The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #901  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
@Юли Костов и останалите колеги с Ariva T650i,
Сравнявали ли сте чувствителността на тунера й с други приемници?
Горе-долу коло символа на ред са субтитрите при най-големия шрифт и този преди него?.......
Много зависи и от други фактори , а те са доста важни . Всеки тест трябва да се прави при идентични условия , ако ще е с цел установяване на предимства или недостатъци . Иначе аз не откривам , поне за себе си , фрапиращи предимства , поне с моделите , който съм тествал . Но менюто на Аривата ми допада повече от на други , с меню тип Стронг .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на civica за този полезен пост :
Юли Костов (12-10-2013)
  #902  
Стар 11-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Gena
Аз съм го сравнявал с НОТ-а hda2 .
Лошото е че си мисля че тези показания могат да се нагласяват от софта, защото оригинално НОТ-а си беше с 1.0.1 и когато го ъпдейтнах до 1.0.6 без да е пипано нищо показанието се качи с 5% силата на сигнала и със 7% качеството на сигнала. Затова ще се въздържа от сравняване на този параметър . Но когато ги взех без да са ъпдейтвани на едно и също място с една и съща антена имаха 2-3 % разлика в сигнала в полза на НОТ-а . Някакси е относително.
За субтитрите мисля че на най-големите е около 35 символа на ред, следователно на следващата опция за по-малки ще да е между 40 и 45.
Това мога да те опътя , казах им ако могат да сложат още две опции за големина да не е до 5 , а до 7 но ще видим дали ще сложат
Отговори с цитат
  #903  
Стар 11-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gena_Bs Вижте мненията
@Юли Костов и останалите колеги с Ariva T650i,
Сравнявали ли сте чувствителността на тунера й с други приемници?
Горе-долу коло символа на ред са субтитрите при най-големия шрифт и този преди него?

Strong 8113 - може да се превключва аудиото при възпроизвеждане на филм със сътветния бутон. Стига да има повече от едно. В случая AC-3 + AAC и двете 5.1ch.
Досадни бъгове с OSD, субтитри, EPG:
1.При натискане на Audio и Subtitle информацията остава на екрана, докато не се натисне Exit. Не приема и други команди.
2.Както вече писах, при някои HD филми не излиза менюто за настройка на субтитрите. Само броят им от типа 1/1, 1/2 и т.н.
3.Не знам какво точно не скролира EPG на Ariva, но специално чаках с активирано меню края на предаването при 8113. Жълтият маркер на текущото време се движи и преминава в следващото поле. При това се изтрива информацията за изтеклото предаване, но полето му остава в жълто, вместо засветяването да се премести на текущото. Не съм пробвал още таймера дали работи коректно.
Освен това веднага след включване на приемника и натискане на EPG се появява информация само за текущия канал. Трябва да се премине през всичките поотделно, за да се попълни таблицата. Може би иска време за целта. Довечера ще пробвам, ако имам възможност.
Не съм сравнявал чувствителност, при мен сигнала е на ниво. Имам някои съмнения, че на Макс е по чувствителен тюнера и затова е с плътна и чиста картина. Арива при отличен сигнал със същата антена, както писах, има много ситна зърненост в лицата на хората в близък кадър, примерно. Както и баланса на белия цвят не е на ниво. Макс има много чиста, спокойна и ясна картина.
На Арива субтитрите са много по добре. Имат опции освен за цвят и настройка на височина, то и за големина и регулиране на прозрачност на подложката ако е активирана. При избран бял цвят те са много плътни и добре видими. Редовете са обикновено два и с повече символи на ред от Макс, което ги прави по удобни. При избиране на среда /ботом/ са над долната част на екрана и на точното място. Другите сравнения и предимства ги описах в по-предният си пост.
Отговори с цитат
  #904  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги , има ли някой който да знае с какъв чипсет е Nippon STB1310 ?
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #905  
Стар 11-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Костов
С кой софтуер си в крайна сметка ? Правил ли му ъпдейт до тестовия софтуер или не ?
Мисля че Макс-а за който говориш по принцип го пишат 1080i което е нещо различно 1080p
http://hometheater.about.com/od/tele...80ivs1080p.htm
Според тази статия финалното обработване и дума има телевизора. Затова съм склонен да вярвам че проблема със зърнеността не ти го прави Аривата . По този повод можеш ако имаш тази възможност да пробваш Аривата на други телевизори по възможност Full HD 1080p и различни матрици по тип , за да видиш разлики/прилики.
Знаеш ли какъв процесор има Макс-а ? защото аз никъде не го видях написан оповестен .. но предполагам си познал на кое меню прилича и по това можем да направим извод - аз предполагам че си е пак ALi и затова се учудвам че правиш такъв извод .
Може би имаш някакви записи да ни покажеш въпреки че минало вече през камера иди разбери нещо.
Дай ни някакви снимки ако имаш на менюто на този Макс?!
Като му гледам новия фирмуер BIN не е ABS - ми става ясно че това е май по стар декодер може и да е даже от ранната 2012 тоест началото, не знам няма и клип с него

Ето и тук така
http://evtini.bg/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%...05HD-6652.html

* Full HD 1080i
* DDRII SDRAM 2X64 Mbytes
* Flash памет 4Mb
* Меню на Български език
* Многоезично EPG
................................
пак е 1080i .. казваш че и твоя телевизор си е такъв 1080i , затова казвам пробвай го на други тв-та който са си 1080p и направи отново извод за това какво си тествал и видял

Успех и знай че не си направил някакъв фрапираш тотално грешен избор като си я оставил.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 11-10-2013 на 16:01
Отговори с цитат
  #906  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

MAX-a е преди 2012 , 2011 се появява у нас . Чипа му е загадка , понеже има залепен отгоре радиатор и не се вижда , но сигурно е , предполагам , някакъв ALI 3xxx !Това е информация от притежателя на марката у нас . Имам инфо само за рамта и флаша .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #907  
Стар 11-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

охооо 2011, това може би обяснява доста неща . Но нека пробва човека все пак ако може
Отговори с цитат
  #908  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да споделя .
И днешния ми тур по магазините да тествам някой декодер с цел покупка , удари на камък . Поне 8 магазина обиколих - или нямаше въобще и чакат , но не се знае кога , или имат sd варианта на Not only TV , или имат по една бройка - Crypto и никакъв шанс за тест на място . До Метро не стигнах , понеже получих информация , че Nippon-а въобще не е пристигнал и чакат Стронг към края на месеца .

И**си късмета ! Май Алибаба е моя вариант .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #909  
Стар 11-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Появи се и DVB-T ефирен приемник Telesystem TS6512HD - 48 лв . Но без меню на български , е не е проблем за мен , но ....

И това , което ме интересува - • Audio MPEG Layer I , II , AAC + (HE-AAC v1), Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Down-микс Stereo - ще се прави тест , отново , но поне знам , че ще стане на място .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 11-10-2013 на 21:26
Отговори с цитат
  #910  
Стар 11-10-2013
Мики сервиз Мики сервиз не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Арива T650i работи прекрасно на 17 инчов монитор с преход DVI-HDMI и кабел HDMI-HDMI. Едновременно с това вади стерео звук и през SCART с преход към чинчове и с още един преход от тях към 3.5 мм. жак. За справка - Sky Sat Stable THD изобщо не даде образ на същия монитор - изписва out of range, въпреки написаното в спецификацията му, че поддържа 720p/60 Hz. Още една лъжа за SSS THD - поддържа даунмикс на АС-3 през аналоговите изходи, ама само на хартия - на практика звук АС-3 има само през HDMI.
Тунера на Арива-та е с най-високата чувствителност от трите изтествани от мен - само с някакъв измислен кабел за връзка на стара 8 битова игрова конзола към телевизор хвана всички канали в квартал Дружба със сила 65-70% и качество 90 %.

Последно редактирано от Мики сервиз : 11-10-2013 на 22:27
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мики сервиз за този полезен пост :
ТКЗС (12-10-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 104 (0 членове и 104 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.