Виж само едно мнение
  #752  
Стар 03-10-2013
Мики сервиз Мики сервиз не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

До момента съм тествал Numeriqs HT4402FA, SkY Sat Stable THD и Ferquson Ariva T650i.
Само като приемник за ефирна телевизия общо взето стават и трите. Менюто на Sky Sat лично на мен най-много ми допадна, след него е Numeriqs и накрая Ariva. За съжаление не съм имал възможност да си поиграя обстойно с трите, но най-чувствителен е тунера на Ariva, след него е Numeriqs и на опашката Sky Sat. Но разликата не е нещо фрапиращо.
Като медиен плеър всеки има някакви кусури.
Numeriqs плейва всичко, което съм му пробвал, даунмиксва АС-3 звук до аналогово стерео през SCART и 3.5 инчовия си изход. Чете .sub и .srt субтитри, познава Unicode и CP-1251 кирилица. Големия му минус е, че субтитрите са му много дребни и с дразнещ зелен фон (поне е прозрачен) и няма никаква опция за промяна.
Sky Sat Satble THD и той плейва всичко което съм му пробвал, чете .sub и .srt субтитри, познава Unicode и CP-1251 кирилица. Има настройки за големината на субтитрите, но и най-големия шрифт е малък, фона е ОГРОМЕН, добре че поне може да се маха. Има всички възможни начини за свързване - HDMI, SCART, чинове за композитен и компонентен сигнал и чинчове за стерео аудио. Обаче - не вади АС-3 звук на аналоговите си изходи - само през HDMI и на цифровия коаксиален. Голям минус, понеже тези приемници се купуват предимно за стари телевизори. Освен това дистанционното му е малко и неудобно.
Ariva T650i - честно казано почти пефектната за мен машинка. Има само два кусура - освен HDMI и SCART няма друг начин за свързване, да бяха сложили поне два чинча за звука. Второто - не чете CP1251 кирилица, но това се преживява лесно. Иначе плейва всичко, даунмиксва AC-3 до двуканално аналогово стерео, дистанционното му е перфектно (даже най-важните му бутони са фосфоресциращи). Има чести софтуерни ъпдейти, а освен всичко може да се свърже и с USB Wi-Fi към интернет!!!
Лично за мен Ariva-та a е най-добрия избор на Set Top Box до 60-тина лева.
Отговори с цитат