The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #431  
Стар 09-05-2013
тихогр тихогр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

купих преди празниците DVB-T2 декодер за ползване в провинцията, както писах и по-рано в темата, а именно северозападнала България.
От три възможни тв-та, само на едно NEO ми изкара 8-те бг програми. На другите два (единия от които Сони по-нов модел от неото) ми излизаха само половината, а именно БНТ1, БНТ2, Bulgaria on air и БНТ HD. Сръбските програми никакви ги няма, при положение, че от аналоговите хващам поне 6-7 от тях. Имат ли излъчване или са доста по-назад от нас? Опитите ми бяха на автоматично търсене, че нещо ръчното не ми се получаваше (друг е въпроса, че нямах и много време да го разцъкам). Задавах му освен България и Сърбия като страна, също му възстанових и заводските настройки, но нищо и половина. Антената е турска с усилвател и е на високо отвън на покрива. Питам се къде греша и защо на един тв ще ги изкарва бг каналите, а на другите не. Тунера ли има значение на самите телевизори очаквам Вие да кажете.
Рано ли е още за да се гледа цифрова, особено пък от сръбските, в антената ли е проблема и аз не знам вече какво да мисля (антената я въртях във вертикална и хоризонтална поляризация, както и се играх с насочването и).
Отговори с цитат
  #432  
Стар 09-05-2013
минстрел минстрел не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 64
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тихогр Вижте мненията
купих преди празниците DVB-T2 декодер за ползване в провинцията, както писах и по-рано в темата, а именно северозападнала България.
От три възможни тв-та, само на едно NEO ми изкара 8-те бг програми. На другите два (единия от които Сони по-нов модел от неото) ми излизаха само половината, а именно БНТ1, БНТ2, Bulgaria on air и БНТ HD. Сръбските програми никакви ги няма, при положение, че от аналоговите хващам поне 6-7 от тях. Имат ли излъчване или са доста по-назад от нас? Опитите ми бяха на автоматично търсене, че нещо ръчното не ми се получаваше (друг е въпроса, че нямах и много време да го разцъкам). Задавах му освен България и Сърбия като страна, също му възстанових и заводските настройки, но нищо и половина. Антената е турска с усилвател и е на високо отвън на покрива. Питам се къде греша и защо на един тв ще ги изкарва бг каналите, а на другите не. Тунера ли има значение на самите телевизори очаквам Вие да кажете.
Рано ли е още за да се гледа цифрова, особено пък от сръбските, в антената ли е проблема и аз не знам вече какво да мисля (антената я въртях във вертикална и хоризонтална поляризация, както и се играх с насочването и).
Добрата антена е по-важна от всеки усилвател. Освен това е желателно да ползваш кабел с ниски загуби, от този със станиолова оплетка. Виж още:
http://forum.predavatel.com/viewforu...a2279bf9b92d8d
Отговори с цитат
  #433  
Стар 09-05-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тихогр Вижте мненията
Сръбските програми никакви ги няма, при положение, че от аналоговите хващам поне 6-7 от тях.
Останал съм с впечатление, че в Сърбия се излъчва друг стандарт- DVB-T2, докато при нас се ползва DVB-T.

Приемниците от Т-Маркет имат голям недостатък- скапе ли се ДУто, надали има откъде да си купиш друго.
Отговори с цитат
  #434  
Стар 09-05-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@ Тихогр:

За да не излизат българските, причини може да са - недостатъчен сигнал от антената, нечувствителен тунер, MPEG-2(вместо MPEG-4). Търси на "ръчно" по канали(честоти), показанията за сила/качество на сигнала подсказват дали ще може да сканираш и запаметиш програми - при много слаб или "0" сигнал не може да се сканират и запаметят програми.
Сърбите са пускали тестове( http://www.youtube.com/watch?v=Qw9uI...ature=youtu.be ), но в източната част все-още доизграждали нови ТВ кули за цифровата. Трябваше според предни планове да изключат аналога преди година(04.04.2012), но ти казваш че приемаш, така че...
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 09-05-2013 на 12:50
Отговори с цитат
  #435  
Стар 09-05-2013
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Сърбия поне в тези части където се сетих да сканирам няма цифрово излъчване. Сканирах при Ягодно 100км след Белград и между Пирот и Ниш, излизаха само аналогови с доста лошо качество.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ивайло Цанков за този полезен пост :
ПоповП (09-05-2013)
  #436  
Стар 09-05-2013
тихогр тихогр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цифрофикатор Вижте мненията
Останал съм с впечатление, че в Сърбия се излъчва друг стандарт- DVB-T2, докато при нас се ползва DVB-T.

Приемниците от Т-Маркет имат голям недостатък- скапе ли се ДУто, надали има откъде да си купиш друго.

Ами моя декодер е точно такъв DVB-T2, както писах и е закупен от магазин за сателитна техника.
Отговори с цитат
  #437  
Стар 10-05-2013
Димака Димака не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Cool

Цитирай:
Първоначално написано от SatMan Вижте мненията
Да може, гледаш еднакво и на двата телевизора! TO TV е изходът на модулатора, там свързваш втори телевизор! Другият ANT out е преход, прехвърля сигнала от антената, евентуално за гледане на аналогова ТВ или включване на втори приемник!
Прощавай, но не разбрах за СРТонга 8113..:

TO TV е изходът на модулатора, там свързвам втори телевизор ..и гледам каквото има на първия?


Другият ANT out е преход, прехвърля сигнала от антената,(цифров или обработен) евентуално за гледане на аналогова ТВ или включване на втори приемник! - може ли приемника да стане предавател и да пръска аналогов сигнал за приемане от други ТВ-та?

..малко не ми стана ясна разликата м/у двата изхода..
Отговори с цитат
  #438  
Стар 10-05-2013
минстрел минстрел не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 64
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димака Вижте мненията
Прощавай, но не разбрах за СРТонга 8113..:

TO TV е изходът на модулатора, там свързвам втори телевизор ..и гледам каквото има на първия?


Другият ANT out е преход, прехвърля сигнала от антената,(цифров или обработен) евентуално за гледане на аналогова ТВ или включване на втори приемник! - може ли приемника да стане предавател и да пръска аналогов сигнал за приемане от други ТВ-та?

..малко не ми стана ясна разликата м/у двата изхода..
Може да стане предавател ако му включиш т.нар Видеосендер и да захраниш "ен на брой" телевизора. Съседите ти също може да се облажат безплатна телевизия обаче.

П.С. За видеосендер виж електронните магазини в интернет.
Отговори с цитат
  #439  
Стар 10-05-2013
SatMan SatMan е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 96
Благодари: 16
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димака Вижте мненията
Прощавай, но не разбрах за СРТонга 8113..:

TO TV е изходът на модулатора, там свързвам втори телевизор ..и гледам каквото има на първия?


Другият ANT out е преход, прехвърля сигнала от антената,(цифров или обработен) евентуално за гледане на аналогова ТВ или включване на втори приемник! - може ли приемника да стане предавател и да пръска аналогов сигнал за приемане от други ТВ-та?

..малко не ми стана ясна разликата м/у двата изхода..
TO TV предава сигнал аналогов от модулатора, тоест това което гледаш от SCART или HDMI същото гледаш от този изход. На ANT OUT e прехвърлен сигнал от антената, евентуално за гледане на аналогови канали или захранване на втори приемник.
Отговори с цитат
  #440  
Стар 12-05-2013
тихогр тихогр не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може ли с някаква джаджа (сплитер или нещо друго) да се свържат едновременно 2 антени (насочени различно) към един телевизор и да работи с 2-те едновременно или пък ако няма такъв сплитер поне нещо с копче да се превключва лесно между двете антени?

И едно обратно питане кой е най-добрия начин да се свържат няколко телевизора (в случая 3бр.) към 1 антена? 2 от тях са на втори етаж, а другия на първи. Да спусна един кабел от антената и после със сплитер с два изхода единия да отиде до другата стая и после от другата ми стая пак със сплитер да спусна кабел вече и до първия етаж. Дали ще е правилно по този начин. Предполагам трябва да се гони дължините на кабелите да са минимални за да няма загуби. Ще има ли проблем по този начин, че тв-тата са 3 на 1 антена.

Препоръчайте ми някакъв хубав коаксиален кабел за тази цел.

Става въпрос за цифрова ефирна телевизия.

Последно редактирано от тихогр : 12-05-2013 на 16:14
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 7 (0 членове и 7 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 22:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 21:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 08-03-2012 00:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 17:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 01:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.