The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-06-2013
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,395
Благодари: 1,618
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от позитиве777 Вижте мненията
-Според мене,ако пуснат сигнал от Ботев,ще покрие и двата района-Райковци и Димовци..сега там се лови идеално аналоговият със тези турските антенки дето са със усилвателчето..Аз имам къща в Килифарево и на стайна за сега нищо не се лови..Само високата антена дето е със усилвателя..само тя работи..иначе верно,докато не пуснат местната кула/онзи ден гледах,че има доста допълнителни антени накачени по нея/ за сега се лови само аналоговият сигнал на стайна антена..цифровият не се обажда..Ще чакаме развитие на нещата..до септември още време много..цяло лято.. :-) !!
-В Хасково няма развитие на нещата за сега..
Да от връх Ботев се хваща аналоговата, ама цифрова от там надали ще пуснат.
Язък за съоръжението, ще остане като един прост радиопредавател - колко жалко.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #32  
Стар 09-06-2013
теле визионер теле визионер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 76
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Във форума на предавател някой беше написал, че от Ботев ще има сигнал. До колкото си спомням излъчването ще бъде насочено към определена област, май в северна България. Но развитие ще има към по-добро от 1 септември като спрат аналоговия сигнал, според мен.

Цитирай:
-Значи моят човек има пряка видимост със ретранслатора в Килифарево!Но като обърне антената/и тя е със усилвател-турските антени/ към него пада сигнала,значи не лови от него..Най-добре дава като се обърне антената към балкана.. хаха,не знам защо.До миналата неделя имаше и бнт,сега ги нема..върви всичко останало без честотата на БНТ,ама не е от местната кула..по-скоро е от некаде другаде..за сега може да не е пусната още!Във Вонеща Вода,антената е по-високите части/от тези турските,дето със със усилвател-има управление и е усилена до края-включена е във мрежата/и върви същото като във Килифарево във момента,без БНТ пакета...това е!
Аз съм във Хасково.пресканирах поне 10-тина пъти,но и трите честоти са мъртви-няма никакъв сигнал на нито една програма-това е!!!Кога ще има..едва ли има някаква официална информация по въпроса..повреда ли е или какво..не се знае?!!!!
Родителите ми в Хасково казват, че нямат проблеми с цифроата телевизия и се хващат програмите. Жилището е в центъра, а антената на покрива на 4 етажен блок. Къде се намираш ти в града?

Последно редактирано от теле визионер : 09-06-2013 на 23:08
Отговори с цитат
  #33  
Стар 09-06-2013
позитиве777 позитиве777 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 10
Благодари: 11
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Не ми се вярва!

Цитирай:
Първоначално написано от gogyto Вижте мненията
Да от връх Ботев се хваща аналоговата, ама цифрова от там надали ще пуснат.
Язък за съоръжението, ще остане като един прост радиопредавател - колко жалко.
-Значи това е ОСНОВЕН предавател за централна,северна и даже част от южна България.Според мене той от години се е гледал от много хора и НЕ ВЯРВАМ да го зарежат сега...Сигурен съм,че и от там ще има сигнал...до септември има много време .Трябва и от там да пуснат...това е ключов предавател за БГ..Не ми се вярва да го закрият..точно сега...?!!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 09-06-2013
позитиве777 позитиве777 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 10
Благодари: 11
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от теле визионер Вижте мненията
Във форума на предавател някой беше написал, че от Ботев ще има сигнал. До колкото си спомням излъчването ще бъде насочено към определена област, май в северна България. Но развитие ще има към по-добро от 1 септември като спрат аналоговия сигнал, според мен.


Родителите ми в Хасково казват, че нямат проблеми с цифроата телевизия и се хващат програмите. Жилището е в центъра, а антената на покрива на 4 етажен блок. Къде се намираш ти в града?
-Ами в центъра..близо до ул.Раковска...нямам сигнал от миналата неделя..Антената ми е също на покрива на 5-етажен блок..опитах и със стайна антена,със друг декодер-същата работа-никакъв сигнал и на трите честоти!!!?!!!Да не са в грешка нещо..днеска или тази вечер гледали ли са..сега в момента имат ли сигнал?!!!!!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 09-06-2013
теле визионер теле визионер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 76
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от позитиве777 Вижте мненията
-Ами в центъра..близо до ул.Раковска...нямам сигнал от миналата неделя..Антената ми е също на покрива на 5-етажен блок..опитах и със стайна антена,със друг декодер-същата работа-никакъв сигнал и на трите честоти!!!?!!!Да не са в грешка нещо..днеска или тази вечер гледали ли са..сега в момента имат ли сигнал?!!!!!
Потвърждава майка ми, сега в момента си пиша по скайп с нея. Казва, че и осемте програми се хващат.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 09-06-2013
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от позитиве777 Вижте мненията
-Ами в центъра..близо до ул.Раковска...нямам сигнал от миналата неделя..Антената ми е също на покрива на 5-етажен блок..опитах и със стайна антена,със друг декодер-същата работа-никакъв сигнал и на трите честоти!!!?!!!Да не са в грешка нещо..днеска или тази вечер гледали ли са..сега в момента имат ли сигнал?!!!!!
-провери си антената и кабела!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10-06-2013
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 836
Благодари: 318
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от позитиве777 Вижте мненията
-Значи това е ОСНОВЕН предавател за централна,северна и даже част от южна България.Според мене той от години се е гледал от много хора и НЕ ВЯРВАМ да го зарежат сега...Сигурен съм,че и от там ще има сигнал...до септември има много време .Трябва и от там да пуснат...това е ключов предавател за БГ..Не ми се вярва да го закрият..точно сега...?!!
Принципът на разпространение при цифровата не позволява използването на този предавател. Не зная колко процента от България покрива, но хвърля до Свиленград без проблем. Както знаете цифровата ще е на островен принцип и някак си с предавателят на в. Ботев няма как да се получи.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10-06-2013
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,395
Благодари: 1,618
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Да и аз четох, че са монтирали оборудване за цифровата на връх Ботев, но предполагам ще се ползва само при нужда (един вид като резерва).Та във връзка с островният принцип, няма да е възможна употребата му защото ще се получи мазало.Като цяло от там ще се лъчат само двете държавни радиа след 01.09.Пък дано да греша,ама надали...
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #39  
Стар 13-06-2013
теле визионер теле визионер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 76
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gogyto Вижте мненията
Да и аз четох, че са монтирали оборудване за цифровата на връх Ботев, но предполагам ще се ползва само при нужда (един вид като резерва).Та във връзка с островният принцип, няма да е възможна употребата му защото ще се получи мазало.Като цяло от там ще се лъчат само двете държавни радиа след 01.09.Пък дано да греша,ама надали...
Както бях написал в предишния ми пост, от форума на Predavatel.bg прочетох, че ще има предаватели за излъчване на цифрова телевизия от в. Ботев. Вече по спомен, щото беше мнение на някакъв потребител в големите теми за цифровизацията (от по 100+ поста), мисля че излъчването ще бъде насочено. Т.е. няма да е свободно разпръскване, а само насочено към определена област Северна България, вероятно Плевен. Става въпрос за областите, на които е разделена територията на България за нуждите на цифровизацията, не за административните области.

Обаче това е само по спомен и прочетоно в някакъв форум, не се ангажирам с точност на това, което съм написал.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на теле визионер за този полезен пост :
gogyto (13-06-2013)
  #40  
Стар 13-06-2013
Аватара на KALIAKRA
KALIAKRA KALIAKRA не е на линия
Зрител-да,колекционер-не
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 540
Благодари: 61
Получил благодарност:
86 пъти в 52 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На североизток всичко пее,та дрънка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ефирна, Тв, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
Модул за цифрова ефирна телевизия НСБОБ ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 65 03-10-2013 20:32
Ефирна Цифрова в Казанлък ибоневкз ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 24-03-2013 22:36
Ефирна цифрова Сливен випер19 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 2 18-10-2012 13:04
Цифрова ефирна телевизия rossi Въпроси и отговори 2 24-11-2011 16:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.