Виж само едно мнение
  #427  
Стар 08-05-2013
бдр бдр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
Някой знае ли, дали това става и със Strong SRT 8106?
И аз да кажа - не става! Пробвах и двата модела SRT 8106 и SRT 8113. Младежите от Техномаркета отначало ме уверяваха, че разликата м/у двата е само в дизайна! Първоначално си взех SRT 8106 - харесва ми да има повечко копчета, изходи и дисплей. С това, обаче, се изчерпват предимствата(според мен) на този модел. Беше с firmware v.1.1.1а (мисля от януари 2013)- т.е. по-нов от тoзи на сайта на Strong (v.1.0.8). И с него субтитрите не могат да се променят нито по големина, нито по цвят и положение в/у екрана.. Поне аз не намерих как - разучавах го 1 ден. Още един досаден ефект - при възпроизвеждане субтитрите "текат" буква след буква, вместо да се появява наведнъж целият текст. Не пречи на гледането, но си е непривично - това може и да е до настройка, но не се задълбах. Просто го върнах и взех SRT 8113. Там вече всичко си беше наред. Разликата е и в самите дистанционни - не са взаимозаменяеми, на SRT 8113 има специални бутони за управлвние на плеера, а цветните се използват за допълнителни функции, докато при SRT 8106 цветните бутони се използват за плей, стоп, пауза и т.н. Отделно SRT 8113 в частта му за TV има функция mosaic - позволява да се покажат едновременно на екрана до 9 канала - и да навигираш м/у тях. Не, че е кой-знае колко важно - тунерът е един и се гледа динамично само един текущ канал, но го казвам заради разликите. Иначе за използване като тунер и двата са идентични - запомняни програми, превключване напред, назад... За мен изборът беше SRT 8113, поради по-голямата функционалност на плеера и някак си по ми пасна управлението от дистанционното. Още нещо тествах - и двата не могат да възпроизведат аудио по стандарт 7.1 - незавизимо дали е Dolby True HD, DTS HD MA, DTS HD HR, или както там се казват. Възпроизвеждат AC3 и DTS 5.1. Тествах от тук:
http://www.demolandia.net/vob-trailers.html
Така, че теглете съвместимите формати, ако ще го използвате като плеер.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на бдр за този полезен пост
los4e (09-05-2013), miros123 (08-05-2013), ТатеБобо (08-05-2013)