Виж само едно мнение
  #22  
Стар 03-11-2023
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здрасти и от мен!


Искам и аз да ползвам темата, защото малко се "позапалих" по тия кемри. Наскоро ми попаднаха 7-8 бракувани стари камерки, които реших да тествам и използвам за вилата.Оказа се че няколко работят и на шега ги закачих да си гледам двора и къщата на село След няколко седмици гледане, поръчах и един китайски 4 портов PoE NVR Asecam за да мога и да записвам.Това което исках, е да ползвам някаква облачна услуга, но нещо не ми се получава.Въпросният NVR работи с Xmeye и техния облак.Ама тоя облак нещо не сработва при мен и не мога да разбера защо.Аз ли не правя нещо като хората или просто си е бъгав.Платил съм някакъв промоционален план за 3 дни видео, но нещата несработват.Пише че е вързано към услугата, но незаписва въобще.Понеже прочетох и няколко теми....всеки ги плюе китайците, заради това че услугата не е криптирана и сигурна, та вече се чудя какво да правя? Пробвах да записвам на на собственo FTP, ама и това не става.....изписва ми грешка при теста на FTP-то. Вече започвам да си мисля, че греша нещо сериозно и не ми е ясно какво.Ще съм благодарен ако някой разясни как стават нещата с тия записи и кой е най-подходящият вариант за мен.Само да кажа че не наблюдавам нещо секретно и не ми е зор че някой китаец ще го види.


Благодаря предварително.



П.П:


Използвам следната конфигурация:

Интернет от оранжевите, услуга Mobix с 5G Рутер Huawei B535-232A
Стар рутер TP Link WR740N с DD-WRT и безжична BRIDGE връзка към Huawei-а
Гореспоменатия NVR
2 стари камери Mazi IDH-21IR захранени през PoE на NVR-а

Последно редактирано от b_ignatov : 03-11-2023 на 12:50
Отговори с цитат