Виж само едно мнение
  #364  
Стар 04-04-2013
велодог велодог не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 52
Благодари: 4
Получил благодарност:
6 пъти в 2 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тихогр Вижте мненията
В крайна сметка кой е най-читавия приемник до 60-70 лв. макс цена. От София ще го купувам. Както писах и по-рано в темата ще се ползва в Северозападна България (в едно Видинско село) с идеята да се хващат и сръбски програми и това на 2 броя ТВ-та, та ако някое от тях (антената или приемника) има опция за втори ТВ още по-добре, ако ли не ще купувам 2 броя. За тази цел (и сръбските) ще трябва ли задължително да е DVB-T2 или може и само DBV? Ще ми трябва ли нова антена и ако да коя да бъде или ще мога да ползвам старата (турска с усилвател) като я завъртя вертикално? Спешно ми е до края на месеца трябва да съм го взел. Обещал съм на бащата да му занеса, че много му се гледат мачове (по ТВ7) за това помагайте
Благодаря.
Относно сръбските цифрови ефирни програми - както знаеш те са по стандарт DVB-T2. Това означава, че ти е необходим приемник, позволяващ приемането на телевизионно и радиоразпръскване по този стандарт. В България не са много разпространени, но в съседните държави са (Сърби и Турция) - ако можеш или имаш път натам - купи си ги от сръбско или турско. Ако не - поръчваш в БГ, но отчитай факта, че са чувствително по-скъпи. Сега за антената - препоръчвам активна антена, позволяваща приемане на сигнал с вертикална поляризация. Също така те съветвам усилването да е по-силно, защото не мога да кажа как е сръбския сигнал във Видинско.
Отговори с цитат