The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-06-2011
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 986
Благодари: 270
Получил благодарност:
371 пъти в 299 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от илве Вижте мненията
Бате дино
не вярвам да са оскъпили толкова тунера, че и по хардуерен номер да го разпознава
Защо не. Була да не би да са им скъпи дърводелтите, които ги женят за картите.
Иначе, вероятно правилно са обяснили за привързването и не знам с какви карти си тествал, но човека с приемника и неговата смарт карта, както и моите са си за мрежата на Близу. Може би пак трябва да проверя сега след като направиха upgrade на софтуера, дали още сработва с моите карти. Още повече, че преди сигнала беше от станцията на Кейбълтел, но малко преди въпросния update му прехвърлиха сигнала към централата на Софийския Евроком /ако има някакво значение централата в случая/.

Последно редактирано от bate_dino : 15-06-2011 на 16:29
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-06-2011
илве илве не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 63
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Защо не. Була да не би да са им скъпи дърводелтите, които ги женят за картите. . .
Доколкото знам тези "дърводелти" се произвеждат в България което поевтинява цената. Докато Тези АДБ-та са произведени за Евроком и Кейбълтел по поръчка не в БГ, след което е писан софтуера за Близу от ADB.

Ето нещо интересно.
Дано някой се зарадва на долните снимки.

http://prikachi.com/images/507/3452507W.jpg
http://prikachi.com/images/510/3452510R.jpg
http://prikachi.com/images/516/3452516J.jpg
http://prikachi.com/images/517/3452517p.jpg
http://prikachi.com/images/518/3452518S.jpg
http://prikachi.com/images/519/3452519q.jpg
http://prikachi.com/images/520/3452520B.jpg
http://prikachi.com/images/521/3452521U.jpg

Мога да пробвам някакъв софтуер. Но с помощ от някой.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-06-2011
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 986
Благодари: 270
Получил благодарност:
371 пъти в 299 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Пламене, нещо бъркаш Няма как да се активира по IP, защото не всички абонати ползват Интернет от близу. По-вероятно е по хардуерен номер на приемника. Относно картите. Може би наистина има привързване на хардуерен номер и приемник, но на мой познат наскоро му смениха приемника с такова АДБ, като му оставиха старата Евротурска смарт карта. Аз лично пробвах с моите две смарт карти и сработиха без проблеми на неговия приемник, естествено без платените канали и HD, за които нямам абонамент . Става дума за гр. София и квартала е Младост.
Момчиле и аз мъчих нещо по-мрежа, ама само пинг вървеше до приемника. Освен това успя да се върше през Wi-Fi през USB dongle /с някакъв Ralink чипсет/. За съжаление наскоро му направиха софтуерен update по мрежата и сега дори и ЛАН мрежа не излиза, а и не намерих опция за настройки в новото менщ.

Последно редактирано от bate_dino : 14-06-2011 на 18:02
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-06-2011
Аватара на Пламен Пловдив
Пламен Пловдив Пламен Пловдив не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 68
Благодари: 15
Получил благодарност:
13 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Пламене, нещо бъркаш Няма как да се активира по IP, защото не всички абонати ползват Интернет от близу. По-вероятно е по хардуерен номер на приемника. Относно картите. Може би наистина има привързване на хардуерен номер и приемник, но на мой познат наскоро му смениха приемника с такова АДБ, като му оставиха старата Евротурска смарт карта. Аз лично пробвах с моите две смарт карти и сработиха без проблеми на неговия приемник, естествено без платените канали и HD, за които нямам абонамент . Става дума за гр. София и квартала е Младост.
Момчиле и аз мъчих нещо по-мрежа, ама само пинг вървеше до приемника. Освен това успя да се върше през Wi-Fi през USB dongle /с някакъв Ralink чипсет/. За съжаление наскоро му направиха софтуерен update по мрежата и сега дори и ЛАН мрежа не излиза, а и не намерих опция за настройки в новото менщ.
Бате Дино, обясниха ми, че приемника се активира със съответната карта-знаеш, че си има номер и това ми го казаха хора, които работят в близу Пловдив. Не знам, освен тук да са направили някаква по-сериозна система, макар, че ме съмнява в различните градове да е различно. Твоите ако са сработили ме изненадва, защото аз пробвах и с конакс и грифин - не става.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-06-2011
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,428
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,366 пъти в 661 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Пловдив Вижте мненията
Този приемник в момента може да го купи някой, който е на DCC Пловдив, например, защото те все още не са пуснали карти и каналите им са свободни.
Тц, и те кодираха повечето интересни канали. Свободни са първия пакет, който е с БНТ, БТВ и т.н. - 6 канала и някакви немски канали. Общо свободните са по-малко от 30.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-09-2013
ПетяЯ ПетяЯ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинете ме предварително ако поставям вече зададен въпрос.
Този цифров приемник може ли да се ползва като декодер за предстоящата цифровизация? Ако свържем със кабел към телевизора и на мястото на кабела на оператора поставим стайна антена? Или не може да се ползва без карта?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-09-2013
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,317
Благодари: 139
Получил благодарност:
467 пъти в 292 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПетяЯ Вижте мненията
Извинете ме предварително ако поставям вече зададен въпрос.
Този цифров приемник може ли да се ползва като декодер за предстоящата цифровизация? Ако свържем със кабел към телевизора и на мястото на кабела на оператора поставим стайна антена? Или не може да се ползва без карта?
Този приемник е за цифрова кбелна телевизия с него не може да гледате цифрова ефирна телевизия. Търсете DVB-T декодер този е DVB-C.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не може ! Това е кабелен приемник DVB-C , а не ефирен DVB-T !
Колегата е бил по-бърз , но вече е ясно , предполагам .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-01-2014
сашосп сашосп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Айде и аз да помогна. Ако на някой му изписва "НЯМА ПОСТАВЕНА КАРТА", може да се махне по следния начин:
На канала на който излиза надписа - натискате веднъж "0", веднага след това два пъти "info" за да изчезне и информацията за канала.
Това е. Прави се докато не му писне да я търси и хване гората.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-07-2014
дефтонес дефтонес не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте чета какво е писано до сега... Да ви кажа аз докъде стигнах Значи когато търси ъпдейт след като провери през кабелната и не намери ... търси през лан порта ТФТП сървър и рекуества файл ADB2840C.ENC Този файл търсим.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2840c, adb, дискусия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Новите приемници ADB-2840C от близу Виктория ДРУГИ 63 20-03-2013 06:45
ADB-2840C - заводски firmware?! speedycars ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 11-02-2013 22:30
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 29-08-2010 23:38
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 14:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 19:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.