The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 04-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вчера (хем си знаех че не трябва да го правя) звъннах на 070012344 и задавам простия въпрос Намирам се в еди си кое село, накъде да насоча антената за да получа сигнал? Каката казва.. каква ви е антената? Викам външна пасивно яги 10 елемента. Тя - неее няма такава антена господине. Като не знаете каква ви е антената защо звъните тук. И ми затвори. Обаждам се втори път доста "мотивиран" - друга кака.. въпросът ми е същия. Отговорът е Линията господине е земя - небе. Казвам госпожице ясно ми е за поляризацията.. аз питам за географските посоки - север, юг запад.. даже изток отпада че там морето . Тя казва ааааааа не знам това.. мога да ви кажа само, че там инате в момента чудесен сигнал. Викам знам я оная карта аз.. Тя вика вие да не си мислите че ние тука гледаме някаква карта. Викам ми кво гледате Тя - ние следим всичко онлайн. И тоя път аз затворих.
Та ако някой из района знае в Старо Оряхово откъде идва сигналчето да сподели От Варна ли е .. от Дългопол... от Бяла ( дано не е оттам ) .
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на om63 за този полезен пост
Rabin (04-10-2013), rico82 (05-10-2013), АТАНАС15 (04-10-2013)
  #62  
Стар 04-10-2013
saturn3 saturn3 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 11
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 147
Ъплоуди: 0
По подразбиране Тестване

42 Bulgaria On Air - Слънчев бряг, РРТС Еделвайс
49 bTV, Нова телевизия... - Слънчев бряг, РРТС Еделвайс
55 БНТ1, БНТ1 HD, БНТ2 Слънчев бряг, РРТС Еделвайс

22 Bulgaria On Air - РРТС Франгата / РПС Варна - м.Боровец
27 БНТ1, БНТ1 HD, БНТ2 - РРТС Франгата / РПС Варна - м.Боровец
29 bTV, ..... - РРТС Франгата / РПС Варна - м.Боровец


22,27,29 РРС Дългопол / ТВРС Рояк

Тествай кой предавател най-добре лови твоята антена
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на saturn3 за този полезен пост :
om63 (04-10-2013)
  #63  
Стар 04-10-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Близките Дългопол, Долни чифлик, Бяла имат покритие от кулата "Еделвайс"(42, 49, 55к), приема се дори във Варна. Лошото е, че си в много ниско място в "сянка" - трябва ти и усилвател(активна антена). Проверявай и в направление Франгата (22, 27, 29к). Успех!
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ПоповП за този полезен пост :
om63 (04-10-2013)
  #64  
Стар 04-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
...Викам външна пасивно яги 10 елемента. Тя - неее няма такава антена господине. ...
Само виж дали ягито ти е широколентово, че дефолтното състояние на Яги конструкцията се смята за конкретна честота. А туй болднатото ми направи деня, направо лаф излезе!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 04-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Само виж дали ягито ти е широколентово, че дефолтното състояние на Яги конструкцията се смята за конкретна честота. А туй болднатото ми направи деня, направо лаф излезе!
Аз се смях също много ама чак днес.. вчера бях подкарал беталока като семки Ягито съм си го правил аз уж 21-29. На аналогова бачкаше чудесно. Широколентово широколентово ама У-коляното колко да е широколентово Смятано е за средата на обхвата. Утре ще връткам Презастраховах се и с една логопериодична.. ще видим.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 04-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
Близките Дългопол, Долни чифлик, Бяла имат покритие от кулата "Еделвайс"(42, 49, 55к), приема се дори във Варна. Лошото е, че си в много ниско място в "сянка" - трябва ти и усилвател(активна антена). Проверявай и в направление Франгата (22, 27, 29к). Успех!
Ми най-лошото е че не аз ами бабата на жената е в най-ниското Аз съм си във Варна И ме ядат по тоя повод яко Но мерси за останалите направления Утре ще се пробва.. в посока различна от небе-земя .
Еделвайс сигурно ще съм му в сянка като знам шибаното място. Аналоговата преди от Варна я хващах ама от Франгата ли от Джанавара ли ...
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 04-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Аз се смях също много ама чак днес.. вчера бях подкарал беталока като семки Ягито съм си го правил аз уж 21-29. На аналогова бачкаше чудесно. Широколентово широколентово ама У-коляното колко да е широколентово Смятано е за средата на обхвата. Утре ще връткам Презастраховах се и с една логопериодична.. ще видим.
Не знам на кои канали отговарят честоти от 600 докъм 800 мегахерца, ама с тия У колена си ми съмнителен. Освен това аз не съм виждал формули за тия яко накъдрените ягита, дето конкурират логопериодичните.
Аз съм си решил проблема с една SYN-03, за 18 лева не си заслужава разправията. Има прилична пасивна част. Тия турските логопериодични с чинийка отзад също са доста добри. Няма сми да си правиш, а за усилвател не съм чул някой да е успял.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 04-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Не знам на кои канали отговарят честоти от 600 докъм 800 мегахерца, ама с тия У колена си ми съмнителен. Освен това аз не съм виждал формули за тия яко накъдрените ягита, дето конкурират логопериодичните.
Аз съм си решил проблема с една SYN-03, за 18 лева не си заслужава разправията. Има прилична пасивна част. Тия турските логопериодични с чинийка отзад също са доста добри. Няма сми да си правиш, а за усилвател не съм чул някой да е успял.
Става дума за най-обикновено яги само дето моето е 10 елемента. Тръбички върху квадратен профил .. просто се прави. Оразмерявано е в средата на споменатия обхват.
Не разбирам какво му е съмнителното на У коляното - ягито си иска съгласуване и симетриране към коаксиал.
Рефлектор на логопериодична антена е абсолютно безсмислен. Има една много хубава статийка на чичко Рохамел или просто главата за логаритмичните антени в книгата му. Там е обяснено.
600- e някъде 35 канал 800 е към 69-ти. Аз гоня по-ниските.
За усилвателя съм напълно съгласен Няма смисъл да усилвам нещо, което може да го няма
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 04-10-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Става дума за най-обикновено яги ...
Рефлекторът на турските мисля, че е за най-ниските честоти, има отделен активен елемент и той не е част от логопериодичната.
На тия честоти ли ви е цифровата? Аз лично не съм фен на теснолентовите антени, у-коляното е подмножество, че работи само за една честота. Утре ще се сетят да пуснат нещо на друга честота, и греда!
Ще си правя антена за радиото, там ще постъпя като тебе, ама то е друга бира.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 04-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Рефлекторът на турските мисля, че е за най-ниските честоти, има отделен активен елемент и той не е част от логопериодичната.
На тия честоти ли ви е цифровата? Аз лично не съм фен на теснолентовите антени, у-коляното е подмножество, че работи само за една честота. Утре ще се сетят да пуснат нещо на друга честота, и греда!
Ще си правя антена за радиото, там ще постъпя като тебе, ама то е друга бира.
Възможно е турският гений да е реализирал нещо смесено на една носеща пръчка. Аз пък не съм фен на тези смески

Ами не е на тия честоти. Из варненския край е на 22,27 и 29 канал. Бургаските са по-нагоре.
Така или иначе тази антена и коляното съм ги правил за да се хваща аналоговата ТВ преди време на дециметров обхват. т.е. работят. Но не съм я монтирал аз навремето. Други отговорници имаше Обаче есента цъфнали някакви цигани правили покрива, съборили антената и сега не мога нищо да хвана, щото се включих след изключване на аналоговата и нямам база . Де факто оправих поляризацията, насочих я горе долу към старата и посока и .. нищо Както и да е .. подсигурил съм се с една логопериодична и утре ще мисля.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, цифрофизацията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 7 (0 членове и 7 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.