The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 18-03-2013
Аватара на канимир
канимир канимир не е на линия
форумно сукалче на бира
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: sofia.rar
Мнения: 59
Благодари: 20
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от njor Вижте мненията
Язък,че си проспал това време. Щом не си разбрал,че пазара е най добрия мерител.Цената е най вярната оценка за даден продукт.А всеки си има право на мнение и оценка и за всички има място под слънцето.
относно пазара си има нещото наречено "маркетинг" и то е основно насочено към нискообразованите прослойки да бъдат "убедени" в това да си купят определена стока независимо от това дали е необходима и с каквп качество е.... както има една поговорка "луд на шарено се радва". За това наистина всеки има право на мнение и право на избор.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 18-03-2013
moonstone moonstone е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 81
Благодари: 129
Получил благодарност:
49 пъти в 21 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не се сдържах и ще напиша едно мнение.Рядко пиша ама този път някои потребители прекалиха.Как може да има такива хора, които робуват на марки, чак толкова много,приличате на коне с капаци.Само едно ще напиша АСРОК не са това което бяха преди години.Сега правят много стабилни продукти (казвам го от личен опит).Ще кажете че потребителите ги предпочитат заради по-ниската цена (може и да е така),ама това не ви позволява да плюете така безугледно по марката.Асус найстина създаде Асрок за да може да се конкурира с ФОКСКОН в ниския сектор,но отдавна компанията се стреми да си създаде свое име сред големите производители.И постепенно успява да се отърси от всеобщото мнение ,особено в последните години успява.

Последно редактирано от moonstone : 18-03-2013 на 14:07
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18-03-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Лунен камък,
Не е лошо човек да има мнение и да го отстоява. Лошо е, когато някои недостатъчно грамотни потребители си позволяват да правят квалификации, без да са прочели точно за какво става въпрос. Подминавайки правописните ти грешки и жокейско поведение, бих те помолил да прочетеш още веднъж постовете и да потърсиш къде пише, че Асрок е калпав или лош производител? Те предлагат почти същото, което и останалите производители на дъна, но на малко по-ниска цена, поради което представляват интерес на пазара. Що се отнася до Асус, единствено те, от самото начало, декларират качеството на електронните компоненти, с които работят. За потребители като мен това е много важно. Други, като теб, инвестират минимално количество пари за "maximum performance", лъжливо и неточно обявени по много форуми за хардуер от знайни и незнайни тестери. Спестявам голямо количество допълнителна информация, защото не и е тук мястото. Позволих си единствено да насоча погледа на колегата към Асус, като алтернатива на потребител, търсещ екстремума на качество и цена, което не означава непременно най-ниска цена. Що се отнася до написаното от мен, че дъното на Асрок ще се повреди, имах пред вид надуването и окъсяването на кондензаторите след много дълък период от време, който би представлявал интерес за изключително малък брой потребители, към които ти не принадлежиш. А това в никакъв случай не означава, че Асрок е лошо дъно, а това, че не е достатъчно добро. За хора, претендиращи да имат голям сервизен опит, би трябвало да е съвсем ясно за какво пиша и защо на дъната на Асус, при определени условия, мрежовия вход на дъното се скапва. Както и много други специфични неща, за които никой още не е споменал нещо.
За последен път ще си позволя една алегория, с което ще считам спора тук за приключен: Ако скриеш роза в торба с л@йна, то тя ще замирише на л@на.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dodo_pv за този полезен пост
njor (19-03-2013), канимир (18-03-2013)
  #54  
Стар 18-03-2013
Аватара на канимир
канимир канимир не е на линия
форумно сукалче на бира
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: sofia.rar
Мнения: 59
Благодари: 20
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"алегорично" относно розите и фекалната маса.... "Капка л@йно превръща цялата каца с мед в л@йна, но капка мед в кацата с л@йна не може да я превърне в каца с мед"...
Отговори с цитат
  #55  
Стар 18-03-2013
moonstone moonstone е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 81
Благодари: 129
Получил благодарност:
49 пъти в 21 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Стана голям оффтопик,но..
Искам да се извиня ,никой не съм искал да обидя с поста си по-горе.Написах го набързо и гневно(за което съжалявам).Исках да изкажа мнението си, и да кажа че не винаги трябва да се съди по цената за качеството на даден продукт.Доста правописни грешки съм допуснал,жалко че не мога да редактирам мнението си.
За избора на дъно... ползвал съм и от двете марки.В момента имам на разположение три компютъра.Два от тях работят вече повече от 5 години.Единият е с дъно Асрок ,другия с дъно Асус и двата са преживели доста големи натоварвания и не са се дънели никога поне засега.
Не работя в сервиз и не се занимавам професионално с подръжка на компютри и просто исках да изкажа личното си мнение с което не ангажирам никой, но отчитам че беше доста гневно което не е правилно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на moonstone за този полезен пост :
dodo_pv (18-03-2013)
  #56  
Стар 18-03-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
.... Що се отнася до написаното от мен, че дъното на Асрок ще се повреди, имах пред вид надуването и окъсяването на кондензаторите след много дълък период от време, който би представлявал интерес за изключително малък брой потребители, към които ти не принадлежиш....

...... защо на дъната на Асус, при определени условия, мрежовия вход на дъното се скапва. Както и много други специфични неща, за които никой още не е споменал нещо.
Точно за проблема с кондензаторите не си прав. Този модел, на Асрок, който съм избрал е с: ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors.
Иначе ми е много добре известен въпросния проблем, даже съвсем скоро сменях на едно MSI няклко кондензатора, голяма играчка беше ама тръгна накрая де....

Точно за мрежата на един Асус писах като пример за проблем! Моля обясни ако знаеш причината, стана ми интересно!

Иначе конфигурацията я поръчах днес, с малки изменения.
- Дъното остана същото ASROCK 990FX Extreme3
- За процесора репших, че е по-добре да взема малко по-скъпия AMD FX 8-Core Black Edition FX-8350
- Рамът също го смених с Кингстън - 8G DDR3 1600 KINGSTON HPRX BL

Нещата ще са при мен в сряда. Ще сглобявам вечерта след работа, ще инсталирам едно Уинче и в четвъртък ще споделям впечатления. Иначе цената на която взех всичко е 640 лв с ДДС... Мисля, че добре ми го дадоха
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #57  
Стар 18-03-2013
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С това дъно и заради по-слабата му зaхрaнваща част, няма да може да овърклокваш толкова добре колкото с доста по-скъпия Asus.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 18-03-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
С това дъно и заради по-слабата му зaхрaнваща част, няма да може да овърклокваш толкова добре колкото с доста по-скъпия Asus.
Колега, на младини бях фен на оверклока. Още когато се правеше с джъмперите по дъното Клоквал съм си AMD К5-цата и АМД K6-цата. Сега не ми представлява интерес. Дъното гледам държи до 140W, а процесора е 125W може да пробвам ей така за спорта само, но със сигурност ще си го карам на фабричната честота.

ЕДИТ: Едно едно интересно филмче, в което сравняват Асус с Асрок, е различни неща са ама.... http://www.youtube.com/watch?v=oQZ7G...ature=youtu.be
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е

Последно редактирано от Rafaello : 18-03-2013 на 18:34
Отговори с цитат
  #59  
Стар 18-03-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Драги Рафаело,
Честито за избора и със здраве да си го ползваш . Причината за "дефекта на мрежата при Асус" е изключително стар и едва ли стои още неотстранен. Фирми като Асус действат значително по-живо от Дрийм мултимедия, така че писаното по-долу може да се окаже офтопик. Ставаше въпрос за липса на защита от пренапрежение по LAN. Ето моя личен пример:
Преди много, много години (към 8 или 10) реших да подновя стария си десктоп от пентиум3 на модерните за онези времена AMD 64 бита. (Този стар P3 още си работи в една тъпа институция, откъдето вече няма вадене). Разбира се, отново заложих на Асус и взех негово дъно socket 939. За съжалениеие, по време на буря, бидейки далеч от дома, в съседния двор удари разклонение от светкавица, при което се случи следното:
Телевизорите на съседите, с ефирни антени, изгоряха напълно. Единственият забравен свързан уред с външен 70 метров LAN кабел (въздушна линия!) беше новия ми комп. Суичът на тавана изгърмя напълно. Вързаният за него компютър на съседа пострада, както следва: дъно- 100% леш. Процесор- мъртъв. Два модула РАМ- унищожени. Другите компоненти работеха в последствие. Вързаният към същия суич мой компютър пострада, както следва: LAN картата, вградена на Асус- дъното, унищожена. Всички други компоненти- изправни. Застрахователят (Алианц) ми плати дънната платка по фактурна стойност и си купих ново дъно, но, за съжаление, не на Асус! Оказа се, че socket 939 е изключително рядка серия и никъде нямаше. Машината ми тръгна с новото дъно (не помня марката) и стария хардуер, но нестабилно, бъгаво и с периодични сини екрани. Закрепих нещата, след като върнах обратно тактовата честота на процесора. Сигурно се питаш защо не се подпали всичко? Разбира се, не само защото дъното е на Асус. А две други неща, които всеки голям разбирач подминава набързо: Контактът (елинсталацията) и захранващия блок на машината. Още си го ползвам захранването със здраве, на Фортрон е. Тогава те, заедно с контакта, свършиха това, за което са проектирани. А самото дъно успя да насочи "огъня" точно натам, накъдето трябва.
Тези невидими и непонятни почти на никого неща са причина в последно време да гърмят все повече и повече телевизори, сат приемници и какво ли още не. Колко от вас имат смелостта да "вкарват и изкарват" HDMI кабелчетата си под напрежение? Сетете се защо понякога не става...

P.s: Клипове като този, който си прикачил, едва ли биха помогнали на когото и да било да вземе правилно решение какво точно да си купи. По-скоро биха допринесли за по-голямото разнообразие от едни и същи неща на пазара

Последно редактирано от dodo_pv : 18-03-2013 на 20:57
Отговори с цитат
  #60  
Стар 18-03-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

dodo_pl, аз също имам опит с гръмотевици, който ще споделя тук. За радост не на моя собствена машина, а на работното място. Преди да сложим оптика (всъщност гръмотевиците бяха причината да я сложим) 2 пъти в разстояние на 2 седмици падна гръмотевица върху един от външните ни кабели. Та на какво бях свидетел:
- Първия път директно попадения върху кабела - 4 суича (Асус 5 портови) един след друг - мъртви. Кабела беше напълно стопен. Нито един изгорял компютър от навързаните. Ей това ми беше най-странно. Очаквах всичко закачено за изгорелите суичове да е опържено. Да ама не. От тия суичове само 1 беше напълно мъртъв и даже и не просветваше, включително и адаптора му беше изгърмял. При другите светваше нещо, но естествено не функционираха.
- Вторият път така и не разбрахме къде е ударило, защото нямаше изгорял кабел никъде. Суичовете вече не бяха Асус а кучата марка Гембирд (или нещо подобно). Става въпрос за същото външно трасе. Ей тогава вече имах 3 гръмнали машини: Една Пентиум 4-ка с интелско дъно. Изгоряло беше само дъното. Всички други компоненти тръгнаха без проблем. Втория беше един Делл, на който му бяха изгорели само мрежовата карта (вградена) и колкото и да е странно звуковата карта. Това е единствения случай за толкова години в който виждам изгоряла вградена звукова карта. На третия компютър се сещам, че сменях доста часта ама беше на една готина колежка и помня повече от седенето при нея докато го оправяh отколкото от частите
Та аз от тая случка си правя извода, че е доста важно какви суичове си взимаш. Въпреки, че Асус не се славят с качествени продукти в точно тази ниша от пазара.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
конфигурация, ЛИ, Одобрявате, Тази


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ех тази зарга д.е.м.т Кошче 1 26-09-2012 21:03
Конфигурация на н линия от оскам-линк д.е.м.т MPCS/OScam 0 10-09-2012 21:41
Одобрявате ли избора ми на PC части elektrik КОМПЮТРИ и периферия 39 25-05-2012 18:17
Конфигурация за HD DVB платка? teolink КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 6 02-03-2011 21:01
Моля за съвет за конфигурация spaunov САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 27-11-2009 16:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.