Виж само едно мнение
  #656  
Стар 25-09-2013
никси никси не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 112
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

първи впечатления от Opticum - има бутони и дисплей, метален корпус , не загрява ,толко съм го и гледал де около 1.5 часа, хвана програмите с външна антена самоделка е, на покрива , има опция за захранване на външна активна , бутоните са достатъчно големи на дистанционното и удобни , малко се бъркат тези MENU , EPG , INFO , EXIT , разположени са малко като дъга , но достатъчно големи , има забавяне на смяна на каналите , но е бързо в общи линии, EPG -то работи и ги дава долу надписите в голяма лента долу на екрана при смяната , лесна настройка и на BG език ,както и ръководство на български е , което ми направи добро впечатление , редно е което се продава тук да има на български. Разчете ми флашка от 32 GB с филми , чете всички субтитри и видео, не изкарва звук от всички , има специален бутон на ДУ за флашката и за субтитрите, не съм опитал записва ли и може ли да гледаш една програма а да записваш друго и това ще стане , картината е много добра на TV , по-добра от други декодери с които съм опитвал , то това е и субективно де , усилването на звука не е достатъчно само от дистанционното на декодера , нужно е и от това на TV ,някои менюта са едри , някои дребни и на мен ми бяха прекалено дребни , за възрастен човек е абсурд, но пък по-важните са с достатъчно голям шрифт. Това е на първо четене, в общи линии съм доволен , това че има копчета е + , утре ще го поръчкам пак , ако има време , има си вид на УРЕД както се казва , производство полско или така поне пише . Иска ми се да го опитам и в места със слаб сигнал , това по- натам .Има гаранция 2 год, с възможност за удължаване с още една , но нещо се доплаща и аз реших да не правя засега , дотогава дали ще са живи тези кинескопни TV .
Отговори с цитат