Виж само едно мнение
  #357  
Стар 03-04-2013
Аватара на ДВБ
ДВБ ДВБ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: Сливен
Мнения: 29
Благодари: 8
Получил благодарност:
9 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Борис68 Вижте мненията
Аз преди седмица бях на морето ( близо до Шабла). Бях си взел Синапса 2856+ и антената Стронг СРТ 15 Еко, за да правя опити как ще се приема там. Обаче след като закачих всички кабели към антената и телевизора, за мое най-голямо разочарование, забелязах че съм забравил дистанционното в къщи! На ти сега цифрова и опити.
В началото много се ядосах, но си викам какво пък, тамън ще взема още един приемник (различен). И без това тоя Синапс почна да ме дразни с тоя тъп проблем с часовника. (сега гледам е излезнал нов ъпдейт, ще го пробвам как е с него). Та отидох до Каварна и от там от магазин на Хенди си взех Стронг 8105 за 59 лв. Това беше най-доброто за момента, което се предлагаше в магазина. (не съм търсил най-евтиното, а това което е с повече функции, исках 8106, но нямаше)
Цялото това го написах, за да кажа че Стронг-а хич не е толкова лош приемник, както казват някои колеги. Дори ми се вижда по-добър от Синапс-а. Картината е по-добра, по-стабилна дори и при по-слаб сигнал и качество около 63%, по-добри цветове. Въобще останах приятно изненадан.
Така че, ако се колебаете между Синапс и Стронг, бих казал Стронг-а надделява, поне според мен.
С новия ъпдейт (25.03.) часовника е оправен. А стронга има по-ясна картина, защото има настройка за "острота", пък синапса няма. Аз мисля, че "мазането" идва от милтиплексите, защото понякога аналоговата картина е по-хубава от цифровата, ако някой има данни за компресията, може да напише. И ако пробваш, ще видиш, че дистанционното от Синапс действа и на Стронг и обратно, само дето копчетата не са за туй, за което пише ами прави друго на другия приемник и не всички копчета действат, ама за превъртане на вече запаметени канали става.
Отговори с цитат