Виж само едно мнение
  #581  
Стар 11-09-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Софта на този Not Only Tv LV6TBOXHDA2 по твоето описание, е като на по-новите Strong, а не точно като SRT8113 (той има ZOOM, мозайка и няма зумер за настройване на антената, както и директен бутон за викане на флашката, какъвто това Not Only предполагам има). SRT8112 и SRT8115 до колкото си спомням упътванията им, имат двата вида таймшифт като това Not Only. По-старите модели Стронг имат само един вид.

Можеш ли да прецениш за какво време сменя канала (каква част от секундата, надявам се все пак да не е повече от секунда). Виж ако можеш, как чете субтитри. Пробвай и с Win-1251 (такива са повечето от бг сайтовете за субтитри).
Приставката има мозайка, доколкото знам 8105 и 8106 нямат.
Снощи успях да подкарам надписи- не забелязах да ги вади бавно, както било на 8105 и 8106.
Имат три размера, което доколкото знам също го няма на 8105 и 8106.
Може да се настройва и отвесното разположение на надписите, което май го няма дори на 8113.
Редовете ги пренася насред думите, повече от три реда на вади, но се чудя дали не оставяше празни места вместо редове...
Друг недостатък е, че надписите трябва да са с името на видео-файла.
Не съм пробвал 1251, прехвърлянето в UTF8 отнема секунди, но ще гледам да отделя време за тая проба.

Снощи хванах малко от някакъв мач по БНТ1 ХД и забелязах, че понякога образът спираше за части от секундата. Допускам три възможни причини:
1. Слаб сигнал (при мен е така).
2. Подаденият сигнал е с прекъсване.
3. Приставката не може да се справи с HD. Ако вземе пък да се окаже третото, ще е доста притеснително.

Zoom не съм видял да има, няма настройка и на образа (яркост, контраст...). Както съм писал, наръчникът е пълна скръб.
Има и още нещо- като сменям програмите или натисна INFO показва глупости. Върви шоуто на Слави, а то ми вади Сега: Новини, Следва: Вечерен филм (примерно). В справочника програмите отговаряха. Не знам, дали тея данни (info), не се подават отделно и неправилно или приставката не е наред.

Струва ми се, че сменя програмите по-бързо от хикстремера и 8113, но ще пробвам да меря. Може би причината е следната- другите програми чакат да им излязат данните за сегашна и следваща програма, докато LV6TBOXHDA2 първо сменя програмата, името на следващото предаване се показва веднага, но това на сегашното винаги се показва по-късничко. Мисля, че смяната на програмите зависят и от това, дали са на една честота.

Копче за USB има, но няма Aspect, чиято липса е страшно неприятна.
На ДУто има и отделни копчета за смяна на програмите и за силата на звука, каквато другите не помня да имат (така или иначе не ги ползвам, може да не съм ги забелязал).

Вчера направих няколко проби- на сайта им пише, че възпроизвежда AC-3, но не е вярно. WMV също не възпроизвежда, но направих един файл на MKV без прекомпресиране и тръгна. AAC не съм пробвал.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 11-09-2013 на 09:45
Отговори с цитат