The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #871  
Стар 09-10-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тея неща по-добре да ги бистрим в темата за НОТа.

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Добре да започнем :
Точка 14 как да го направи и спрямо какво ... като няма ориентир по канала ?Канал 1 HD го има и си работи коректно. Все едно да подреждаш пъзел без частите му ? Не може да си го измислят все пак нали ? Това е бъг не на софтуера а на "страхотното бъгаво" излъчване човече
Ако имаше WSS трябваше АВТО да върши работа. Смисълът на ръчната настройка е да се ползва, когато няма WSS... или поне аз не го виждам другаде.

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Точка 1 добре , но щом пише часове на начало и край ... може да се каже че е екстра просто, но добре нека я има
Може би имаш предвид точка 2?

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Точка 10 : за кой надписи става дума ?
СуПтитрите.

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Точка 12 - излишна , вече спорих за нея , че е най-добре да е като опция за смяна или да го няма като рекуест изобщо
Извинявам, се, грешка в превода, да се чете "неподходящо изчакване, да се направи с настройка"

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
точка 18 : Аз лично със 1.0.6 видях един път тия 2 часа да ги поправя със цифрите от дистанцията , но после така и не излезе това и даже не разбрах как се появи . Просто първия път като натиснах RECи се появи . Пробвай да ресетнеш и натисни РЕК да видим може после винаги да бъде колкото наместиш а не 2 часа......
Имах една памет 4 ГБ, но съм я запилял някъде, няма с какво да пробвам.
Можеш ли да ми кажеш (по-добре в темата за НОТа), колко мегабайта е двучасовият запис и дали продължителността зависи от това, дали сигналът е ХД или СД?
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #872  
Стар 09-10-2013
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
... Та за Маx - при първо включване с външна антена, направена от две празни консерви за бира , Да, за бира, но изчислена за диапазона...

Включих антената обаче, през вискочестотния у-л на стаелитен приемник на Булсатком. Беше ми останал, чиято телевизия не харесах. Та преди качеството с аналоговата си беше много добро. Пиша го, защото и сега така включих декодера - след тюнера на Булсатком, който един вид ползвам за усилвател.
Написал си две големи глупости - нито бирените кутийки са сметнати за антена, нито булсатския приемник има антенен усилвател.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #873  
Стар 09-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес тествах набързо това - DVB-T ефирен приемник Pasat P110T HD .

Впечатления - метален корпус , копчета на предния панел , дисплей , добра сглобка , дистанционно като на повечето приемници , усб вход отпред , компактен , менюто не ми допада много , но не е зле , много ситен текст на упътването за употреба .
За телевизия много добре се представи - бързо индексира и сканира , но и сигнала беше силен ( сравнявам с MAX T105HD , по-добре направено меню ) , бързо превключва каналите . Повече подробности не съм търсил , а само това за елементарна ежедневна употреба .
За плеъра - бива , но не чете АС-3 през скарта , то и не го поддържа въобще . Иначе си плейна филм XviD , avi контейнер , позна си субтитрите - четат се , но телевизора беше 21" кинескоп , но и такава беше целта . Свири и мр3 .
Какво му трябва повече на човек . Телевизия , някой филм ( звука е проблем ако е АС-3 ) и малко музика .

Оценка - 4.5 от 6 възможни . Лично мнение . Но за 50лв толкова .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #874  
Стар 10-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране техн. ред.

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Написал си две големи глупости - нито бирените кутийки са сметнати за антена, нито булсатския приемник има антенен усилвател.
Напротив, нито едно от двете не е глупост. Антената от бирените консерви е изчислена и покрива почти целия телевизионен диапазон. Има доста добра характеристика и хващаше всички аналогови с добро бих казал качество. Усилването и е голямо. Между другото, тая антена се представя доста добре и във вертикалната поляризация. Сега също съм с нея. Мога да дам точните чертежи и размери за монтаж. Изпълнението и струва колкото цената на две бири + удоволствието от бирата преди монтажа.
По втората ти забележка, всеки приемник в първото си високочестотно стъпало има такъв високочестотен усилвател на сигнала от антената. Изпълнено е в чипа на тюнера. Аз използвам точно него. И повярвай ми, знам какво правя и как да го направя.

Последно редактирано от Юли Костов : 10-10-2013 на 00:50 Причина: техн. ред.
Отговори с цитат
  #875  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Костов ,
Цитирай:
Сега се чудя кой от двата приемника да продам и кой да си оставя да ползвам...
не се чуди - MAX-a е за продаване , все пак е от доста време на пазара .Нямам нищо против него , много е добре , но за телевизия . Вчера го тествах , с още няколко други приемника , но това , че не поддържа звук АС-3 ме отказа . Целта ми е да вдъхна малко живец на два кинескопа , оставени ми като наследство , но не би .

Цитирай:
За Арива в не поддържането на ANSI кодировка на субтитри
- това е докладвано от колега от форума на поляците и ще се оправи при следващия нов фирмуер , силно се надявам .

А за другото , което питаше какво е , мисля , че с времето ще го разбереш и ще му свикнеш . Аривата е все пак модел 2013 и има голям потенциал за развитие в правилната посока .

Днес продължавам с тестовете !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 10-10-2013 на 05:45
Отговори с цитат
  #876  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За 100 кинта ( не е евтино , но пък ... ) -
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #877  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.gospell.com/en/html/endtv7.html

Това е по-добро с оглед на абсолютно всички бутони отпред
Пак ще е някъде около 100 лева.
Отговори с цитат
  #878  
Стар 10-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбрах , че си му фен , поне пита ли колко струва и дали може да се поръча една бройка като мостра ? Нека да бъдем реалисти . Иначе примери много , Украйна е такъв !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #879  
Стар 10-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми щом е по сайтовете , значи може да се поръча колега.
За една бройка от къде да знам . Но който иска има начин Пита се . Аз го казвам от гледна точка на това без дистанция да можеш да го ползваш пак , щото и дистанционните са едно качество вече.... от 15 години имаме един тв и дистанцията му е желязна още работи . А сега? Всичко е направено да го купуваш през определено време . нека да е повече това време колкото може , нали ? И след време може да го внасят хората . Аз знам че се продават Т2 тук но малко са. Защо да се ограничаваме само с тях?
Отговори с цитат
  #880  
Стар 10-10-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Има и изпипани продукти , но едва ли си готов да си платиш за тях . А и пазара в БГ е показал какво се търси и затова това се и предлага , но това е друга тема .

Доста малко хора от форума споделят как е чувствителността на тунера на декодера и въобще как е като декодер за телевизия . Повечето се интересуват какво и как чете медийния му плеър и как да не е така като се удря джакпота - малко пари за сносен тунер/декодер+медиен плеър .
Колко ще дадат 200+ за мултимедиен плеър с тунер DVB-T2 , марков и завършен продукт ??
В тази тема преди време бях пуснал един пост за "Най практичния, а не най ефтиния приемник"! Естествено тогава не намерих отзвук на идеята ми и сега не очаквам същото, а и не се натрапвам с цената на практичните приемници. Защото както е казал /написал/ колегата @civica колко хора ще дадат 200лв за найстина качествен и практичен ефирен приемник DVB-T2/C/ и с DVB-S2, който е и прекрасен клиент?! Болшинството гледат левчето да му остане в джобето и се стискат за практични приемници. После това било, онова не четяло, това не работело. Вярно е, че всеки решава за себе си ама в момента в ценовия диапазон от 38лв до 60лв няма нищо свестно. Всичките приемници в посочения диапазон са едни и същи "качамаци"!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;

Последно редактирано от Dalavera : 10-10-2013 на 10:56
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 104 (0 членове и 104 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.