The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 28-10-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Разбира се че знам за хакинтош, дори освен 7-та в нас съм си инсталирал и МакОс, Делл-овете са особено податливи на това.
И все пак не е същото, разликата в работата се усеща когато работиш и на двете системи.

Ами всяка фирма си избира рекламната стратегия. Кво лошо има в това?
Явно тяхната работи. За всеки влак си има пътници.

За АйФона си прав че има само един клас но това е защото е насочен към определен тип хора. Не говоря за българските гъзари и пу*ита, а за хора които се интересуват техниката им да работи стабилно защото с нея е свързана и голяма част от бизнеса им. Както и не им пука че видиш ли можело да овърклокнат процесора на телефона си с 20Мхц, да сложат на десктопа си Лепа Брена по бикини и да им звъни с Доко-Доко.
Не съм съгласен че е и висок клас. Нищо особено не е, но е стабилен при работа.

Прав си, темата се разводни, но нещата са свързани.
За всеки влак си има пътници, но не забравяй че и за всеки пътник(в случая има различни влакове(писал съм преди затова)
Разликата между мака и хакинтоша може да се усеща защото всичко зависи от задклавиатурното устройство-с риск да те засегна. Просто не си го пипнал както и кадето трябва.
Щом хората така работят няколко години значи явно може -това е моето мнение.
Казваш че не си съгласен за високия клас -като не е нищо особено -защо по дяволите е на такава висока цена?!?
Бил стабилен при работа.... имало и хаз да не е стабилен -една година го разработват,крият го(уж) пускат фишеци и после ми кажи че не е бутиков продукт за така наречените "богоизбрани" -с изкуствено внушаване.
Никой не е застрахован въпреки тая една година(от разработката) от грешки -както и те -примера с проблема с антената.
Най-смешното от цялата работа беше че вместо да го признаят -казаха че не се бил държал правилно -че кой е той да ми казва как и с коя ръка да го държа -като хората са му броили едни 600-700 евро за тази шарена играчка.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
  #52  
Стар 28-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
За всеки влак си има пътници, но не забравяй че и за всеки пътник(в случая има различни влакове(писал съм преди затова)
Разликата между мака и хакинтоша може да се усеща защото всичко зависи от задклавиатурното устройство-с риск да те засегна. Просто не си го пипнал както и кадето трябва.
Щом хората така работят няколко години значи явно може -това е моето мнение.
Казваш че не си съгласен за високия клас -като не е нищо особено -защо по дяволите е на такава висока цена?!?
Бил стабилен при работа.... имало и хаз да не е стабилен -една година го разработват,крият го(уж) пускат фишеци и после ми кажи че не е бутиков продукт за така наречените "богоизбрани" -с изкуствено внушаване.
Никой не е застрахован въпреки тая една година(от разработката) от грешки -както и те -примера с проблема с антената.
Най-смешното от цялата работа беше че вместо да го признаят -казаха че не се бил държал правилно -че кой е той да ми казва как и с коя ръка да го държа -като хората са му броили едни 600-700 евро за тази шарена играчка.

Не се безпокой, пипнал съм където трябва, и да усеща се разлика между хакинтош-а и Мак-а. Че може-може. Зависи колко те удовлетворява резултата.

Честно казано докато ползвах АйФона не забелязах в него да има проблем с антената, може би е било само в тези за американския пазар.

Цената на Айфона е такава защото се целят в определен таргет, това са основи на маркетинга. Тези хора които си купуват този продукт са по-склонни да пазаруват платени програми от Апп Стор. Това е принципа.
Нещата са свързани, не продаваш един тъп телефон, а продаваш услуга.
Според мен Епъл правят повече пари от Апп Стор и Ай Тюнс, отколкото от самото устройство. Не забравяй че на клона на АйФон има поне още една, при това доста голяма маймуна която е оператора.

Фишеците също са част от маркетинга. Все едно тук нашите оператори не се скъсват да ти обясняват колко много ще говориш по телефона, пък накрая се оказва че говориш, ама само с другите трима дето са си купили карта от същия оператор.

Андроид има преимущество само в това че голяма част от софтуера за него е безплатен. Но това не е таргета на Епъл. За теб и за мен 600 евро може да са доста пари, но за един германец със заплата 3000-4000 евро не е нещо непоносимо. За два месеца спестяване може да си го позволи. Реално погледнато една добра заплата в БГ е 2000 лева а хората си купуват за по 1000 лв Галакси С2. Разликата е по-фрапираща нали?

Сега, ние тук сме свикнали да гледаме на софтуера като нещо което ни принадлежи по право което за мен е грешно. Хората на запад от Виена са свикнали да си купуват софтуер.
Ако това е разликата между "богоизбрани" и "плебеи" - ок, аз съм съгласен че този телефон е за богоизбрани, но не съм съгласен че е нещо лошо, луксозно и само за тъпанари.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на kkrkk за този полезен пост
heracle (28-10-2011), данаил (28-10-2011)
  #53  
Стар 28-10-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Долу в подписа ми може да се види с каква теника разполагам, квото и да си плещите и да сравнявате аз никога няма да се върна на PC да ми шуми като калорифер и отзади да има супер мнго кабеляци, дето да се чудиш каде да ги скриваш и в по-късен период направо хващат плесен от праха който им се е насъбрал.Няма кутий няма кабели, изчистинко и супер удобно да го преместиш, и най важното, няма никакъв шум, все едно не си пуснал комп.Играя всички нови игри на макс резулюция 2560х1440 и досега на нито една игра не ми е засичало,в момента играя "Rage".За лаптопа няма какво да кажа, просто най-доброто за преносим компютър.За телефона нищо няма да кажа, само че, жената имаше Xperia 10 която вече стои в чекмеджето заместена от Iphone4, и мога да ви кажа че тук в Австрия 70% от малдежите а и даже и по възрастните хора ползват именно "бутикувия" Iphone.Имам чуство, че ако живеех още в българия вероятно щях да съм привърженик на Андроид телефоните, понеже нямаше да мога да си позволя "бутиковия" които в нормалните държави не се възприема за скъп телефон а за напълно нормален телефон достъпен за всички.Та хората може да ги мислят година и повече нещата и да ги крият в тайна, но накрая наистина правят продукта както трябва.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28-10-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
Долу в подписа ми може да се види с каква теника разполагам, квото и да си плещите и да сравнявате аз никога няма да се върна на PC да ми шуми като калорифер и отзади да има супер мнго кабеляци, дето да се чудиш каде да ги скриваш и в по-късен период направо хващат плесен от праха който им се е насъбрал.Няма кутий няма кабели, изчистинко и супер удобно да го преместиш, и най важното, няма никакъв шум, все едно не си пуснал комп.Играя всички нови игри на макс резулюция 2560х1440 и досега на нито една игра не ми е засичало,в момента играя "Rage".За лаптопа няма какво да кажа, просто най-доброто за преносим компютър.За телефона нищо няма да кажа, само че, жената имаше Xperia 10 която вече стои в чекмеджето заместена от Iphone4, и мога да ви кажа че тук в Австрия 70% от малдежите а и даже и по възрастните хора ползват именно "бутикувия" Iphone.Имам чуство, че ако живеех още в българия вероятно щях да съм привърженик на Андроид телефоните, понеже нямаше да мога да си позволя "бутиковия" които в нормалните държави не се възприема за скъп телефон а за напълно нормален телефон достъпен за всички.Та хората може да ги мислят година и повече нещата и да ги крият в тайна, но накрая наистина правят продукта както трябва.
Колега, каде ги виждаш тия 70 процента младежи само с айфоня в чужбина или просто ей-така си приказваме да става лаф моабет.
Имам наблюдения че точно в чужбина въпросните младежи масово ползват -блекбери,самсунг,нокиа от средния клас. Как пък веднъж точно не видях младеж с айфон.....странно. Не повече от 3-4 пъти да съм видял максимум в мола хора с айфон -кой знае може пък да не съм попаднал точно на точните хора. Не си мисли че щом хората могат да си го позволят -то задължително трябва да хвърлят едни излишни 600евро за шарена играчка -без значение дали е айфон или samsung,lg,htc.
Само да не си и ти от тия.....коне с капаци че става лошо
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
Stuka (29-10-2011)
  #55  
Стар 29-10-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,702
Благодари: 800
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
Колега, каде ги виждаш тия 70 процента младежи само с айфоня в чужбина или просто ей-така си приказваме да става лаф моабет.
Имам наблюдения че точно в чужбина въпросните младежи масово ползват -блекбери,самсунг,нокиа от средния клас. Как пък веднъж точно не видях младеж с айфон.....странно. Не повече от 3-4 пъти да съм видял максимум в мола хора с айфон -кой знае може пък да не съм попаднал точно на точните хора. Не си мисли че щом хората могат да си го позволят -то задължително трябва да хвърлят едни излишни 600евро за шарена играчка -без значение дали е айфон или samsung,lg,htc.
Само да не си и ти от тия.....коне с капаци че става лошо
мдааа и мойте наблюдения са такива. много се ползва блекбери нокия самсунг и айфон също доста го има.
много ми е интересно, притежателите на айфона направо са фанатизирани на тая тема. да не би да има 24-и кадър или нещо облъчващо та така им действа тоя айфон. честно казано не мога да си го обясня.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 29-10-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм от тях, но ти казах за младежите в Австрия, не за Европа, но явно нечетеш внимателно.И тук никой не си го купува свободно, винаги се взима с тарифен план и най-скъпия ти излиза само 200 евро за телефона.Интересно ми е защо пак се заяде с телефона а неказа нищо за аймака или за пробуука. И споменах че имам Xperia 10 която е много добър телефон, но не ме трогна с нищо този андройд.Може и аз да не съм го разбрал нещо, но поне айсиктира го схванах много по-бързо без да се налага да ставам един вид програмист за да могат да ми вървят дадени неща както трябва.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.

Последно редактирано от данаил : 29-10-2011 на 02:16
Отговори с цитат
  #57  
Стар 29-10-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,702
Благодари: 800
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
Не съм от тях, но ти казах за младежите в Австрия, не за Европа, но явно нечетеш внимателно.И тук никой не си го купува свободно, винаги се взима с тарифен план и най-скъпия ти излиза само 200 евро за телефона.Интересно ми е защо пак се заяде с телефона а неказа нищо за аймака или за пробуука. И споменах че имам Xperia 10 която е много добър телефон, но не ме трогна с нищо този андройд.Може и аз да не съм го разбрал нещо, но поне айсиктира го схванах много по-бързо без да се налага да ставам един вид програмист за да могат да ми вървят дадени неща както трябва.
защо си мислиш че се заяждам. нещо си се объркал. ползвай си ги със здраве щом си ги харесваш. като гледам си фен изцяло на мак. точно това имах впредвид. някакси тоя мак наптаво ви облъчва и не искате да приемете че има и други неща които работят. имам приятели които друго не признават. това ми е чудното. необяснимо за мен. да взема си взема един айфон да вида кво му е толкова специалното. аз лично бих предпочел за тия пари галакси с2. но ако някой иска да ме убеди в предимствата на айфона може да ми подари един айфон 4
Отговори с цитат
  #58  
Стар 29-10-2011
Stuka Stuka не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 121
Получил благодарност:
43 пъти в 16 поста
Сваляния: 74
Ъплоуди: 0
Talking Много ЗЛЕ

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Давам ти пример, понеже ми се налага да споря много на тази тема.
Преди няколко месеца направих сравнение в цените на един АйМак и на ПС с подобни параметри сглобено в Плесио.

АйМак 21,5", i5-2,7Ghz, 4GB Ram, 1TB HDD, ATI Radeon-HD6770 - 1TB.
Струва 3 040 лв. В комплекта е включена ОС, уайърлес клавиатура и мишка, монитора е FullHD 1920x1080, има вградени колонки (доста добри), ДВД записвачка, файъруайър 800, камера, УиФи адаптор и т.н.
Общо взето го включваш в контакта и имаш всичко необходимо.

Подобна конфигурация в плесио, с хубаво дъно, хубава кутия и захранване, хубави уайърлес клавиатура и мишка на Лоджитех и с Уин 7 Хоум Бейсик което и на най-големия си враг не бих инсталирал е с ...... 9 лева по-евтино. или по-точно 3031,60 ЛВ.

Можеш да спестиш от чаркове още към 200 лв да кажем от тази машина на плесио, и получаваш кютук със скапана ОС която я инсталираш и конфигурираш 1 ден на който да играеш на минички.
Извинявам се на kkrkk предварително, но човек, много си зле в сметките или в компютрите! Ти си избери в кое.
Сега ще напиша на какво си градя това мнение.
iМекицата която си дал за пример струва 1249 англииски лири или 1499 долара. И отгоре на това си допуснал колосална грешка във видеокартата, която е AMD Radeon HD 6770M graphics processor with 512MB of GDDR5 memory. Ако си забелязал има 512MB по-малко памет и едно М, което ще рече че е за лаптопи(ако това има значение за теб!). Мекицата по спецификации харчи 205 вата. Бръсс поглед до АТИ показва, че на 6770 за десктопи и трябват от 75 до 150 вата. Е па то не останаха ватове за другото! Така че това ти е първата грешка!
Втората е процесора. Според спецификациите това е Intel® Core™ i5-2500S Processor(6M Cache, 2.70 GHz) http://ark.intel.com/products/52211/...Cache-2_70-GHz). На цена е около 160 лири,ватовете са 65, но го няма в свободна продажба,защото е за ОЕМ-и. Производителност е... плачевна в сравнение с други от семейството... http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...0S+%40+2.70GHz Сравни го с 2500к, който можеш да го засилиш до 4,5GHz( че и нагоре) без проблеми с кулер за 25-35 лири и ква стана тя, ми той 2 пъти по-слаб за същите пари.
И каква се оказа таз iМекица-лаптоп с голям монитор
Та сега да ударим калемчето с подобни или по-добри части за същите пари (гледам от www.scan.co.uk ,щот от там пазаря).
Corsair Memory XMS3 Classic 4GB DDR3 1333 Mhz - £23.28
MSI H67MA-E35 B3 Intel H67 Express(знам че е куцо) - £62.00
Intel Core i5 2500K Unlocked, S1155, Quad, 3.3GHz - £161.75
Hitachi 0A35772 Ultrastar 24x7 A7K1000 -£95.96 (те двойни станали напоследък !!!)
MSI HD 6770 AMD Radeon Graphics Card - 1GB -£76.40
Acer H223HQEbmid 22"(не че е най-доброто,ама е най-скъпото до 22 инча) -£139.46
Thermalright Ultra-120 eXtreme CPU Cooler -£33.58
Enermax ENP550AWT NAXN 550W Power Supply -£51.95
R3 White Case with USB 3.0 from Fractal Design(изглежда готино) -£89.16
Enermax UCTB12 T.B.Silence Case Fan Twister Bearing Super Silent 11 dBA -£7.18
Lite On DVD Writer, IHAS124B(най-скъпата,от мен да мине) -£16.78
Edimax EW-7711Uan Worlds Smallest 11N 150Mbps Wireless USB2 3dbi High Gain -£10.99
Омразната Windows 7 Home Premium Operating System, Retail - £118.88
До тук е £912.53 с включено ДДС и доставка. Избери си клавиатура и мишка, но до £1249 няма начин да ги докараш
А пък за производителността да не говорим- минимум 2х
Е, верно не минава гей-теста...

А пък за цените на "професионалните" Мекици... за £2,041.00 това получаваш
One 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon “Nehalem”, 3 GB (3 x 1 GB), 1TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s hard drive,ATI Radeon HD 5770 1GB, One 18x SuperDrive, Magic Mouse, Apple Keyboard with Numeric Keypad (British) и ОС. Просто такава щедрост не съществува

Относно конфигурацията на Вин7, ти какво толкова нагласяш? Аз само спирам swap-а и индексирането и съм готов. За 15 секунди след ПОСТ-а имам реагираща ОС и това на САТА3 ССД.
Това дето няма да го видите на мекиците още 1 година щот е много авангардно
Или пък 6-а серия на АТИ карти? Ма за какво ви е ? SIM-а върви перфектно на мобилна видео карта.
"...widescreen TFT display with support for millions of colours" Тези ташак ли си праят със тази глупост? Някой ако не знаеше, как се изписва 32-а битов цвят при аппле, сега вече знае
Пък който си мисли че средният германец не мисли 600 евро за пари, ще го помоля да се събуди и да спре да употребява магическите гъбки!
Те германците са богати, щот си пръскат парите,нали?

И ако kkrkk не ми верва че аппле корп. ви дере, да погледне любимият сериал Futurama, сезон 06, епизод 03 Attack of the Killer App. Там Стив Джобс е в ролята на Мамчето.
Ако не можете да разберете истината, може би разказана в анимация ще я разберете

П.С. Относно снимката с Бентли, нали не мислиш че това е реклама? Някой faggot се е снимал в коя кола няма да се вози до края на живота си!
П.С.С. @ТИНТИН много малки ми се струват тез аппле капаци, няма ли нещо 27 инчово?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Stuka за този полезен пост :
register (29-10-2011)
  #59  
Стар 29-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
защо си мислиш че се заяждам. нещо си се объркал. ползвай си ги със здраве щом си ги харесваш. като гледам си фен изцяло на мак. точно това имах впредвид. някакси тоя мак наптаво ви облъчва и не искате да приемете че има и други неща които работят. имам приятели които друго не признават. това ми е чудното. необяснимо за мен. да взема си взема един айфон да вида кво му е толкова специалното. аз лично бих предпочел за тия пари галакси с2. но ако някой иска да ме убеди в предимствата на айфона може да ми подари един айфон 4
Ами сега ще ти обясня защо мак феновете са такива.
Първия ми сблъсък с мак, като изключим "Правец" серията беше през 1990-1991 някъде. Вестник "Старт" бяха купили няколко макбука за журналистите си и понеже никой не можеше да работи на тях седяха заключени в една стаичка на Националния стадион.
Това не им пречеше обаче да се хвалят пред своите приятели какви компютри имат.
Та, един мой познат беше журналист в "Старт", похвали ми се, включихме го и аз изживях направо културен шок. До тогава бях "работил" на почти всичко което го имаше в България, Правец 8 и 16, Амига, Синклер... И изведнъж виждам нещо невероятно- Цветен екран, графичен интерфейс, изцяло преведен на български при това. Как да не се влюбиш от пръв поглед?

После естествено почнаха да излизат 286,386... Уиндоунса навлезе масово, но нещо му липсваше. Залитнах по Линукс системите, дори и QNX ама пак нещо ми липсваше.
Докато професията ми не ме отведе в едно студио през 1998 където имаше два мака за видеомонтаж с Медиа 100 и поне 5 машини с Адобе Премиер под уиндоус. Работния ден протичаше по следния начин. Ние си бачкаме на маковете и от другата стая се чува истеричен глас "Пак ли блокира бе, да ти *ба майката" или нещо от сорта. Или пък, ние си тръгваме, останалите оставят уиндоус машините през ноща да рендват, като през 3-4 часа се обаждат на охраната да провери дали не са забили, и този който е най-близо или не се е прибрал от запой отива да ги рестартира и да ги пусне наново да рендват.

В сегашното студио, като ме зарибяваха да работя за тях ми казаха да си избера система на която да бачкам и трябва да ти кажа че грам не се поколебах преди да им кажа че ако не е Епъл с Файнъл Кът Про могат да ме забравят.
Попитаха ме дали случайно не съм се объркал и да съм искал да кажа АВИД, отговорих им отрицателно, те казаха -добре, колко струва? -миии, към 20 бона със софтуера. Погледнаха ме още по-тъпо защото последния им АВИД купен 2 месеца по-рано струваше 60 бона, сигурно си помислиха - Тоя си купува компютър за да си играе на пасианси, обаче дадоха парите. В момента АВИД-а който е на едно супер-хипер модерно HP за времето си, през два месеца си забравя системния диск някъде, преинсталира му се уиндоус през 6-9 месеца и вече има само един ентусиаст който иска да работи на него. През това време купихме още 2 мака.
Моя работи като нов, единствената профилактика е да изсмуча прахта с прахосмукачка от вентилаторите му.
Ето това е разликата между системите.


Цитирай:
Първоначално написано от Stuka Вижте мненията
Извинявам се на kkrkk предварително, но човек, много си зле в сметките или в компютрите! Ти си избери в кое.
Сега ще напиша на какво си градя това мнение.
iМекицата която си дал за пример струва 1249 англииски лири или 1499 долара. И отгоре на това си допуснал колосална грешка във видеокартата, която е AMD Radeon HD 6770M graphics processor with 512MB of GDDR5 memory. Ако си забелязал има 512MB по-малко памет и едно М, което ще рече че е за лаптопи(ако това има значение за теб!). Мекицата по спецификации харчи 205 вата. Бръсс поглед до АТИ показва, че на 6770 за десктопи и трябват от 75 до 150 вата. Е па то не останаха ватове за другото! Така че това ти е първата грешка!
Втората е процесора. Според спецификациите това е Intel® Core™ i5-2500S Processor(6M Cache, 2.70 GHz) http://ark.intel.com/products/52211/...Cache-2_70-GHz). На цена е около 160 лири,ватовете са 65, но го няма в свободна продажба,защото е за ОЕМ-и. Производителност е... плачевна в сравнение с други от семейството... http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...0S+%40+2.70GHz Сравни го с 2500к, който можеш да го засилиш до 4,5GHz( че и нагоре) без проблеми с кулер за 25-35 лири и ква стана тя, ми той 2 пъти по-слаб за същите пари.
И каква се оказа таз iМекица-лаптоп с голям монитор
Та сега да ударим калемчето с подобни или по-добри части за същите пари (гледам от www.scan.co.uk ,щот от там пазаря).
Corsair Memory XMS3 Classic 4GB DDR3 1333 Mhz - £23.28
MSI H67MA-E35 B3 Intel H67 Express(знам че е куцо) - £62.00
Intel Core i5 2500K Unlocked, S1155, Quad, 3.3GHz - £161.75
Hitachi 0A35772 Ultrastar 24x7 A7K1000 -£95.96 (те двойни станали напоследък !!!)
MSI HD 6770 AMD Radeon Graphics Card - 1GB -£76.40
Acer H223HQEbmid 22"(не че е най-доброто,ама е най-скъпото до 22 инча) -£139.46
Thermalright Ultra-120 eXtreme CPU Cooler -£33.58
Enermax ENP550AWT NAXN 550W Power Supply -£51.95
R3 White Case with USB 3.0 from Fractal Design(изглежда готино) -£89.16
Enermax UCTB12 T.B.Silence Case Fan Twister Bearing Super Silent 11 dBA -£7.18
Lite On DVD Writer, IHAS124B(най-скъпата,от мен да мине) -£16.78
Edimax EW-7711Uan Worlds Smallest 11N 150Mbps Wireless USB2 3dbi High Gain -£10.99
Омразната Windows 7 Home Premium Operating System, Retail - £118.88
До тук е £912.53 с включено ДДС и доставка. Избери си клавиатура и мишка, но до £1249 няма начин да ги докараш
А пък за производителността да не говорим- минимум 2х
Е, верно не минава гей-теста...

А пък за цените на "професионалните" Мекици... за £2,041.00 това получаваш
One 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon “Nehalem”, 3 GB (3 x 1 GB), 1TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s hard drive,ATI Radeon HD 5770 1GB, One 18x SuperDrive, Magic Mouse, Apple Keyboard with Numeric Keypad (British) и ОС. Просто такава щедрост не съществува

Относно конфигурацията на Вин7, ти какво толкова нагласяш? Аз само спирам swap-а и индексирането и съм готов. За 15 секунди след ПОСТ-а имам реагираща ОС и това на САТА3 ССД.
Това дето няма да го видите на мекиците още 1 година щот е много авангардно
Или пък 6-а серия на АТИ карти? Ма за какво ви е ? SIM-а върви перфектно на мобилна видео карта.
"...widescreen TFT display with support for millions of colours" Тези ташак ли си праят със тази глупост? Някой ако не знаеше, как се изписва 32-а битов цвят при аппле, сега вече знае
Пък който си мисли че средният германец не мисли 600 евро за пари, ще го помоля да се събуди и да спре да употребява магическите гъбки!
Те германците са богати, щот си пръскат парите,нали?

И ако kkrkk не ми верва че аппле корп. ви дере, да погледне любимият сериал Futurama, сезон 06, епизод 03 Attack of the Killer App. Там Стив Джобс е в ролята на Мамчето.
Ако не можете да разберете истината, може би разказана в анимация ще я разберете

П.С. Относно снимката с Бентли, нали не мислиш че това е реклама? Някой faggot се е снимал в коя кола няма да се вози до края на живота си!
П.С.С. @ТИНТИН много малки ми се струват тез аппле капаци, няма ли нещо 27 инчово?
Аз правя сравнение между цените в БГ. И тук са такива.
Вече почна да ми писва леко от безсмислени спорове.
Производителноста на една система не зависи само от това че е с последния модел процесор който се овърклоквал до невероятните 20 000 Гхц. Зависи от дъното, от паметта и от всеки чарк който е в тази система. А най-много зависи от ОС-а
А един сбирток никога не може да стигне една маркова система по производителност и да работи стабилно.

Направи сравнение между Епъл и Делл или HP.
Всеки си има мнение и моето е че когато става въпрос за работа се избира МАК, в къщи си имам уиндоуско ПС.

600 евро в германия са пари ако си гастарбайтер и получаваш 1000 евро. Аз лично не познавам немец който да взима по-малко от 3000 на месец.
Отделно от това там тези телефони се взимат с договори и цената им е около 200-300 евро.

Колкото и любима да ми е футурама не мисля че тя е критерий за определяне на действителноста. Ако те интересува и Саут Парк имат специален епизод за АйПад. Можеш да го изгледаш, доста е свеж, има го и онлайн.

Този faggot на снимката на Бентли е Chairman-a на Бентли- Франц Йозеф Паефген. Предполагам че има поне едно. Сигурно и АйФон има.
А цялата история с тази снимка можеш да проследиш тук. Доста е поучителна ако имаш достатъчно акъл да я разбереш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kkrkk за този полезен пост :
данаил (29-10-2011)
  #60  
Стар 29-10-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наистина е безмисленно да се спори с радиоточка.Май-този с капаците се отнася по-скора за вас.
Цитирай:
защо си мислиш че се заяждам,някакси тоя мак наптаво ви облъчва и не искате да приемете че има и други неща които работят.
никаде не съм писал че се заяждаш, и за да ти казвам че съм доволен от Ейпъл като цяло, значи има за какво, не си мисли, че нямам ПЦ и лаптоп с Windows и не съм направил сравнение между тях.Напомняш ми на предишния "аз" бях също ревностен противник на Ейпъл продуктите, докато брат ми не ми показа, че греша.
Цитирай:
Всеки си има мнение и моето е че когато става въпрос за работа се избира МАК, в къщи си имам уиндоуско ПС.
Много правилно казано и наистина е така.
Цитирай:
Тия кабели на ПЦ-то ако ги разгърнем, сигурно ще докарат към 20-30 метра.Като черва са.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.

Последно редактирано от данаил : 29-10-2011 на 15:03
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, Да, Джобс, Искам, Стив, унищожа


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
bTV излъчва биографичният филм за Стив Джобс ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 1 13-10-2011 17:14
„Как Стив Джобс промени света”-филм на Discovery Channel kabel ДОКУМЕНТАЛНИ 0 12-10-2011 15:03
Почина Стив Джобс михоф33 Дъра-Бъра 18 07-10-2011 09:11
Стив Джобс подаде оставка от Apple Музикантът КОМПЮТРИ и периферия 2 30-08-2011 13:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.