The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-06-2012
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 333
Благодари: 268
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране Българофобия и ударна доза невежество(BTV)

Има едни хора, които паразитират върху таланта и интелектуалния труд на други хора. Наричат се правоносители и се възползват от това, което създават художниците, кинотворците, музикантите, писателите… Същите тези правоносители, които са причината за излишното оскъпяване на интелектуалния труд и на плодовете на нечий талант, много се дразнят, когато в уравнението се включат други хора — пиратите, които вадят правоносителите от сметките и предлагат чрез торенти или по друг начин стоката за развлечение: на много по-ниска цена или направо безплатно.

Забавното е, че правоносителите, които са най-големите паразити, познати в световната развлекателна индустрия, водят война срещу далеч по-малките вредители, а именно пиратите. Неприятното и отвратителното е, че воюват с вменяване на чувство на вина в клиентите си, като по този начин си въобразяват, че ще натрапят соствените си правила и цени. В конкретния случай, който разглеждам в подкаста, става дума за българофобия, която излиза извън всякакви граници и няма как да остане без адекватен коментар!

Във войната понякога или често, на една или друга страна в конфликта, се включват телевизии и политици, повечето от които сами по себе си са паразити, хранещи се с хорското нещастие. Особено дразнещи, направо като конски мухи, са „репортажите“ на разни хора, които се лъжат, че са журналисти, само защото работят в някоя телевизия, в някой сайт или в дадено печатно издание.

Да си журналист, това е призвание и въпрос на вродени и развити качества, а не на месторабота, скъпи мои „колеги“. А за да отговаряш на термина „българска телевизия“, преди всичко трябва да не си българофобска. Ахъм, за кой ли път за тебе става дума, bTV, дето си арена на една грозна и неблагодарна война.

В този подкаст правя на пет стотинки още режисьора Цветодар Марков и актьора Асен Блатечки заради техните нелепи твърдения или откровени алогизми. Говоря и за концентрираното невежество на лъжеексперти като Стефан Минчев от Булакт и Албена Спасова от Международната академия за обучение по киберразследвания. Накрая ще ви занимая и с мирогледа на пишман-народопсихолози и опасни пропагандатори на политическо мракобесие като Пламен Дацов, съдия в Софийския апелативен съд.



Изтегляне:

bTV и торенти: Българофобия и ударна доза невежество

(MP3 | 31:56 минути | 36.5 MB)

Пускам този подкаст за Деня на българската просвета и култура. Смятам, че имам право да говоря по тези теми. Първо, защото съм журналист, който е много по-добре запознат с темата от „колегата“, служещ на инородната телевизия. Второ, защото съм и творец, който няма нищо против да го пиратстват, стига да го правят читаво. И съм сред малцината малко или много чуващи се творци, които смятат, че истинският творец живее и работи заради самата култура, а сметките и печалбата са последната му грижа. Нещо, което е съвсем чуждо като философия на жалките културтрегери и провалени бизнесмени, които правя на пух и прах в половинчасовия запис.

Ще се радвам, ако пускате линк насам из българския интернет или разпространявате файла с подкаста където и както намерите за добре. Знаете, че избягвам да ви призовавам да правите такова нещо, но това е едно от редките и важни изключения.

Темата е важна, доколкото е свързана с несекващите опити за контрол и/или цензура на свободния интернет. Политпросветната пропаганда и подготовката за бъдещи законопромени намират всевъзможни изражения, дори в на пръв поглед „невинни“ предавания, които обаче, поставени в цялостен контекст, трябва да се изобличават безмилостно.

А на хората трябва да им се отварят очите. Зрителите и слушателите трябва да знаят кой им е истински приятел и кой пие от кръвчицата им като кърлеж, а в замяна пуска само културни болести и директна българофобска отрова.

Източник : http://www.otizvora.com/2012/05/4483/

http://www.otizvora.com/2012/06/4503/

Мисля , че това ще ви се стори интересно.
Прочетете го ( и по важно изслушайте го от сайта )

Последно редактирано от Светльо90 : 15-06-2012 на 15:38
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Светльо90 за този полезен пост
failure (15-06-2012), лтрифонов (15-06-2012), Цец0 (15-06-2012)
  #2  
Стар 15-06-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

По отвратителна телевизия от тях няма поне за мен. Вече дори и новините не им слушам.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ivo за този полезен пост
d.ivanov (15-06-2012), Джак (15-06-2012)
  #3  
Стар 15-06-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Единственото което по някой път гледам по bTV са интервютата на Диана Найденова в часа на Росен Петров, ако има интересен събеседник. Новини - вече само по TV7, чат-пат по новинарската ТВ Европа и BulgariaOnAir. Дори Канал3 вкъщи има повече зрително време от bTV - антибългарската телевизия.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-06-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Единственото което по някой път гледам по bTV са интервютата на Диана Найденова в часа на Росен Петров, ако има интересен събеседник. Новини - вече само по TV7, чат-пат по новинарската ТВ Европа и BulgariaOnAir. Дори Канал3 вкъщи има повече зрително време от bTV - антибългарската телевизия.

Аз и това не гледам, просто няма нещо което да ме грабне там, а рекламите са тегостно много...

Преди като я пуснаха имахе хубави сериалчета, помня че гледах вечер "Ало-ало", "До краен предел", което за времето си беше нещо ново (някъде 2001-2002), но сега....

Аз също гледам новини САМО по TV7, за сега са най-обективни, или поне се стараят, а за филмите си ползвам платените канали като HBO ...


Иначе по темата, вижте какво има писано: http://torrentfreak.com/tv-network-c...report-120613/ яко храна за бТВ
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-06-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз съм я отсвирил тази телевизия. Едно време преди да излязат ITV Partner ги гледах на 4Е и врътках антената на ръка между 13Е TV Bulgaria и 4Е - bTV. Бяха нови и интересни, аз бях от няколко години вече в Немско и имах нужда от наша телевизия, радвах им се. Но сега както те, така и аз се променихме много и в момента сме доста раздалечени. БГ новини почти не гледам, чета в интернет и слушам Дарик или Хоризонт онлайн, докато съм на бачкане. Вечер, ако няма интересен спорт, разцъквам предимно филми - или дръпнати от нета, или по НВО, или по скай ю кей...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.

Последно редактирано от ВалчоП : 16-06-2012 на 00:33
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Българофобия, доза, невежествоbtv, ударна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
GTV предлага двойна доза филми за лято 2009 ТИНТИН ФИЛМИ 0 26-06-2009 13:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.