може и да е даже от ранната 2012 тоест началото, не знам няма и клип с него

Ето и тук така
http://evtini.bg/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%...05HD-6652.html

* Full HD 1080i
* DDRII SDRAM 2X64 Mbytes
* Flash памет 4Mb
* Меню на Български език
* Многоезично EPG
................................
пак е 1080i .. казваш че и твоя телевизор си е такъв 1080i , затова казвам пробвай го на други тв-та който са си 1080p и направи отново извод за това какво си тествал и видял

Успех и знай че не си направил някакъв фрапираш тотално грешен избор като си я оставил.
Длъжен съм да съобщя, че тая вечер го хванах откъсо и оправих качеството на картината на Арива. Префлашнах софтуера със същата версия /заводската/. Сега по нищо не отстъпва на Макс в картината. Така си и знаех. Винаги съм твърдял, че даден инсталиран софтуер, та бил той и заводски, може да даде бъгове. Това ми се се случвало много пъти в практиката. Примерно имате проблем - префлашвате същата версия, но или излиза друг или се оправя всичко. Това го е доказала практиката. Флаш докато се установи проблема. Или докато всичко си тръгне на ок. Иначе има какво още да се желае от софтуера на Аривата по отношение на удобството, но ще чакаме поляците да го донапишат тоя новия тест версия. Може пък да уцелят.

Пак гледам и сравнявам картините на Макс и Арива и се кефя. Нямат разлика. Същата спокойна и оптимизирана контрастна картина, без изкривявания и артефакти. Не, че гледам телевизия, даже и хич не я гледам, но важни са резултатите и че проблема е констатиран и решен. Вече с кеф ще разкарам кабеларката. Новините ми стигат.

Колега Йовчо Димов! Със резолюциите съм наясно. Не бях наясно доскоро със новите стандарти за цветовете, защото телевизията от много години вече, не е моята област откъм професия, но ги разучих и тях. Благодаря за съветите иначе. Телевизора на който правех тестове е Самсунг LE40" през HDMI портовете /еднакво настроени/, на които бях навързал и Макс-а и Арива-та. Иначе за процесора си мисля, че не е на Али. Наистина няма информация за него. Но Макс е 2102 година производство, а Арива 2013.

П.П. @Йовчо Димов. Иначе Макс си поддържа 1080p. Неправилно го дават в някои мануали до 1080i. Лично го тествах на Самсунга който е до 1080i и като превключа Макс на 1080p и си излиза надписа на телевизора , че не се подържа тая резолюция. Последното е само за уточнение. Оставям си естествено Арива. Макса се продава.

Последно редактирано от Юли Костов : 12-10-2013 на 01:02
Отговори с цитат