The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #881  
Стар 10-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Насочете ме към най-евтината приставка на 12 волта?
По евтина от Привилег DVBT-1 HD MPEG-4 за 46 лв. не намерих. Имаше ги по 40 лв. в ТехноМикс, но са ги изчерпали.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #882  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
В тази тема преди време бях пуснал един пост за "Най практичния, а не най ефтиния приемник"! Естествено тогава не намерих отзвук на идеята ми и сега не очаквам същото, а и не се натрапвам с цената на практичните приемници. Защото както е казал /написал/ колегата @civica колко хора ще дадат 200лв за найстина качествен и практичен ефирен приемник DVB-T2/C/ и с DVB-S2, който е и прекрасен клиент?! Болшинството гледат левчето да му остане в джобето и се стискат за практични приемници. После това било, онова не четяло, това не работело. Вярно е, че всеки решава за себе си ама в момента в ценовия диапазон от 38лв до 60лв няма нищо свестно. Всичките приемници в посочения диапазон са едни и същи "качамаци"!
На колегата със "скъпите" работи искам да му кажа че щом има 200 лева , то нека си купува неща от 200 лева.
Но друго : в днешно време вече всичко разчита на софтуер мой човек и чипове/чипсети и други процесори са идентични и only остава това да бъде коректно написан софтуера . Така че аз съм по-склонен като запознат да ти кажа че обикновенно плащаш двойни суми заради това че на него пише определена марка . Ако си мислиш че примерно Golden meda-та не е правена в китай , жестоко си се излъгал .
Второ като гледам разни поддръжки на Ютуб , Юпорн и други + Wi-fi донгълче и 8 мегабайтовия софт ? Какво мислиш че има повече това от Аривата например ? И тя е с 8 мегабайтов софт . И гледам че даже на тая голдън медия ги е домързяло да напишат какъв процесор има и колко рам има ? Аз искам като давам токова пари да знам какво купувам? От сайта им нищо такова не разбрах . Разбрах само че е DVB-T/DVB-C и DVB-S в едно... другото не е важно , така ли ? Хубаво че е с два тунера ... и друго какво ? 150 лева отгоре ... това е което искам да ти кажа относно "скъпите" неща . И те са точно толкова застраховани от счупване/блокиране/прецакване , колкото и "евтините" . Идеята е в частите ползвани вътре(заобикалящите чиповете части) . Но като се има предвид че например ако моя му изсъхнат кондензаторите мога да си ги сменя сам и естествено да си купя нови за 10-тина лева (хубави) , Кажи ми за мен не се ли обезмисля за таква кутийка да се дават 200 лева ? И плюс това аз съм казал " В малка кутийка очаквай малки работи" ( имам предвид изработката най-вече на захранване и охлаждане). Това са кусурите на всички приемници с оглед импулсните захранвания и тяхната технология , всичко разчита на капацитетите да са хубави иначе спират ! Другото е идентично във всички приемници +- някакви подробности като функции . Единственото удобно е че е в едно всичко , но и това крие опасности също. А и DVB-S на повечето не им трябва предполагам, защото към 200-тата лева трябва да дадат още към 50-60 за чиния .... Какво казвам в такива случаи: една "екстра" води до други необходимости.. и то съвсем целенасочено. А аз доколкото виждам тук в темата става дума за DVB-T евентуално Т2 приемник , нито C нито S обсъждаме
Отговори с цитат
  #883  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
............. А аз доколкото виждам тук в темата става дума за DVB-T евентуално Т2 приемник , нито C нито S обсъждаме .
Именно и аз това се опитвам да обясня , но не ме разбират някои колеги . Има тунери ( декодери ) с мултимедийни възможности и има отделна категория уреди - мултимедийни плеъри с вградени в тях тв тунери , съвсем друг хардуер като процесор ( Реалтек , Сигма дизайн , АРМ , ...) - пример Dune HD TV-102-T2 за 200+ пари !!

Иначе днес обиколих да потествам малко модели , но уви , не стана ( нямат скарт кабел , нямат желание , не са запознати , нямат телевизор , ...) освен на едно място , но няма как да се купи - беше им мостра ( Стронг 8112 ) и никакви наличности . Ужас ! Утре пак !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #884  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега , ходиш по магазините и тормозиш хората за тестове ли
За съжаление май няма да успееш много да изкопчиш
Отговори с цитат
  #885  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е иначе как да отида - ходя . И защо да ги тормозя - те и това продават , а как да го купиш като не ти дават информация какво може , а за тест незнаят как и ги мързи , не че ги карам да го тестват . Аз ще си го правя теста , но ..... ядец ! Само вчера имах късмет , понеже продавача каза , че не знае как да го тества и аз се заех . Магазина продава климатици !!

Аз не искам нищо да изкопча , а да се уверя уреда дали отговаря на моите изисквания и на тези по спецификацията от кутията или упътването за употреба . Нищо повече !Другото си го знам , има си начини .

Чакам това -
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 10-10-2013 на 16:10
Отговори с цитат
  #886  
Стар 10-10-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
На колегата със "скъпите" работи искам да му кажа че щом има 200 лева , то нека си купува неща от 200 лева.
Но друго : в днешно време вече всичко разчита на софтуер мой човек и чипове/чипсети и други процесори са идентични и only остава това да бъде коректно написан софтуера . Така че аз съм по-склонен като запознат да ти кажа че обикновенно плащаш двойни суми заради това че на него пише определена марка . Ако си мислиш че примерно Golden meda-та не е правена в китай , жестоко си се излъгал .
Второ като гледам разни поддръжки на Ютуб , Юпорн и други + Wi-fi донгълче и 8 мегабайтовия софт ? Какво мислиш че има повече това от Аривата например ? И тя е с 8 мегабайтов софт . И гледам че даже на тая голдън медия ги е домързяло да напишат какъв процесор има и колко рам има ? Аз искам като давам токова пари да знам какво купувам? От сайта им нищо такова не разбрах . Разбрах само че е DVB-T/DVB-C и DVB-S в едно... другото не е важно , така ли ? Хубаво че е с два тунера ... и друго какво ? 150 лева отгоре ... това е което искам да ти кажа относно "скъпите" неща . И те са точно толкова застраховани от счупване/блокиране/прецакване , колкото и "евтините" . Идеята е в частите ползвани вътре(заобикалящите чиповете части) . Но като се има предвид че например ако моя му изсъхнат кондензаторите мога да си ги сменя сам и естествено да си купя нови за 10-тина лева (хубави) , Кажи ми за мен не се ли обезмисля за таква кутийка да се дават 200 лева ? И плюс това аз съм казал " В малка кутийка очаквай малки работи" ( имам предвид изработката най-вече на захранване и охлаждане). Това са кусурите на всички приемници с оглед импулсните захранвания и тяхната технология , всичко разчита на капацитетите да са хубави иначе спират ! Другото е идентично във всички приемници +- някакви подробности като функции . Единственото удобно е че е в едно всичко , но и това крие опасности също. А и DVB-S на повечето не им трябва предполагам, защото към 200-тата лева трябва да дадат още към 50-60 за чиния .... Какво казвам в такива случаи: една "екстра" води до други необходимости.. и то съвсем целенасочено. А аз доколкото виждам тук в темата става дума за DVB-T евентуално Т2 приемник , нито C нито S обсъждаме
Специално към колегата @ Йовчо Димов: Колега много те моля, не пиши за неща за които не си запознат с тяхната същност и възможности! МОЛЯ!!! Как може да пишеш за приемник без да си го и мернал дори, камо ли да си работил с него??? Ти имаш ли изобщо представа за тази техника. Няма да навлизам в реторика с теб за качествата на този приемник без ти дори да си го й момирисвал така, че моля не пиши ненужни, излишни и неверни постове. Когато си го купиш и си "поиграеш" с него, ще разбереш за какво иде реч! До тогава не си трупай празни постове с ненужна информация.
Единственото което мога да кажа, че приемника е супер /извинявам се за рекламата/. Супер възможности, като кабелен, ефирен, сателитен и клиент. Последното /с червеното/ явно няма да можеш да го разбереш, ама аз ще ти простя! Айде играй си с "качамаците"!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #887  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Strong SRT 8105 + подарък антена Strong SRT ANT 30 - само за 59.99 лв . Не е зле , само цената на антената е 18/20лв - цък .

Иначе само приемника + Подарък DVB-T Вътрешна магнитна антена за цифрова ефирна телевизия - 50.99 лв .

Оферта си е !?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #888  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

КОлега с "ПЕРФЕКТНИЯ ПРИЕМНИК" и най на земята - друг такъв няма !! Аз когато съм работил в сервиз и знам що за техника е дори плазма със всякакви чудесии по нея и каквото се сетиш дори интернет и игрална конзола... корейска с извънземни чипове и тежка 200 килограма , знам какво говоря защото каквито платки имаше вътре , същите ги имаше и в най-обикновен телевизор по нов и по лек че даже с по-добри меню и спойки ... недей да ми говориш за техника че с тоновете е минала . И пак ще ти кажа едното важно нещо вътре е захранването , без да е направено добре може да има и МЛИЕНТ но няма да струва нищо , разбра ли ме сега добре . Относно клиента - бъди моля те спокоен , знам прекрасно какво значи - клиент за IP телевизия, но не се хваля че го знам , нали ? Колега, един съвет - на електричари не се опитвай да им говориш за електроника . Исках да ти кажа че като си дал 200 лева не мисли че си взел извънземен приемник . Няма да издържи 10 години безотказна работа без да му правиш захранването, който и да вземеш ще му се прецака захранването ? Разбираш ли сега ? Другото всеки може да го проектира и направи . Софтуера не е за всеки обаче. И още нещо - говориш за съвсем друг ценови клас , а хората искат само да гледат телевизия . и обсъждат декодери а не "велики" приемници . Вярно че всеки своето си хвали ама аз не съм тръгнал никога никъде да хваля нищо ... търсил съм, гледал съм , знам какво искам и съм го получил . Ти си искал мусака, взел си мусака ( понеже обиждаш техниката , та да видиш хубаво ли е ) Като хвалиш толкова много вземи направи нещо - всеки може да си купи готово ... та тогава се чувствай че имаш нещо . Аз мога да проектирам платки и мога да кажа че нещо съм направил някога (СЪЗДАЛ) но и него не хваля нали ? Недейте така , моля ви ... Като сложиш другия тунер , като сложил лан млан, чипове по RS-a и всичкото водещо след това , по голямата платка заради всичко това и дописаните неща в софтуера , пак отиваме на цената му(+ печалбата за българския дилър) ТОЕСТ китайска сглобка с малко повече функции ?
Хайде бъди малко реалист. Извод - не си взел нещо скъпо или прескъпо а просто заради всичкото допълнително си е отишло на тази цена а тя е точно 3 пъти по голяма за 3 пъти повече неща долу горе ? Е ? Само да уточня : няма да ми хвалиш надписи от сорта " направено ЗА еди кой си или ОТ еди кой си " пишело това и онова .Нещата направени в европа си личат като ги отвориш и цената им също си личи . но за 200 лева или 100 евро това си напълно нормален китайски сглобник + повече софтуерно писане - това е горчивата истина . И колкото и да го пипам/работя с него/любя или каквото искаш там , няма да стане европейско производство....Ето ти и пример с Триплекс-а 150 евро с операционна система обаче а не 8 мегабайтов фирмуер.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-10-2013 на 20:39
Отговори с цитат
  #889  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И се замисли дали декодер от 35-6 лева и декодер от 60 лева дали няма почти двойно разлика ? за да говориш за кюфтета, качамаци , трюфели и други... Аз също не гледам най-евтиното никога а нещо над него но да е над него задължително ! ... Все пак има марка , има кой да се грижи за софта му . А не да се чудя да взема някво "НОНейм" после да се лутам кой и от де ше му излезе нова версия я стане я не стане и хората затова си му искат цена някаква... какво искаш ? какви качамаци ? Да не говоря че е струвал преди два месеца 72 ли 75 май беше...

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-10-2013 на 20:56
Отговори с цитат
  #890  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Незнам колко вносителя има на Nippon STB1310 , но единия ми писа , че повече няма да го внася , а това води и до въпроса с поддръжката на софтуера - ще има ли някакъв ангажимент към това или не . То може и да не се наложи , ама знае ли се ?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 113 (0 членове и 113 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.