The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 28-02-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Една Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ако бяха две, то диполите щяха да са визуално цели, сега ясно се вижда, че на всеки един дипол едната половинка е долу, другата горе! Айде скрий се, че тази тема за антените много хора я разбират и е очевадно кой не си е научил урока!
Eй, туй дядовщината кат вирус бе, кат те лепне и не излиза. Ся се загледах - има вероятност да е прав колегата, не е ясно дали е сдвоена шината, не се вижда ясно.
Няма ли да коментираш четворната.
Изобщо, тезата ти беше как не може да се сфазира широколентова. Циганета там и едно-друго.
В Ешоп.бг същата работа, има няколко пенсионери на смяна и като питаш нещо - те първи с "учебниците и уроците", не че питам дядовците баш, ама те най-отпред, да не пропуснат "конското". Няма да помогне, ами ще те обърка и едно и също чете като поп, бахти досадата просто. Бля-бля - "чети тетрадките за 6 клас", ега че се учат в 6-ти клас оловно киселинни акумулатори и тиристори. Иска ви се пак ученици, ама нанай! Цял скандал стана за нищо и никакво зарядно, ама покрай дедовския спам все пак мина едно смислено мнение и си свърших работа. Кокошарник цял!
Така и не даде предложение, вместо това опита да объркаш колегите.

Последно редактирано от Rabin : 28-02-2013 на 20:00
  #62  
Стар 28-02-2013
1ivjak 1ivjak не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 86
Благодари: 271
Получил благодарност:
52 пъти в 25 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-да бе , да!Само дето идва от тук:http://www.philex.com.cn/eProductSho...411&Classid=63
Аз съм най - стария на години форумец в двата сайта и не бих си позволил да пиша лъжи! Антената е оригинална и е произведена в UK! Имаше 14 ! вида антени, избрах тази защото е пасивна тъй като има сигнал от Сърбия, Румъния и от България и да избегна евентуални смущения?! Ако сме живи и здрави очаквам с нея до две години да гледам около 50 ефирни канала! Очаквам от странство и приемника High Qualiti HD DVB - T2 ! Кучетата си лаят, кервана си върви!!!

  #63  
Стар 28-02-2013
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 1ivjak Вижте мненията
Аз съм най - стария на години форумец в двата сайта и не бих си позволил да пиша лъжи! Антената е оригинална и е произведена в UK!
-това дали си най-стария е леко съмнително , въпреки че това съвсем не пречи да се пишат лъжи , но тук не става въпрос за лъжи а най-вероятно за неосведоменост!
Та за това ти постнах линк на китайската фирма дето продава тези антенки дори и в магазини в UK!(там вървят от 29-44 паунда)Та направи си сметка за твоите 29лв.!!!Нищо лично.

п.п. - страницата на китайчетата малко трудничко зарежда , не знам защо!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 28-02-2013 на 21:29
  #64  
Стар 28-02-2013
1ivjak 1ivjak не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 86
Благодари: 271
Получил благодарност:
52 пъти в 25 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-това дали си най-стария е леко съмнително , въпреки че това съвсем не пречи да се пишат лъжи , но тук не става въпрос за лъжи а най-вероятно за неосведоменост!
Та за това ти постнах линк на китайската фирма дето продава тези антенки дори и в магазини в UK!(там вървят от 29-44 паунда)Та направи си сметка за твоите 29лв.!!!Нищо лично.

п.п. - страницата на китайчетата малко трудничко зарежда , не знам защо!
Последно включване по темата! Обърни внимание на вибратора на китайчето, че е от тръбичка, а на моята, оригинала е от лента! Бих ти изпратил и кутията на антената за да видиш с очите си че на нея пише Manufacture UK, но е повече от метър!
  #65  
Стар 28-02-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вече става интересно, пенсионерите се захапаха професионално което е хубаво.Де се вика "В спора се ражда боя"
Хубава дискусия се заформи въпреки парливия език.
В крайна сметка какво се оказва, в посочените примери се подобрява чувствителността или 'фаща от по далечко?
__________________
aatns
gmkd
  #66  
Стар 01-03-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Rabin, последно включване по темата: Във всяка една формула за сфазиране сигналите от две антени присъства съотношението на дължината на вълната към дължината на захранващата линия, за да се получи съгласуване на всички работни честоти е логично дължината на захранващата линия да е клоняща към нула, затова ти написах за ветрилообразно разположение на логопериодични антени, със събрани точки на захранване. Такива се ползват при скенери следящи излъчвания в широк диапазон, най вече с кръгова диаграма (сега му викат и спектроанализатори). За да бъдат ефективни етажираните антени, те трябва да се разполагат на разстояние една от друга, пак функция на дължината на вълната, пак неприложимо за широк диапазон. Замислял ли си се защо честотите разрешени за работа на радиолюбителите всички са с кратна дължина? Веднъж хармоници, втори път антени...

Относно четенето: Висшето техническо образование в областа на електрониката е с срок на годност 3-4 години, затова трябва ежедневна самоподготовка включваща четене и учене. И за да не ти прегрее мозъка е достатъчно да запомниш идеята, кой и къде го е направил, за да знаеш, че може да го ползваш следващия път когато трябва да проектираш поредната "мигалка за голф"
__________________
  #67  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Относно четенето: Висшето техническо образование в областа на електрониката е с срок на годност 3-4 години, затова трябва ежедневна самоподготовка включваща четене и учене. И за да не ти прегрее мозъка е достатъчно да запомниш идеята, кой и къде го е направил, за да знаеш, че може да го ползваш следващия път когато трябва да проектираш поредната "мигалка за голф"
Пак "трябва". Кой казва че трябва или не трябва? Дедо Браянеца ли?
Eй, няма да се умориш да дрънкаш глупости. Висшето обранование никога не е било актуално. И не искам да ми прегрява мозъка, искам някой дето се занимава с антени да проектира, някой с лаборатория да я измери, някой дето внася да внесе, и да отида да си купя. Не искам ти да даваш акъл, защото лъжеш аудиторията.
п.с. Имам клас 2 сертификат за радиолюбител, не остава време да попрочета и да взема и клас 1. Хич не ми обяснявай на мен.

Последно редактирано от Rabin : 01-03-2013 на 10:11
  #68  
Стар 01-03-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Пак "трябва". Кой казва че трябва или не трябва? Дедо Браянеца ли?
Eй, няма да се умориш да дрънкаш глупости. Висшето обранование никога не е било актуално. И не искам да ми прегрява мозъка, искам някой дето се занимава с антени да проектира, някой с лаборатория да я измери, някой дето внася да внесе, и да отида да си купя. Не искам ти да даваш акъл, защото лъжеш аудиторията.
п.с. Имам клас 2 сертификат за радиолюбител, не остава време да попрочета и да взема и клас 1. Хич не ми обяснявай на мен.
А някой знае ли нещо за Margon city 5.1 или Strong 15
  #69  
Стар 01-03-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Не срещнах отговор на въпроса дали ако увеличим диаметъра примерно на всички на 3-4мм ще се влоши работата на антената "много" или можем да пренебрегнем тези "малки" загуби.
Всяка антена трябва да се прави с размерите, които са ти дали. Когато имаш по-дебели пръчки от дадените по схемата се налага да скъсиш дължината им. Идеята е, че всяка пръчка резонира на дадена честота, т.е. е нещо като трептящ кръг. Дебелината й съответства на капацитета на кръга, а дължината на пръчката - на индуктивността, По-дебела пръчка води до по-висок капацитет, следователно по-ниска честота на резонанс. За да неутрализираш този ефект трябва да намалиш индуктивността на кръга, т.е. да скъсиш дължината на пръчката. Това обаче води до влошаване на качествения фактор на кръга, което води до п0-ниско усилване, но по-широк честотен обхват. Това е за директорите и рефлекторите на една Яги-антена, може да се приложи и за логопериодичните антени.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
  #70  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manechi Вижте мненията
А някой знае ли нещо за Margon city 5.1 или Strong 15
Първата е активна, втората не съм ровил да я гледам.
Аз лично мисля да си намеря хубава пасивна антена, усилвател ще и присадя какъв да е. Вече съм добавял усилвател от китайска пръчка и не е проблем това.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Самоделка, Тпиниз


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.