The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #911  
Стар 12-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колега Костов
С кой софтуер си в крайна сметка ? Правил ли му ъпдейт до тестовия софтуер или не ?
Мисля че Макс-а за който говориш по принцип го пишат 1080i което е нещо различно 1080p
http://hometheater.about.com/od/tele...80ivs1080p.htm
Според тази статия финалното обработване и дума има телевизора. Затова съм склонен да вярвам че проблема със зърнеността не ти го прави Аривата . По този повод можеш ако имаш тази възможност да пробваш Аривата на други телевизори по възможност Full HD 1080p и различни матрици по тип , за да видиш разлики/прилики.
Знаеш ли какъв процесор има Макс-а ? защото аз никъде не го видях написан оповестен .. но предполагам си познал на кое меню прилича и по това можем да направим извод - аз предполагам че си е пак ALi и затова се учудвам че правиш такъв извод .
Може би имаш някакви записи да ни покажеш въпреки че минало вече през камера иди разбери нещо.
Дай ни някакви снимки ако имаш на менюто на този Макс?!
Като му гледам новия фирмуер BIN не е ABS - ми става ясно че това е май по стар декодер може и да е даже от ранната 2012 тоест началото, не знам няма и клип с него

Ето и тук така
http://evtini.bg/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%...05HD-6652.html

* Full HD 1080i
* DDRII SDRAM 2X64 Mbytes
* Flash памет 4Mb
* Меню на Български език
* Многоезично EPG
................................
пак е 1080i .. казваш че и твоя телевизор си е такъв 1080i , затова казвам пробвай го на други тв-та който са си 1080p и направи отново извод за това какво си тествал и видял

Успех и знай че не си направил някакъв фрапираш тотално грешен избор като си я оставил.
Длъжен съм да съобщя, че тая вечер го хванах откъсо и оправих качеството на картината на Арива. Префлашнах софтуера със същата версия /заводската/. Сега по нищо не отстъпва на Макс в картината. Така си и знаех. Винаги съм твърдял, че даден инсталиран софтуер, та бил той и заводски, може да даде бъгове. Това ми се се случвало много пъти в практиката. Примерно имате проблем - префлашвате същата версия, но или излиза друг или се оправя всичко. Това го е доказала практиката. Флаш докато се установи проблема. Или докато всичко си тръгне на ок. Иначе има какво още да се желае от софтуера на Аривата по отношение на удобството, но ще чакаме поляците да го донапишат тоя новия тест версия. Може пък да уцелят.

Пак гледам и сравнявам картините на Макс и Арива и се кефя. Нямат разлика. Същата спокойна и оптимизирана контрастна картина, без изкривявания и артефакти. Не, че гледам телевизия, даже и хич не я гледам, но важни са резултатите и че проблема е констатиран и решен. Вече с кеф ще разкарам кабеларката. Новините ми стигат.

Колега Йовчо Димов! Със резолюциите съм наясно. Не бях наясно доскоро със новите стандарти за цветовете, защото телевизията от много години вече, не е моята област откъм професия, но ги разучих и тях. Благодаря за съветите иначе. Телевизора на който правех тестове е Самсунг LE40" през HDMI портовете /еднакво настроени/, на които бях навързал и Макс-а и Арива-та. Иначе за процесора си мисля, че не е на Али. Наистина няма информация за него. Но Макс е 2102 година производство, а Арива 2013.

П.П. @Йовчо Димов. Иначе Макс си поддържа 1080p. Неправилно го дават в някои мануали до 1080i. Лично го тествах на Самсунга който е до 1080i и като превключа Макс на 1080p и си излиза надписа на телевизора , че не се подържа тая резолюция. Последното е само за уточнение. Оставям си естествено Арива. Макса се продава.

Последно редактирано от Юли Костов : 12-10-2013 на 01:02
Отговори с цитат
  #912  
Стар 12-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
......Оставям си естествено Арива. ......

Нещо ме засърбя по този повод и ...опала . Нова версия на Opticum HD T90 - N2 , Opticum STB N2 , модел 2013 . Класика с копчета на предния панел , зглобка и хардуер като на Арива Т650i , цена също , поддръжка , форум - на високо ниво .

Дано нашите търговци започнат и внос на нови модели , на добри цени , щото .....
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #913  
Стар 12-10-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре изглежда, ама тук кой знае кога ще го внесат.
Отговори с цитат
  #914  
Стар 12-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лична класация на модел декодер 2013 до 60лв ( макс.62лв ) :

1. Ariva T650i - наличен в БГ - 57лв .
2.Golden Media Mania2 HD - не се очаква внос скоро или по-скоро - не
3.Opticum STB N2 - няма инфо

И последно , но коренно различно - DVB-T2 , фул екстри и цена x3 - Icecrypt T2300

Иначе евтин и разумен вариант за мен е - Nippon STB1310 , но няма внос и не се очаква .
Всичко друго , не че не става и има сполучливи модели , но при цени над 60/62лв си е ....жив обир . За мен . Поне има база за сравнение .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на civica за този полезен пост :
Юли Костов (12-10-2013)
  #915  
Стар 12-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този Оптикум(Опусум ) Документа му е от ноември 2012 и може би има и и стар документ от по рано . Не знам колко е от 2013-та модел.
За мене за 57 лева нямаше по-добро от Фергюсън-а.
И казвам че бутони на панела исках да има но пълния набор с меню и ОК . Обаче само Нумерикс ги имаше .Затова и бях насочен към него. Но така или иначе или да е без никакви или със всички .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 12-10-2013 на 09:30
Отговори с цитат
  #916  
Стар 12-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е колега , но си има и прес-център на производителя и там се казва кое е новото и кога се анонсира официално за пазара . Това е версия на Т90 модела , но с нов чипсет , рам , флаш , меню .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #917  
Стар 12-10-2013
avalon4o avalon4o не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 135
Благодари: 26
Получил благодарност:
24 пъти в 20 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Лична класация на модел декодер 2013 до 60лв ( макс.62лв ) :

1. Ariva T650i - наличен в БГ - 57лв .
2.Golden Media Mania2 HD - не се очаква внос скоро или по-скоро - не
3.Opticum STB N2 - няма инфо

.
Без много да чета и избирам, съм взел номер едно от класацията на колегата civica
Исках детски клипчета да пускам на малкия когато е при баба си и дядо си, но дори и дядото, като по начетен не се справи с плеъра
Отговори с цитат
  #918  
Стар 12-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И колкото и да е начетен трябва да разучи бутоните и с кой какво се прави (цветните най-вече). А иначе няма нищо сложно
Отговори с цитат
  #919  
Стар 12-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
И колкото и да е начетен трябва да разучи бутоните и с кой какво се прави (цветните най-вече). А иначе няма нищо сложно
Вярно и то много . Чета и питам , чета и питам ,....., питам и пак чета ,...!

Всички плеъри се управляват почти по еднакъв начин , просто са им разместени бутоните на дистанционното и на някои бутони са присвоени по няколко функции в зависимост от източника .
Но първо се чете упътването за употреба , ако има такова и ако става за четене , защото има и доста такива . То бива икономии , ма чак пък толкова , е .. прекалено е !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 12-10-2013 на 10:40
Отговори с цитат
  #920  
Стар 13-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И ТМ са в играта - нови количества декодери .
Strong SRT 8105 ( 55лв ) и два нови модела на Thomson - TH502 (50лв ) и ТH505 ( 55 лв с дисплей ). Нямаше време за тест , стоката беше току що доставена и още неописана . Но утре - тест , но не очаквам нещо по така . Всичко е Стронг !


http://www.thomsonstb.net/en/product...rial-receivers
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 13-10-2013 на 16:14
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 114 (0 членове и 114 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.