The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #751  
Стар 02-10-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може да се поръча от Уникомс Трейдинг, но е малко по-скъпа като цена. http://www.unicomstrading.com/243
Иначе антената е супер, имам две такива - в кухнята и в хола. Усилва 28 децибела и за разлика от антената-стик на Стронг 8113, не накъсва.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Миро-Миро за този полезен пост :
bokarium (02-10-2013)
  #752  
Стар 03-10-2013
Мики сервиз Мики сервиз не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

До момента съм тествал Numeriqs HT4402FA, SkY Sat Stable THD и Ferquson Ariva T650i.
Само като приемник за ефирна телевизия общо взето стават и трите. Менюто на Sky Sat лично на мен най-много ми допадна, след него е Numeriqs и накрая Ariva. За съжаление не съм имал възможност да си поиграя обстойно с трите, но най-чувствителен е тунера на Ariva, след него е Numeriqs и на опашката Sky Sat. Но разликата не е нещо фрапиращо.
Като медиен плеър всеки има някакви кусури.
Numeriqs плейва всичко, което съм му пробвал, даунмиксва АС-3 звук до аналогово стерео през SCART и 3.5 инчовия си изход. Чете .sub и .srt субтитри, познава Unicode и CP-1251 кирилица. Големия му минус е, че субтитрите са му много дребни и с дразнещ зелен фон (поне е прозрачен) и няма никаква опция за промяна.
Sky Sat Satble THD и той плейва всичко което съм му пробвал, чете .sub и .srt субтитри, познава Unicode и CP-1251 кирилица. Има настройки за големината на субтитрите, но и най-големия шрифт е малък, фона е ОГРОМЕН, добре че поне може да се маха. Има всички възможни начини за свързване - HDMI, SCART, чинове за композитен и компонентен сигнал и чинчове за стерео аудио. Обаче - не вади АС-3 звук на аналоговите си изходи - само през HDMI и на цифровия коаксиален. Голям минус, понеже тези приемници се купуват предимно за стари телевизори. Освен това дистанционното му е малко и неудобно.
Ariva T650i - честно казано почти пефектната за мен машинка. Има само два кусура - освен HDMI и SCART няма друг начин за свързване, да бяха сложили поне два чинча за звука. Второто - не чете CP1251 кирилица, но това се преживява лесно. Иначе плейва всичко, даунмиксва AC-3 до двуканално аналогово стерео, дистанционното му е перфектно (даже най-важните му бутони са фосфоресциращи). Има чести софтуерни ъпдейти, а освен всичко може да се свърже и с USB Wi-Fi към интернет!!!
Лично за мен Ariva-та a е най-добрия избор на Set Top Box до 60-тина лева.
Отговори с цитат
  #753  
Стар 03-10-2013
spaunov spaunov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 16
Благодари: 3
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За Ferquson Ariva T650i мога да дам мнения и аз. Вчера го продадох, но за мен остава един чудесен приемник.
-Като минуси мога да кажа неудобно се влиза в медиа плеара
+ може да се направят различни фаворитни листи и на различните населени места се зареждат различна листа
+ Най доброто дистанционно на приемник
Ако оправят проблема със субтитрите пак ще си го купя.
Не си купувайте USB Wi-Fi
Отговори с цитат
  #754  
Стар 03-10-2013
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Има ли по добри HD ефирни приемници от Ariva T650i ,и с каква цена ? http://diablosat.net/bg/ferguson-/40...iva-t650i.html
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #755  
Стар 03-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колко по-добри ? Оптикум или Синапс . Нумерикс има много чувствителен тунер , но модела , който се продаваше у нас е спрян от производство и няма да има поддръжка за него .Цените им са почти същите като на Арива.
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #756  
Стар 03-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Взех си една Ariva T650i ( аз й викам Ярива Ярива) сложих й последния тестов софт обаче не за помних преди това дали го имаше но когато го пуснеш или занулиш, на прозореца на самия канал има инфо с това какво тече в момента и какво е следващото предаване , като моментното се запълва спрямо времето в което е определено . Проблема е като свърши че не се превърта следващото предаване да почне да се запълва то .... някой с идея дали е нещо от настройки илие до оправяне на софта със следващ евентуален ъпдейт ?

Последно редактирано от Йовчо Димов : 03-10-2013 на 22:02
Отговори с цитат
  #757  
Стар 03-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
сложих й последния тестов софт
Ей това може да ти е проблема .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #758  
Стар 03-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

на мене не ми пречи да върна който беше там , защото го dump-нах и да видя , но мисля че пак ще е така , сега ще пробвам
Отговори с цитат
  #759  
Стар 03-10-2013
никси никси не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 112
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

малко въпросче за притежателите , ползвателите на АРИВА , какво излиза през usb wi-fi , от какво сте доволни и от какво не , допълнително се купува , марка и модел и ако може цена , колко usb има , поне два са сигурно на този декодер , има ли кабел , букса за DLNA , как е като функционалност дистанционното , и ако този декодер не ви се струва подходящ , кой бихте препоръчали и защо , благодаря на отзовалите се .
Отговори с цитат
  #760  
Стар 03-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На сайта го има донгъла ! Едно усб , няма лан , дистанционното е най-доброто от на всички декодери у нас , абе я вземи и влез в сайта ,че да не се обясняваме .

Ако ти трябват и копчета на предния панел , това не е твоя декодер .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 03-10-2013 на 22:13
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 121 (0 членове и 121 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.