The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #531  
Стар 31-08-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вчера успях да поразцъкам някакъв PRIVILEG DVBT-1 HD MPEG-4.
Софтуерът твърде много прилича на X-Tremer, макар да се позабелязват разлики (една от които е, че преводът е доста по-бездарен). Копче USB на ДУ не видях. Като пуснах образа на RGB, звукът се разбръмча, не знам, дали сигналният кабел няма вина.
Отговори с цитат
  #532  
Стар 31-08-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Искам да споделя впечатления от Strong SRT 8115, който купих вчера.
Написаното са мои мнения и не искам да ангажирам никого с тях или да правя реклама!
Hardware: VER1.0.0 / Software: SRT8115-V1.0.6 / 28.05.2013
Подозирам, че SRT8112 е същият без дисплей и с 3,5mm аудио, вместо RCA/Chinch

Тествах с моно ТВ Panasonic TX-21S1RCP на почти 18 години, свързан с 21pin SCART - SCART кабел по RGB. На място нямаше как да проверя аудио изходите RCA (Chinch) дали работят паралелно. Не съм тествал HDMI и Digital audio по обясними причини.
Стайна антена самоделка от два телескопични елемента + антена за дециметров обхват от “Юность” и съответните съгласуващи елементи.
Правил съм паралел с SRT8113, защото само него съм тествал и то при същите условия.
I. Окомплектовка и външен вид:
+ качествена изработка, четливи зелени символи на дисплея
+ за близо 3-те часа работа не загря повече от нормално.
Нямах термометър, но при околна температура около 27 корпусът беше само леко топъл.
+ нямаше прекъсване и пикселизация за това време
+ удобно дистанционно с меки бутони, но е нужно време да се свикне с разположението им
+ в комплекта има батерии за дистанционното
+ упътване на български, гаранция 24м, картата е отпечатана на последната страница на книжката
- упътването е с прекалено дребен, направо ситен шрифт. Много трудно се чете „в оригинал”.
+ екранни менюта на български, със съвсем малки забележки по съкращенията
- Много голям минус: няма бутон >>І и І<< (next / previous) за разлика от 8113
Може да се ползват други, но поне аз не ги открих нито в описанието, нито по метода проба-грешка. Това е недостатък при ползването на медиа плеера.
- дистанционното трябва да е насочено под малък ъгъл, за да действа. Не съм махнал защитната лента на лицевия панел и може и това да е оказало влияние.
II. Ефирен цифров приемник:
+ В градски условия с почти пряка видимост към предвателя на около 2,5км постигнах качество 74-75 при сила на сигнала 97-98%.
При същите условия Strong SRT8113 постигна 71-72 при 87-88 съответно. С активната антенка не помня колко беше.
Отначало трябва да изберете страна, език и т.н. Аз пробвах и за UK – нямаше проблеми с настройката.
Задължително изберете страна България, за да нямате проблеми със кирилските субтитри на плеера! Иначе излизат с друга кодировка.
+ бързо стартира и превключв каналите
+ Много качествена картина на 21” TV. За звука мога да кажа само, че е ясен.
Телевизорът е моно все пак... По подразбиране е HDMI / Component. За RGB трябва да се избере SCART.
+ Четливо изобразяване на информацията на екрана. Има няколко нива на настройки за прозрачност и време за показването й.
­- Няма настройки на картината – яркост, контраст и т.н., както е при 8113. Няма и на звука, както почти всички приемници от този клас.
- Няма Mosaic бутон и функцията за показване на миниатюри на каналите.
Не, че е болка за умиране, но все пак...
- Няма Zoom, както е при SRT8113
III. Media player:
+ има директен бутон на дистанционното File
Тук започват минусите, защото те са свързани главно с навигацията.
- изборът на тип файл (video, audio, снимки, запис) става с последователно натискане на цифров бутон 1, вместо с логичните ляв и дясен навигационен бутон (< >). При SRT8113 се ползва Mosaic, което е същата глупост.
- липсата на >>І и І<< (next / previous) е осезаемо при възпроизвеждане на музика. Дори в екранните указании за навигации липсват.
Уточнявам, че тествах само с един FLAC, който е записан без индекси и паузи м/у песните.
Ще се радвам, ако някой е проверявал с друг тип аудио файлове и ме опровергае!
- Навигацията във всеки тип файл е различна и се ползват цифровите бутони. Трябва да се следи OSD на екрана на ТВ.
+ тествах само с едно MKV/H.264/720p в отделна директория – Svolochi – перфектно работи и възпроизвежда със srt кирилски субтитри.
- субтитрите и видео файла трябва да са с еднакво име, иначе не ги открива
- не поддържа субтитри *.SUB!
+ има три размера субтитри, като на нормален е горе-долу добре на 21”. На мен лично ми се искаше шрифт между нормален и голям.
- ако се забавите повече от 3 секунди, менюто за размера се скрива и остава стандартната функция за регулиране на звука от < >
- поддържа само 3 реда субтитри, пренася двата реда субтитри автоматично, а най-долния го реже
- в някои случаи шрифта става нечетлив, защото не е с черна окантовка
+ има възможност за фон зад субтитрите, от които удивление буди наличието на бял!!! И липсата на полупрозрачен или сив. Единствено черният е някакъв компромис.
- няма възможност за промяна на цвета на субтитрите.
- може да се премества по време напред-назад с извикване от бутон
- друг голям минус: не запомня точката, до която е натиснат Stop при филми. Или поне при двата, с които тествах беше така.
Когато тествах SRT8113, не поддържаше кирилица и нямах време за проба на цветове, фонове и т.н. Затова и не мога да направя сравнение с него, за съжаление!
+ чете FLAC, BMG, JPEG и позволява въртене на снимките.
Малко странно отново (с левия бутон <), но поне го има.
IV. Time shift & Record, HDD: има директен бутон
Тествах с флашка само, NTFS – работи без проблем. Не съм пробевал да я форматирам на 8115, но в упътването пише, че може само на FAT.
Записва в TS, максималния обнем на файла не го знам. Моята флашка се оказа бавна, според 8115 и не можах да тествам Time Shift.
При директния запис нямаше проблем, има добра индикация на параметрите.

Ако някой е открил някакви други възможности или скрити менюта / настройки на SRT8115, нека сподели!

С две думи – SRT8113 според мен си заслужава.
Ако не липсваха >>І и І<< (next / previous) на дистанционното, поддръжката на субтитри *.SUB и запомнянето на точката на спиране на филма, просто би бил най-добрият в този ценови клас.

Последно редактирано от Gena_Bs : 31-08-2013 на 21:46
Отговори с цитат
  #533  
Стар 31-08-2013
darkmanx darkmanx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 104
Благодари: 6
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали сте наясно, че с тия приемници ще гледате само 10 канала Не е лошо да търсите такива с CI щото платените канали идват, пък се носят слухове че ще са доста атрактивни
Отговори с цитат
  #534  
Стар 31-08-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те нека да дойдат, пък после ще му мислим!
То за платени и сега има достатъчно оператори, които ги предлагат.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
denyo (31-08-2013)
  #535  
Стар 31-08-2013
megara megara не е на линия
Паток
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 1
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от darkmanx Вижте мненията
Нали сте наясно, че с тия приемници ще гледате само 10 канала Не е лошо да търсите такива с CI щото платените канали идват, пък се носят слухове че ще са доста атрактивни
Като са толкова „атрактивни“ - да осигурят те приемници като другите нормални оператори. В противен случай ще си ги гледат те.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на megara за този полезен пост :
denyo (31-08-2013)
  #536  
Стар 31-08-2013
darkmanx darkmanx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 104
Благодари: 6
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Въпроса е че мълчат гадовете. Оня от КРС Божков говори 40 канала свободни ала бала, а можеха да кажат на хората - 10 свободни, 30 платени, за платените ако искате си купувате еди къв си приемник. Иначе силно ме съмнява нуртс да почнат да раздават операторски приемници.
Отговори с цитат
  #537  
Стар 31-08-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 320
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И защо не? Като те вържат с договор 1-2 години и ще си го изплатиш още първото шестмесечие.
Отговори с цитат
  #538  
Стар 31-08-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Още един глас, за това, че най-вероятно самите оператори на платените канали ще си осигуряват приемниците. Иначе няма да са конкурентни на сателитните и кабелните си събратя. Поне аз така мисля. Пък и наземното оборудване не е ли по-евтино от сателитното?

Иначе, каква е логиката, че ако някой до сега е стоял на безплатна ефирна, сега ще му щукне по повод цифровизацията да минава на платена? Той просто ще иска да си продължи да си гледа безплатните канали. Жалкото е, че ще се изръси 50 кинта и евентуално потроши нерви по свързването на приемника, за да се освободи честотна лента за платени канали.
Отговори с цитат
  #539  
Стар 01-09-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?...EC%ED%E8%F6%E8
Цитирай:
Здравейте. Една позната бабичка от село си купила ефирен приемник STRONG SRT 8113 но никакви програми не хващали и ме помоли да и помогна. Селото се намираше на около 15 километра от ретранслатора но беше в падина и няма пряка видимост към кулата. Ясно беше, че с антената от комплекта на приемника нищо няма да хване. Направих проба с тази антена за която съм писъл във форума. Вътре в стаята отново нямаше никакъв сигнал. Изнесена навън на втория етаж на къщата програмите на 26 и 49 канал излязоха /на ръба на стабилно приемане/ но тези от 58 никакви ги нямаше. Смених антената с тази - по-високо ниво на сигнала но програмите на 58 канал ги нямаше. Взех още 5 приемника и ето резултатите.
NEO DVBT-1100A SD
STRONG SRT 8113
STRONG SRT 8105
STRONG SRT 8106
X-TREMER DTV-X1USB
Numeriqs HT4402FA
NOT ONLY TV BOXHDA2
Neo както очаквах се оказа пълен та*шак. На 26 и 49 прекъсваше, а на 58 не отцепваше изобщо.
И трите Стронга показаха еднакви резултати. Явно са с един и същ тунер. Не съм ги отварял. На 26 и 49 работеха задоволително. На 58 изобщо не зацепиха.
X-TREMER и Numeriqs на 26 и 49 работеха отлично. На 58 зацепваха но с насичане. По скоро вървеше звука.
Изненадата дойде от NOT ONLY. И на трите канала приемника работеше безупречно. Разкошен тунер са му сложили вътре. Програмите бяха стабилни при въртене на антената на +/- 45 градуса спрямо кулата.

PS. Само да не си помислите, че правя реклама на ВАЛИ, като вносители на NOT ONLY. Напротив. Почти нищо вече не купувам от тях заради лошата им гаранциона поддръжка.
По 40 лева са NOT ONLY в момента в Практикер. http://praktiker-online.bg/product/9...-mpeg4-hd.html HD приемник с PVR възможност, устройва ме. Не съм впечатлен от чувствителност, ама и антената ми не е за високи честоти. В нас хвана само един канал, на работа 2-3 и то на ръба.

Последно редактирано от Rabin : 01-09-2013 на 09:42
Отговори с цитат
  #540  
Стар 01-09-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не става ясно този модел декодер Нот онли тиви има ли в менюто си възможност за захранване на активна антена, или няма. Щото ако работи само с външна пасивна антена, е малко тъпо.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 115 (0 членове и 115 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.