The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 30-06-2008
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,571
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Даа,приемника излезна без четец!
-DVB compliant ,DVB-S2, DVB-S, DVB-T, DVB-C tuner module supported
-Smart tuner supported(Plug & Play)
-MPEG-2 MP@HL Video Decoder
-MPEG-4 AVC/H.264 HP@L4 Video Decoder
-DIVX supported
-Dolby digital decoder
-MP3 decoder
-HDMI with HDCP supported
-Multi-format Audio Decoder
-High Definition and Standard Definition
-DVB Common Interface (2 slot) supported
-Format resolution: 1080i, 720p, 576i
-USB 2.0(Host) supported
-Network Interface Supported( high speed Ethernet)
-SCPC and MCPC receivable from C/Ku-band satellites
-Channel list editing
-Favorite channel list editing
-True-color On-Screen Display (OSD)
-Full Picture In Graphic (PIG) function
-Electronic Program Guide (EPG) for on screen channel information
-Subtitle & Teletext supported
-Parental lock facility by channel and program event
-External e-SATA interface supported
-LINUX open source(some parts under the terms of GPL, accordingly expandable)
Отговори с цитат
  #32  
Стар 30-06-2008
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,571
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Няма как да я шернеш през модул!Ако това е целта ти.Задържаш си стария линукс,шеркаш картата,а си гледаш на новия!Така се прави!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 11-07-2008
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,571
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Вчера разбрах,че са го внесли в България и взех една бройка за тест,впечатленията са ми,че за момента няма конкурент!АВсом са се заели със софтуера вече и приемника отвсякъде е убиец,само няма четец,но модел 910 ще бъде с четец,но това не е толкова важно.Нямаше чакане за софтуер,ами направо излезна с такъв и то много добре работещ.Прави впечатление бързия старт,25-30секунди са необходими от бутване до отваряне на картина с емулатор.При 9000 е около 1 минута,той е малко по тежък приемник,а при ДМ800 може да запалиш и цигара докато бутне,ако бутне изобщо!
Отсега може да кажа,че това ще е приемника,за тези които не ползват диск вътрешно!Фантастичен приемник!УЕБ интерфейс,с всички екстри,натискаш червен бутон и доунлоадва всякакви ключове,много лесна подръжка!Това е новия Мутант само че с НД!Стария го чакахме 5-6 месеца за Енигма,тоя излезна с работещ софтуер!Направо удариха Дрийм мултимедия у земята,да не говориме,че е с 200лв под ДМ800,който е поредното недоразомение,представям си 8000 каква тесла ще бъде!
Доколкото разбрах,се очаква модела 910,да е с четец!Във форума на АВсом има доста интересни информации!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 11-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
ДМ800 ... ако бутне изобщо!
Нима някога не ти е бутвал? Защото вече повече от месец откакто го имам не ми се е случвало да не ми бутне. Дрийма бутва за 1:30 - 2:00 мин. Рестарта на Енигмата е много по-бърз - около 30 сек. Що се отнася за цигарата - една цигара се изпушва за 8-10 минути. Ако изпушваш една цигара за 2 минути, значи си доста припрян. :lol: IPbox-a бутва ли Енигма 2, за да правиме тестове между него и DM800 кой колко бързо бутвал?
А CCcam има ли?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #35  
Стар 11-07-2008
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,571
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Значи,че не си в час!Дрийма,ако му изключиш захранването,може и половин час,да не тръгне,трябва поне 20 пъти да включиш и изключиш трафа,докато светне,а след като светне,бутването е 2минути минимум!Какво се мятате на тази Енигма2,пълна е с бъгове,още от времето на 7025,завива,като тролея на Руски паметник,по половин час!Виж Енигма 1 е друго,Мутанта е с класа над ДМ500 с Енигма,въпреки ,че енгмата е правена за Дрийма!Хардуерана Мутанта е несравним с дървения Дриймбокс!Същото е и с ДМ800,отвратителен хардуер с дървена Енигма 2!Нали се сещаш,след месец ,като излезне Енигма 2 на 900НД,въпреки ,че не съм и привърженик,каква ще е разликата!Най важното нещо е хардуера,който е безупречен при ДГстейшън!Отвори един Дриймбокс800 и виж кво става вътре,като тролей в пиков час!Дизайна и дисплея стават,но дотук!
Сега за CCcamа,най дървения емулатор,с няколко много силни екстри,които ти не разбираш!Ако говориме за шеринг,gbox e №1,след това mgcamd и накрая cccam!
Най добрата схема за шеринг е сървър gbox,клиент mgcamd!!!Пък който иска да се мъчи с други простотии!
Очаква се CCcam 3.00 да е за SH4 процесори,което ще облагодетелства и Катрейна и IPbox!И ще разочарова всички привърженици на ДМ800,защото ще разберат колко са се набутали!
И последно,ти на бутването с зъбните колела и надписа GP2 ли се кефиш,или на гледката и бързината на работа!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 11-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
Значи,че не си в час!Дрийма,ако му изключиш захранването,може и половин час,да не тръгне,трябва поне 20 пъти да включиш и изключиш трафа,докато светне ... Сега за CCcamа,най дървения емулатор,с няколко много силни екстри,които ти не разбираш! ... И последно,ти на бутването с зъбните колела и надписа GP2 ли се кефиш,или на гледката и бързината на работа!
Напротив - в час съм. Миналата седмица инсталирах дисек 8:1 и по време на инсталацията му поне 10-15 пъти съм изключвал Дриймбокса от захранването, за да не се прецака дисека от напрежението когато му слагам конекторите. Имало е случай да ми изгори някой транзистор на дисек при неизключен приемник. Та във връзка с това - дрийма си тръгваше при всяко включване точно за 1:30 - 2:00 мин. Ако на теб ти чака половин час или си преецакал нещо имиджа или бокса ти е от някоя калпава партида, знам ли...
За CCcam-а си прав че нищо не разбирам. На мен не ми и трябва да разбирам. Достатъчна причина да искам CCcam е това, че моя шейх работи само на CCcam. Тоест - за да имам шеринг, трябва да имам приемник с CCcam протокол. А съм много доволен от шеринга и нямам причина да търся друг шейх въпреки, че имам още 2 варианта.
Да те попитам още - ти колко често буутваш Дриймбокса? Защото аз като го оставя включен работи повече от седмица без да го изключвам. Спира само когато тока прекъсне. Най-големие ъптайм му е 11 дена, но при нас тока сравнително често прекъсва, особено при някоя буря с гръмотевици. Все пак това не се случва всеки ден, ами веднъж на 10-тина дена. Та това, че бутва до 2 минути не ми пречи с абсолютно нищо.
Но съм съгласен с теб по отношение на енигмата. Или по-правилно е да се каже, че съм се чудил защо не работят с Енигма1 ами са предпочели двойката, която е много по-голяма и по-тежка за работа? Сигурно имат основателни причини да го направят, но аз не съм се интересувал от тях. Та ако знаеш някоя, ще се радвам да споделиш.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #37  
Стар 11-07-2008
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,571
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Шейх значи доставчик,така ли да разбирам,ако той може само този протокол,а ти нямаш друг избор,тогава добре!
Енигма 2 е за процесора на 7025 и 800,там енигма 1 не може да върви!Има много дефектни бройки вкарани,поне на 3,които преминаха през мене,дисплея не свети,а само лана отзад и няма никой,като си поиграеш десетина минути с включи/изключи и светва дисплея и твоя е същия!Много хора с които контактувам,се оплакват от същия проблем,нещо и тунера нее на ниво!Едни шантави индикации!Всеки сам си избира с какво да гледа!
Но ако пробваш 900НД,сигурен съм ,че ще хвърлиш ДМ800!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11-07-2008
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,747
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,658 пъти в 2,342 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

dzumba, благодарско! Винаги съм предпочитал Мутанта пред Дрийма и това, което си написал не може да не ме радва Само би ли ми казал в кой точно форум на ABCom четеш разни новинки, че се поразрових, но не успях да намеря нищо!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11-07-2008
sirius123 sirius123 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 41
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Има ли някои които да покаже на снимка хардуера на IPBox900HD.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: IPBOX 900HD пълно review !

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba
...дисплея не свети,а само лана отзад и няма никой,като си поиграеш десетина минути с включи/изключи и светва дисплея и твоя е същия!
Мне. Моя не е същия - няма никакви проблеми с дисплея - винаги си е светил от както го взех, а това е повече от месец. Също така никога не ми е правил проблема да не бутва по половин час, след като го изключиш от контакта. За индикацията на тунера има проблем, но той е по-скоро софтуерен, който ще го оправят с нов драйвер - при оптимално висок сигнал (например TMF на Астра 19) показва едва 16 bB сила на сигнала, но картина си има.
Нямам нищо против да тествам някой IPbox и ако ми хареса повече да го купя. Само да му пуснат CCcam, защото както споменах вече - моя доставчик на шеринг работи само с този протокол.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
900hd, ipbox, review, пълно


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
IPBOX 9000 HD - Пълно Review Tiesto IP BOX инфо 1 08-04-2009 16:28
AB IPBOX 910 HD PVR - Review Tiesto IP BOX инфо 1 08-04-2009 16:17
IPBOX 91 HD PVR - Пълно Review Tiesto IP BOX инфо 1 08-04-2009 16:12
Софтуер за IPBOX 900HD Tiesto IPBOX 0 27-09-2008 00:16
Имиджи за IPBox 900HD Крал Артур IPBOX 3 02-09-2008 08:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.