The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 27-01-2015
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garvanat Вижте мненията
Няколко пъти са ми спирали, разни неща, само ДДС и толкоз. Даже единия път бяха едни слушалки, действието се развива в митницата във Варна. Отидох жената ми каза, а ами то пише 7 $ не знам защо са ви го спрели и ми го даде и толкова.

Другата седмица ще кажа как е
Не си минавал значи митница, а през пощенския отдел.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 27-01-2015
garvanat garvanat не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 95
Благодари: 49
Получил благодарност:
12 пъти в 10 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво трябва да знам когато получавам пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим. Основанието за освобождаване от вносни сборове е посочено в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия)
Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. За тях получателят дължи съответните вносни сборове, ДДС и акциз.
При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети, измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките.
Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба на пратките, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква б) от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани в момента, в който са представени пред митническите органи, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР 72.
В съответствие с разпоредбата на чл.*802,*ал.*3,*т.2*от*ППЗМ*пратките, декларирани с етикет CN22 или декларация СN23 и/или СР71/СР72 за целите на начисляването на ДДС се оформят с квитанция за внос на пощенски пратки в 3 екземпляра, без да присъства получателя (чл.802,*ал.*1*от*ППЗМ).
Квитанцията за внос на пощенски пратки се попълва от митническите органи в 3 екземпляра – един за митническото учреждение, в което се извършват формалностите, един за пощенската администрация и един за получателя на пратката.
Същият ред се прилага и за пратките, изпратени от трети територии, по смисъла на ЗДДС.
Обръщаме внимание, че за тези пратки не се изисква издаването на EORI номер.
При обработка на международни пратки се дава предимство на пощенските експресни куриерски пратки.

Това е от сайта на митниците: http://www.customs.bg/bg/page/299
Отговори с цитат
  #23  
Стар 27-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не цитирай закона, в случая няма значение. Както врче казах , приключението е УНИКАЛНО за всеки. В Пловдив пратката беше задържана на пощенско гише в Кючука и след освобождаване на Митница с ЕОРИ и платено ДДС дадоха пратката от пощата, че и те таксуваха... За 150 долара 107 лв разходи ги изчисли познатия...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27-01-2015
garvanat garvanat не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 95
Благодари: 49
Получил благодарност:
12 пъти в 10 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно навсякъде е различно, пратката ми наближава във Вършава е. Другата седмица като дойде,ще видим как е. Но вече се замислям сериозно за внос през Англия, там си плащаш ДДС-то онлайн с карта

Последно редактирано от garvanat : 27-01-2015 на 22:21
Отговори с цитат
  #25  
Стар 27-01-2015
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,615
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,206 пъти в 2,955 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И на нервите се начислява ДДС
Митничаря не го интересува фактурата на пратката,иска документа,пресниман примерно от пейпала,колко си снесъл официално,а недай си боже да не е същия,жална ти майка!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27-01-2015
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Уреда ми за настройка за 400$ (от Хонконг), стария ми приемник (от Владивосток) около 350$ и още няколко али-поръчки (общо към десетина) са пристигали по пощата и кьорав лев такса не съм плащал, макар, че съм бил готов да си цакам.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27-01-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,175
Благодари: 1,304
Получил благодарност:
6,149 пъти в 2,559 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
И на нервите се начислява ДДС
Митничаря не го интересува фактурата на пратката,иска документа,пресниман примерно от пейпала,колко си снесъл официално,а недай си боже да не е същия,жална ти майка!
Какво става, ако играеш фотошоп на документа от пейпал, тогава ще го приемат ли или въпроса е да си вземат каквото са си наумили?
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #28  
Стар 27-01-2015
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Какво става, ако играеш фотошоп на документа от пейпал, тогава ще го приемат ли или въпроса е да си вземат каквото са си наумили?
Не помага, имат гугъл и веднага проверяват кое колко струва.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 27-01-2015
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,615
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,206 пъти в 2,955 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако е тъпак може и да минеш!Ама фотошопа требе да е същия,като на фактурата!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27-01-2015
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,951
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,328 пъти в 3,558 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

По-добре въобще да не се пробва, особено ако е на митницата, ако е в митническия отдел към пощата може и да излъже лелката/чичкото, ама на митницата попълваш декларация и слагаш подпис, а ако се заядат може да проверят транзакцията в пейпал.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Алиекспрес


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.