Виж само едно мнение
  #432  
Стар 09-05-2013
минстрел минстрел не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 64
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тихогр Вижте мненията
купих преди празниците DVB-T2 декодер за ползване в провинцията, както писах и по-рано в темата, а именно северозападнала България.
От три възможни тв-та, само на едно NEO ми изкара 8-те бг програми. На другите два (единия от които Сони по-нов модел от неото) ми излизаха само половината, а именно БНТ1, БНТ2, Bulgaria on air и БНТ HD. Сръбските програми никакви ги няма, при положение, че от аналоговите хващам поне 6-7 от тях. Имат ли излъчване или са доста по-назад от нас? Опитите ми бяха на автоматично търсене, че нещо ръчното не ми се получаваше (друг е въпроса, че нямах и много време да го разцъкам). Задавах му освен България и Сърбия като страна, също му възстанових и заводските настройки, но нищо и половина. Антената е турска с усилвател и е на високо отвън на покрива. Питам се къде греша и защо на един тв ще ги изкарва бг каналите, а на другите не. Тунера ли има значение на самите телевизори очаквам Вие да кажете.
Рано ли е още за да се гледа цифрова, особено пък от сръбските, в антената ли е проблема и аз не знам вече какво да мисля (антената я въртях във вертикална и хоризонтална поляризация, както и се играх с насочването и).
Добрата антена е по-важна от всеки усилвател. Освен това е желателно да ползваш кабел с ниски загуби, от този със станиолова оплетка. Виж още:
http://forum.predavatel.com/viewforu...a2279bf9b92d8d
Отговори с цитат