The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #781  
Стар 04-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Предполага се че претоварваш телевизора си с нивата на RGB/contrast или самият ти телевизор нещо му има. Пробвай ако имаш опции за регулиране на тези нива на контраста и другите за да ги намалиш и виж дали нещо ще се оправи
Отговори с цитат
  #782  
Стар 04-10-2013
Марк Марк не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 179
Благодари: 16
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Предполага се че претоварваш телевизора си с нивата на RGB/contrast или самият ти телевизор нещо му има. Пробвай ако имаш опции за регулиране на тези нива на контраста и другите за да ги намалиш и виж дали нещо ще се оправи
Както написах преди друг декодер си работеше нормално, мисля,че не е от тв проблема.
Отговори с цитат
  #783  
Стар 04-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Замисъла на темата се загуби окончателно .
То е ясно как да се сдобием с приемници - с пари , но откъде за да дадем най-малко ? Да се намесят търговците , посещаващи форума и да дадат по някоя отстъпка на членовете на форума при определени условия . Не е лошо като идея , други така мислещи ?

Лично аз бих си взел един нов Max T105HD , с гаранция , ако ми го предложат за 40лв някъде из Варна . Но това си е мое мнение .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на civica за този полезен пост :
Venlancellot (04-10-2013)
  #784  
Стар 04-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е все пак послушай ме че може да го претоварваш , защото на някой приемници нивата са направени от софтуера само на едно място и неможеш да ги местиш . Другия приемник може да е бил направен с малко по ниски и затова да не е шашкал телевизора . Нивото на общия видео композитен видео сигнал е 1 волт ефективна стойност. Аз затова казах ако имаш такива настройки за контраст яркост пробвай . Ако нямаш , лошо. Осввен това може модулатора до колкото разбрах през него пробваш може да е направен и той лошо и затова той да се претоварва и направо от него да се формира това , което гледаш при много бял цвят/ все пак това е най-високото ниво в цветовата гама/
Отговори с цитат
  #785  
Стар 04-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

civica, благодаря!
Аз този електронен магазин го намерих. Но има само телефони и чат за контакти. Ни адрес, ни нищо.
След като се опарих преди 9 години с едно DVD Пионерче, вече докато не тествам лично, не купувам! Тогава четох предварително упътването и бях с готов FW и накрая се набутах с дървените му навигации и начин на работа с различните типове файлове. Просто това не беше описано в Упътването. Сега с декодерите нещата са почти същите, с малки изключения.

Марк,
Пробвай как е на друг ТВ! С тези китайчета човек никога не може да бъде сигурен.
ТВ-то няма ли други входове отпред или отстрани на Chinch? Scart-а какво му има, че не работи? Не, че има смисъл да се ремнтира...
Отговори с цитат
  #786  
Стар 04-10-2013
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sat66 Вижте мненията
мой приятел вчера си е купил ariva,както и Adapter Wi-Fi W03 802.11(въпреки моето предупреждение да не купува адаптера). като цяло от приемника е доволен ,но с адаптера се е "набутал".от www.satboxbg.com са го уверили , че работи но са го излъгали. НИщО НЕ отваря.....
Я кажи по точно с какво са го "излъгали",нали се сещаш какво щеше да стане ако наистина не работеха адаптерите на Аривите,малко се съобразявай какво пишеш
Отговори с цитат
  #787  
Стар 05-10-2013
Марк Марк не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 179
Благодари: 16
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
civica, благодаря!
Аз този електронен магазин го намерих. Но има само телефони и чат за контакти. Ни адрес, ни нищо.
След като се опарих преди 9 години с едно DVD Пионерче, вече докато не тествам лично, не купувам! Тогава четох предварително упътването и бях с готов FW и накрая се набутах с дървените му навигации и начин на работа с различните типове файлове. Просто това не беше описано в Упътването. Сега с декодерите нещата са почти същите, с малки изключения.

Марк,
Пробвай как е на друг ТВ! С тези китайчета човек никога не може да бъде сигурен.
ТВ-то няма ли други входове отпред или отстрани на Chinch? Scart-а какво му има, че не работи? Не, че има смисъл да се ремнтира...
Тв има само scart,но като включа кабелите не се появява нищо,а други входове няма,само Rf Out.
Отговори с цитат
  #788  
Стар 05-10-2013
Марк Марк не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 179
Благодари: 16
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Е все пак послушай ме че може да го претоварваш , защото на някой приемници нивата са направени от софтуера само на едно място и неможеш да ги местиш . Другия приемник може да е бил направен с малко по ниски и затова да не е шашкал телевизора . Нивото на общия видео композитен видео сигнал е 1 волт ефективна стойност. Аз затова казах ако имаш такива настройки за контраст яркост пробвай . Ако нямаш , лошо. Осввен това може модулатора до колкото разбрах през него пробваш може да е направен и той лошо и затова той да се претоварва и направо от него да се формира това , което гледаш при много бял цвят/ все пак това е най-високото ниво в цветовата гама/
Дадох тунера на един колега да го занесе в магазина,че при нас няма тази верига магазини и са го подменили с нов .Ще видя в понеделник как ще е новият.
Отговори с цитат
  #789  
Стар 05-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Човекът със Synaps-a 2858 да внимава защото го дават и в официалния им сайт да е Т2 но няма QAM256... което значи че може просто да е писаница че е Т2 , внимавайте !


Марк : и на баба ми не се появяваше и се оказа че AV входа беше заключен и трябваше да се влезе с паролата на телевизора от книжката му за заключване от деца и да го разреша . иначе само син екран показваше и потрепва като включиш приемника. Бях тръгнал да си мисля че не работи . Ако имаш книжката на телевизора си виж и за това.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 05-10-2013 на 11:05
Отговори с цитат
  #790  
Стар 05-10-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛудияМакс Вижте мненията
Ще го проверя задължително. Искам да благодаря за бързата реакция на всички. Само да попитам според вас обаче в магазина дали ще се навият да се върне при положение, че вече декодера е отворен и опаковката не е в същия вид (целофани и прочее)?
Този както не е лош също няма RF-OUT.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 124 (0 членове и 124 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.