The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #891  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сивик
Това никой не може да каже . Никога не е ясно кой кога ще спре/фалира/затъне.... но shit happens
Отговори с цитат
  #892  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В случая не става въпрос за фалит , а че вече няма " кирия " , " кьораво " и що да не се скатаем , нали си напълниха гушите .
Но пък може и да греша и да внесат нещо по-актуално като модел , възможности , цена , ама надали . Пазара е пълен с какво ли не , откъде ли не и още идва . Разпродадоха залежалата стока и сега - почивка !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #893  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тука нашите вносители ги остави . Ти винаги можеш да си купиш и от друго място , идеята е да има хора грижещи се за софтуерната поддръжка, да има марка , да знаеш параметрите му... другото е божа работа вече . Ако имаш пари и го няма в България но отговаря на горните неща , то те съветвам да вземаш без да се замисляш . Естествено приоритет имай европейски сайтове защото поне има правила за гаранциите, сайтове като алибала и 40-те разбойници не са много ясни откъм тази част....
Отговори с цитат
  #894  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ОФФ...
Алибаба си е супер сайт , но това си е посредник и няма общо с гаранцията , която идва от продавача , но ако няма инфо си е проблем .Не става въпрос за пари и откъде да се купи - на ясно съм с тези игри и съм участвал и пак участвам . Просто у нас не е ясно утре какво ще бъде за да се наливат пари в качествена техника , било то и с добра поддръжка , ако стане ненужна . Говоря само по темата .
И да не се отклоняваме , че стана сложно за четене !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #895  
Стар 10-10-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
КОлега с "ПЕРФЕКТНИЯ ПРИЕМНИК" и най на земята - друг такъв няма !! Аз когато съм работил в сервиз и знам що за техника е дори плазма със всякакви чудесии по нея и каквото се сетиш дори интернет и игрална конзола... корейска с извънземни чипове и тежка 200 килограма , знам какво говоря защото каквито платки имаше вътре , същите ги имаше и в най-обикновен телевизор по нов и по лек че даже с по-добри меню и спойки ... недей да ми говориш за техника че с тоновете е минала . И пак ще ти кажа едното важно нещо вътре е захранването , без да е направено добре може да има и МЛИЕНТ но няма да струва нищо , разбра ли ме сега добре . Относно клиента - бъди моля те спокоен , знам прекрасно какво значи - клиент за IP телевизия, но не се хваля че го знам , нали ? Колега, един съвет - на електричари не се опитвай да им говориш за електроника . Исках да ти кажа че като си дал 200 лева не мисли че си взел извънземен приемник . Няма да издържи 10 години безотказна работа без да му правиш захранването, който и да вземеш ще му се прецака захранването ? Разбираш ли сега ? Другото всеки може да го проектира и направи . Софтуера не е за всеки обаче. И още нещо - говориш за съвсем друг ценови клас , а хората искат само да гледат телевизия . и обсъждат декодери а не "велики" приемници . Вярно че всеки своето си хвали ама аз не съм тръгнал никога никъде да хваля нищо ... търсил съм, гледал съм , знам какво искам и съм го получил . Ти си искал мусака, взел си мусака ( понеже обиждаш техниката , та да видиш хубаво ли е ) Като хвалиш толкова много вземи направи нещо - всеки може да си купи готово ... та тогава се чувствай че имаш нещо . Аз мога да проектирам платки и мога да кажа че нещо съм направил някога (СЪЗДАЛ) но и него не хваля нали ? Недейте така , моля ви ... Като сложиш другия тунер , като сложил лан млан, чипове по RS-a и всичкото водещо след това , по голямата платка заради всичко това и дописаните неща в софтуера , пак отиваме на цената му(+ печалбата за българския дилър) ТОЕСТ китайска сглобка с малко повече функции ?
Хайде бъди малко реалист. Извод - не си взел нещо скъпо или прескъпо а просто заради всичкото допълнително си е отишло на тази цена а тя е точно 3 пъти по голяма за 3 пъти повече неща долу горе ? Е ? Само да уточня : няма да ми хвалиш надписи от сорта " направено ЗА еди кой си или ОТ еди кой си " пишело това и онова .Нещата направени в европа си личат като ги отвориш и цената им също си личи . но за 200 лева или 100 евро това си напълно нормален китайски сглобник + повече софтуерно писане - това е горчивата истина . И колкото и да го пипам/работя с него/любя или каквото искаш там , няма да стане европейско производство....Ето ти и пример с Триплекс-а 150 евро с операционна система обаче а не 8 мегабайтов фирмуер.
Колега @Йовчо Димов помолих те, като не са ти ясни нещата да не пишеш неща с който само се излагаш. Недей да пишеш на изуст без поне да си пипнал приемника. Като си толкова запознат и знаеш какво е клиент за IP телевизия, някои от "качамаците" да предлага тази екстра? Случайно да беше разгледал поне некое ревю на примника да видиш, че той има слот за карта и слот за модул, кой друг приемник от "качамаците" ги предлага? Случайно да беше се разровил в сателитните магазини които са спонсори на форума да видиш, че всички го предлагат и продават. Като си толкова велик електричар - електроничар що не вземеш да спретнеш нещо твое и да го пуснеш на пазара да видим тогава кои ще ти го купи и най вече аз? Или сега може би му пишеш софта на бъдещия ти приемник, за да бъде той перфектния. Ама ти си бил голем маанджия, само кусури си измисляш и дуднеш без да си наясно с нещата. Изписа половин страница с ненужни измишльотини и направи пълна анти рекламата на един наистина свестен приемник за който явно нямаш пари да си го купиш. Това като лисицата и гроздето, нали знаеш за какво иде реч. Аз ако съм на местото на спонсорите за тази деинформация ще те пратя в БАНята малко да се поохладиш.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #896  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май е време да се поразчисти темата ! Ако ще спорите - нова тема или по оная за супер , мега , гига , хипер приемника !
Тук се обсъжда нещо конкретно - " Как да се сдобием с най-евтините ........ " , а не три в едно за три пъти повече пари . Писна ми .... !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #897  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ама колко пъти да му кажа че не си е купил извънземни неща и че каквото са добавили сие влязло в цената .. а той качамаци та качамаци ми и твоето е качамак ама с повече боклуци вътре бе човек ! запомни го . Неща да го пипам аз го виждам ... и е окуцено откъм софт разбери го , трябваше да му сложат OS умнико , ама помисли защо не са ? Щото този със OS тряа му земат оше 100 лева отгоре , разбра ли . Аз му говоря че е друг сорт "уред" той пак Ip та Ip кое го имало.. ми всичките приличащи с еднакви платки от 180 200 лева го имат , сега разбра ли кой . 5 приемника гледам и все еднакви вътре ... конвейр!!!!
А той ми хвали нещо и аз като му казвам да направи нещо той , бърза да ме повтаря аз да съм направел нещо ... ми гледай малко кво типишат и мисли бе ! велик приемник!
Аз му казвам да не ми хвали хардуер че ми е минал поне 2 тона през погледа и ръцете той пак ми хвали Унибокс имал нам кво ... ми не е само той бе ! Има поне 10 ЕДНАКВИ !!!!!!! ЕДНАКВИ вътре едни с операционна други не . Сега разбра ли за пореден път че не си си купил нещо ВЕЛИКО а нещо КОНВЕЙРНО! ОТНОВО Гледай малко снимки , и Амикото алиен 2 е същото , ама същото грам не се различава нито една платка вътре ... никъде не съм казал че приемника е смотан или гаден или антиреклама . Казах че мусака точно както ти ПЪРВИ наричаш обидно другите неща сякаш ГОлдън медиа унибокс 2 е най голямото нещо на земята ! ти наричаш качамаци неща който май ти не си пипал .. и кво напрай с това IP tv? нещо си по напред от някой друг ли ? ,
Цели 200 Мегахерца по-слаб процесор от един друг "качамак". Което веднага ти казвам че при видео възпроизвеждане 200-та лева клякат веднага това първо и второ нали е всичко в едно и лови марс и венера и плейва всичко и несъсществуващи формати даже ..?!! Кво да му обяснявам на човека като той знае само неговия си приемник какво имал и край който не го е пипал значи той нищо неможе да види и да прецени ....
И върни се назади кажи кога аз казах че този приемник е гаден ? Пак питам . Казах ти че не си купил нещо Велико както всичките приемници ., Би ли ми обяснил какво има в един дрийм бокс за 1800 лева че нещо немога да се сетя ? и тогава да говорим за скъпи мъпи кво имали ? И кво има ? един чеп на Х мегахерца и хората се вихрили да пишат както във всеки един приемник според каквото позволява хардуера ? Той не може да усети че това са платки правени на машината и 10 фирми ги ползват поразгледай малко хората от сателитните форуми са ги отваряли писали, снимали ... не та не кво имали кво имали , ми имат каквото са сложили това ако не знаеш в европа го има преди ние тука да помиришем за него. Ти сега се намери да ми пробутваш думи , които вече съм казал аз към тебе .. Не знам защо мислиш че ме впечатляваш , защото си си купил унибокс .. ясно ми е какво си си купил виждали сме техники подобни на тия ако не и по-хубави .. спокойно . Обикновените неща са така , уникалните ги няма на друго място и струват 5 пъти повече.
Що тряа да прая приемник казах ти всеки може да си го купи и даже не говорех че аз съм правил приемник а нещо по-просто и обратното на приемник . И идеята е не кой ще го направи а кой ще го проектира . Нали знаеш - без автор няма изпълнение. Разбери че си си купил приемник с допълнителни екстри , но като цяло е обикновен с повече модули отразени в цената. Да си жив и здрав ползвай си го , и да знаеш че аз лоша техника не съм видял- има лоши изпълнения(качество на изпълнението) . Но на качамаците отвърнах с мусака защото просто не си прав да ги отписваш...

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-10-2013 на 23:45
Отговори с цитат
  #898  
Стар 11-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бях го писал в един друг форум, но ще е интересно да го упомена и тук. Купих и една Арива T650i. Max-а /T105HD/, не ми чете Мp4 ful HD формата от флашка, не даунмиксва AC-3/5+1 канала звук и май с това му свършват всичките му забОлежки.
А и Арива-та има уж възможност, за "браузване" в кавички, в няколко интернет страници, което още не съм подкарал с един Wi-Fi адаптер на TP-Link, който не се поддържа, мисля заради драйверите на чипа! Странно, но въобще не го отразява. Или Арива-та май има грешка в IP протокола и DHCP сървъра ми не го засича. А системата ми е професионална на Мокротик.
Ето ги моите наблюдения и малко разочарование:

Цена на Арива 60лв, срещу 49 на Макс-а.
- Голям минус за Арива-та е по-лошият образ. Макс е просто с перфектна картина, докато Арива е някак си с по-вяло изображение. И двата са включени през HDMI портовете на Samsung LE40".... с TFT матрица и настроени на 1080i/30 резолюции. Толкова си поддържа телевизора ми. Та Арива-та не може да докара тая яснота и качество на картината. Имам чувството, че все едно е снимано с камера с по-малко пиксели, а контурите са малко остри. Разликата не е голяма но видима. При Арива-та, ми позволи в настройките на телевизора, да настроя баланса му на черното в порта на HDMI, където иначе като включа Макс-а това не е активно/интересно защо?/. Така се изравниха малко в качеството, но пак има известен превес в полза на Макс. Играх си настройките на картината при Арива, но не се получи кой знае каква промяна, че да се изравнят напълно качествата им в образа. Макс-а няма такива настройки на контраст, яркост и т.н. но пък вади перфектно качество. При Арива съм занижил контраста и четкостта, но пак има разлика. Как да го обясня по-точно? Сякаш детайлите в картината леко трептят на пикселно ниво. Нещо като ситна зърненост в картината. Едни ситни частици примерно в лицата на хората се виждат. Трудно се забелязва, но е дразнещо. Ако нямах Макс-а, никога не бих обърнал внимание. При Макс, лицата или образите в близък план са по наситени /не с цвят/ и спокойни. Даже извиках и други хора и без да им казвам с кой приемник гледат превключвах от единия на другия. Всички бяха на мнение, че с Макса е по добре.

-И двата приемника не работят добре през Скарт портовете си. Имат леко бръмчене в звука и не дотам добра картина. Отдавам го обаче на китайският Скарт. Може би.

-/+ АC-3 звука в Арива, за която се пише , че поддържа в началото не успяваше да го подкара. Но си поиграх с дистанционното и стана. Така, че това може да не се брои за минус. Как точно стана и аз не разбрах. Предстои да го разуча.

+ За Арива в плейването на MP4 Full HD филм през USB. Макс-а не го отваря.

- За Арива в не поддържането на ANSI кодировка на субтитри. Макс чете всички формати и не се замисля. Е това не е голяма болежка, защото се оправят за секунди, а и са обещали да го оправят със следващия ъпдейт. Дано.

+ за субтитрите на Арива и по точно в големината, настройката и челивостта им. Много добри бих казал, след конвертиране от ANSI в UTF.

+ Много съм доволен от менюто на Арива и по-специално в медията. По лесно се превъртат филмите и е къде по удобно от на Макс. Има обаче какво още да се желае. Не изписва текущия час в менюто с каналите. Примерно, виджда се кое предаване върви и кое кога следва, но няма текущо време в прозореца и трябва да се обръщам да сверявам с часовник.
Е дребно ама дразни.
+ за Арива е и по-големият ъгъл на обхвата на дистанционното. Както и това, че е много удобно.

+ за Арива е и възможността за браузване и достъпа до Network. Предстои да го разуча след като си намеря USB донгъл който да подържа. Има там десетина сайта които могат да се достъпят.

Та сега се чудя кой от двата приемника да продам и кой да си оставя да ползвам, но Арива-та за разлика от Макс има по-честа софт поддръжка и повече плюсове. Не може да се сравни обаче с качеството на картината на Макс което е перфектно на ТFT с добра резолюция. Мисля си, ако ще продавам Макс-а да е за 40 лв /на седмица е/ и да ползвам Арива. Все пак е модел на 2013-та и с по-добър хардуер. Жалко за перфектната картина на Макс.
Отговори с цитат
  #899  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пост №875

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Колега Костов , не се чуди - MAX-a е за продаване , все пак е от доста време на пазара .Нямам нищо против него , много е добре , но за телевизия . Вчера го тествах , с още няколко други приемника , но това , че не поддържа звук АС-3 ме отказа . Целта ми е да вдъхна малко живец на два кинескопа , оставени ми като наследство , но не би .

- това ( ср1251 ) е докладвано от колега от форума на поляците и ще се оправи при следващия нов фирмуер , силно се надявам .

А за другото , което питаше какво е , мисля , че с времето ще го разбереш и ще му свикнеш . Аривата е все пак модел 2013 и има голям потенциал за развитие в правилната посока .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на civica за този полезен пост :
Юли Костов (12-10-2013)
  #900  
Стар 11-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Юли Костов и останалите колеги с Ariva T650i,
Сравнявали ли сте чувствителността на тунера й с други приемници?
Горе-долу коло символа на ред са субтитрите при най-големия шрифт и този преди него?

Strong 8113 - може да се превключва аудиото при възпроизвеждане на филм със сътветния бутон. Стига да има повече от едно. В случая AC-3 + AAC и двете 5.1ch.
Досадни бъгове с OSD, субтитри, EPG:
1.При натискане на Audio и Subtitle информацията остава на екрана, докато не се натисне Exit. Не приема и други команди.
2.Както вече писах, при някои HD филми не излиза менюто за настройка на субтитрите. Само броят им от типа 1/1, 1/2 и т.н.
3.Не знам какво точно не скролира EPG на Ariva, но специално чаках с активирано меню края на предаването при 8113. Жълтият маркер на текущото време се движи и преминава в следващото поле. При това се изтрива информацията за изтеклото предаване, но полето му остава в жълто, вместо засветяването да се премести на текущото. Не съм пробвал още таймера дали работи коректно.
Освен това веднага след включване на приемника и натискане на EPG се появява информация само за текущия канал. Трябва да се премине през всичките поотделно, за да се попълни таблицата. Може би иска време за целта. Довечера ще пробвам, ако имам възможност.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 111 (0 членове и 111 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.