The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1011  
Стар 17-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Аз затова не се занимава с местни "дилъри"
Магазина - ало Царево официалния реселър за България , даже го има описан в сайта на поляците , за утре един декодер и край ... никакви надути нищо , даже човека е много печен ! Въпрос на хора ....
Колега , тоя път съм го минал и цена си бях договорил , но така се получи , че излезе новата версия на Оптикума на по-добра цена и магазина ми е близо и сам си правих тестовете , продавачите само ги продават , не им разбират , ама хич , че се налага да ги светвам за това -онова . Не съжалявам , никак даже ! Бачка си , а и не ми се налага да се тормозя за глупости .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #1012  
Стар 17-10-2013
Мики сервиз Мики сервиз не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Аз затова не се занимавам с местни "дилъри"
Магазина - ало Царево официалния реселър за България , даже го има описан в сайта на поляците , за утре един декодер и край ... никакви надути нищо , даже човека е много печен !
Потвърждавам, човека наистина е свестен. Направи си труда за един единствен клиент да изтества Арива-та с всички клипове, които му пратих по мейла и да ми даден отговор на всички въпроси, с които го затрупах. Евала на такива търговци.
Отговори с цитат
  #1013  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сивик
да си жив и здрав да си го ползваш
аз затова казах че така се е случило и не си попаднал на човек . какво да се прави , съдба
Отговори с цитат
  #1014  
Стар 17-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси и аз на това се надявам , но принципно не е проблем да се смени с нещо по-ново , ако се появи на пазара или условията го налагат .Току виж утре сме преминали на DVB-T2 !

Както и да е живота продължава , но пак се отклонихме от темата .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #1015  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

както казва един герой : а върни са на темата да ева темата
Между другото по темата гледах този 2858 на Синапс и тъй като го гледам си е ама точно Арива леко в буксите има малка разлика отзад защото има Модулатор .
Отговори с цитат
  #1016  
Стар 18-10-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудех се, дали ще има ентусиасти да си измерят притежаваните приемници, за колко време превключват от канал на канал. Теста отнема 2-3 минути за прочитане на тоя пост, 2-3 минути за самия тест и още толкова за отговор в темата. С цел минимизиране на грешката и усредняване на резултата предлагам да се сменят повечко канали, примерно поне 8 канала = 7 смени, като към нова смяна се пристъпва, в момента в който се появи картина от текущия канал (а не само звук). Ще помоля да не влагаме емоции и опити "да си ги мерим", а просто обективно и безпристрастно да споделим информация. При моите тестове, както май бях споделил, повечето приемници (в т.ч. чисто нов телевизор SONY) показаха приблизително следния резултат 18/7=2.57 секунди който май няма как да се надмине заради самата TVB-T технология.Единствено Strong Prima VI се оказа малко по-бавен, 29/7=4 секунди. Също наблюдавам малка разлика от 1-2 секунди в зависимост дали BNT_HD участва в теста, споделете заедно с вашия резултат дали сте го включили. Благодаря на отзовалите се.
Отговори с цитат
  #1017  
Стар 18-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Арива т650и 7 смени за 13 секунди (понякога го прави за 15) 1 до 8-ми канал подредени с LCN без БНТHD , но при мен няма разлика между появяването на HD и обикновеното БНТ (поне видима и осезаема)

Последно редактирано от Йовчо Димов : 18-10-2013 на 01:09
Отговори с цитат
  #1018  
Стар 18-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И още нещо - този тест зависи от едно нещо наречено кей frame и това също зависи на колко време е той . Това е фрейм който служи и за синхронизиране на излъчването и вероятно картината се появява когато е приет този фрейм . Което предполага разлика . Вече смяна на 4 секунди си няма идея от какво е , явно и процесора зависи какъв е ?!
Отговори с цитат
  #1019  
Стар 18-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Чудех се, дали ще има ентусиасти да си измерят притежаваните приемници.....
Има , има , разбира се !

Аз съм с Opticum HD T90 N2 и мога да кажа , че превключва бързо между каналите , около 1 сек , но самата визуализация на канала се забавя още с малко , но повече опити с повече информация по-късно , че нещо вали в момента и сигнала го няма отвреме на време . Бах ... !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #1020  
Стар 18-10-2013
sat66 sat66 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 20
Благодари: 0
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране ваучер за dvb-t декодер

днес отидох да взема с ваучер(60лв.) един декодер от тм. ваучера е на мой близък роднина инвалид с пенсия 160лв. какво се оказа ,с този ваучер мога да взема декодер до 39.90лв. и понеже в момента няма на такава цена ми предлагат от 52лв. или 55лв. , като трябва да доплатя разликата от 12 или 15лв. аз ли нещо не схващам но как ваучер от 60лв. е на стойност 40лв....
за пореден път яка далавера за някой. ако някой знае къде може да използвам този ваучер (до истинската му стойност) ,моля да сподели.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 119 (0 членове и 119 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.