Виж само едно мнение
  #510  
Стар 25-07-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДВБ Вижте мненията
Synaps 2856 има аналогово аудио като за теб:
http://www.synaps.tv/images/a3e6a195...ef3a3f96_l.jpg
Ако ще ползваш медиа плеъра, Синапс е по-добър от Стронг 8113.
На Стронга чете български субтитри само ако са записани във формат UTF-8, повечето бг субтитри в Нет-а не са и трябва да ги конвертираш предварително. Synaps чете и формат .WMV, а Стронг не.
Бързо се включва (8 сек.) и бързо се изключва (0 сек.)
Има и копчета на самия приемник, както и дисплей (с часовник на стенд-бай)
Преди няколко дни си взех Strong STR8113 и вече се замислям, дали да не опитам нещо друго. Не съм го гледал много с фирмуера с който дойде, сложих му този от 17.07.13 като с него, искам да отбележа, си чете Windows-1251 субтитри без проблем. Меню (сравнително постно) с настройките на субтитрите излиза от SUB бутона. Има 3 размера на шрифта малък, нормален и голям, като на мен най-би ми паснало нещо между нормален и голям, ама няма Иначе за самия шрифт избор няма, пък на мен не ми допада съвсем избрания. Достъпа до видео плеъра е досаден, с 4 натискания на бутон, ако някой знае по-бърз, да казва. Да речем, тоя безсмислен бутон дето вади решетка с по един кадър от канал, можеше да е директен достъп до плеъра. Иначе процесора му си го бива, някакво HD филмче набутано в 400 и няколко мегабайта с незнам какъв кодек, което насича на PC-то ми, на Стронг-чето си върви гладко. Също, не знам при други приемници как е направено, но 8113 ако му е включен таймшифта записва нон стоп и се чудя дали това няма бързо да прецака флашката. Мен би ме устроил режим, в който едва когато натисна пауза, да започва да записва по флашката. Но уви, такъв няма. Или записва нон стоп или е напълно изключен. В упътването пише разни неща за жълтия бутон - вероятно са работили при стария фирмуер, с новия сменя резолюцията - функция която въобще няма нужда от такъв пряк достъп.
Отговори с цитат