Виж само едно мнение
  #579  
Стар 10-09-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко впечатления за Not Only Tv LV6TBOXHDA2 (http://www.notonlytv.net/p_lv6tboxhda2.html), все още по 40 лв. в Практикер:
Много прилична на Strong SRT8113, ще наблегна на разликите:
+ има копчета (нужно ли е да го споменавам, вижда се от снимките).
+ изход за слушалки (на такова ми прилича, не съм го пробвал още). За мен е по- удобно от два чинча, защото телевизорът ми е моно и няма да ми трябва преходник, ако реша да си включва външни колонки.
+ има два начина на работа на отместването (Auto и Pause), предполагам, че едното е постоянен запис, другото- записа само при натискане на Pause. Не работи на всички памети, може би се заяжда за скоростта- вади „Timeshift not available..try later“.
+ има „Зумер“, нямам престава за какво служи, май било нещо за настройка на антената. Чел съм, че SRT8113 го няма, но може да са ме заблудили.
+ Диодът за изключване се гаси веднага (бахти якото качество).
+ При смяна на програмите и при натискане на Info, показва целите имена на текущите предавания.

- няма настройки на образа (яркост и т.н., каквито май имаше при SRT8113).
- както при SRT8113- телетекстът излиза на латиница.
- Няма копче Aspect, което е единственото ми оплакване от ДУто, не ми се струва по-малко от на другите приставки, макар да не съм ги сравнявал пряко.
- не само, че няма ръководството за употреба, но и това на другите езици е пълна скръб.
- ако на някой му дреме- часовият пояс на България е объркан, трябва ръчно да задете GMT+2.
- както и при SRT8113- екранче няма.
- При смяна на програмите и при натискане на Info, не показва часа на началото (и май края) на предаванията (както е новия софтуер на 8113), няма и указател, за изминалата част от предаването.

Не мога да кажа коя от двете приставки приема по-добре. LV6TBOXHDA2 сякаш показава по-ниски стойности за „Сила на сигнала“, но качеството е същото, може би отчитането е по различни скали.
Буксата на скарта не ми се стори да хлопа, ще проверя пак.
Кутията е пластмасова, което сигурно е предимство, за тея, които ги бие токът.
Софтуерът ми е издание 1,04, май не е най-новият.
Още не съм разцъквал изобразяването на надписите и какви формати видео поддържа.
Като я поразгледам по-обстойно ще я добавя в сравнителната таблица.

Последно редактирано от Цифрофикатор : 10-09-2013 на 12:45
Отговори с цитат