The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #851  
Стар 08-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Не мога да разбера защо толкова ги предпочитате тия Strong. Лично мен не ме кефи. Тествах го на един ел. лъчев телевизор на комшийката. Ми не блести с нещо особено. И не само честотата на процесора е водеща, както и не само чувствителността на тюнера му. Мах Т105HD е с 512Мb Рам памет. Чипа е на Windbond - 512Mb - W9751G6KB-18 и работи на 1066Mgh въпреки, че пише в мануала 2X64Мb. Аз не знам декодер с толкова рам памет. Тия които гледах са до 128Mb. Ram. А това е важно не само за плейването от USB! Освен това тюнера му е огън като чувствителност. И освен това чете всичко от флаш освен звук в ACC-3. Поддържа хард до 500Мb. И не е циклил никога при прием. Цена 45-49лв. но се намира и по евтино. Иначе дистанционното му е почти еднакво с това на Strong.

Колега ако си сигурен за цифрата 512 - това не са мегабайти , а мегабити , което ще рече 512 делено на 8 = 64 мегабайта рам .Прави разлика между Mbyte и Mbit. Така че там където пише 128 е Мегабайти - тоест това което си мислиш ти е два пъти по-малко от колкото 128.

Към всички с Ariva T650i : Писах им на хората и казаха че ще добавят 1251 към кодировките , написах им неуспорими неща за това да го направят и им пратих примерен файл със субтитри
Освен това открих предимство на тая Арива защото ако имате проблем със дистанционното , продават се нови НО и има програмки за Епъл и Андроид за управлението му защото са дали кодировката на дистанционното си в сайта....въпреки че не знам от къде ще го управяват , мисля че нямат инфраред ?! остава да е през Wi-fi-то ? някой с повече инфо или да е пробвал?

Едит: разбрах през Вифи-то е -> http://www.youtube.com/watch?v=MRGE6X6gbw4

Последно редактирано от Йовчо Димов : 08-10-2013 на 16:32
Отговори с цитат
  #852  
Стар 08-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колега ако си сигурен за цифрата 512 - това не са мегабайти , а мегабити , което ще рече 512 делено на 8 = 64 мегабайта рам .Прави разлика между Mbyte и Mbit. Така че там където пише 128 е Мегабайти - тоест това което си мислиш ти е два пъти по-малко от колкото 128.

Към всички с Ariva T650i : Писах им на хората и казаха че ще добавят 1251 към кодировките , написах им неуспорими неща за това да го направят и им пратих примерен файл със субтитри
Освен това открих предимство на тая Арива защото ако имате проблем със дистанционното , продават се нови НО и има програмки за Епъл и Андроид за управлението му защото са дали кодировката на дистанционното си в сайта....въпреки че не знам от къде ще го управяват , мисля че нямат инфраред ?! остава да е през Wi-fi-то ? някой с повече инфо или да е пробвал?
Кой са тези хора , поляците ли ? Иначе похвално .
За рама - http://www.winbond.com/hq/enu/Produc...RAM/DDR2SDRAM/

Е колега , това си е приемник за ефирна цифрова телевизия за 60лв , айде да не прекаляваме , че и без това не се коментира как е като тунер , а колко са му възможностите като плеър . Аз пък искам и DTS декодер , тръц ! Обаждай се на хората да го слагат в новия модел Арива Т650i+ !!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 08-10-2013 на 16:48
Отговори с цитат
  #853  
Стар 08-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колега ако си сигурен за цифрата 512 - това не са мегабайти , а мегабити , което ще рече 512 делено на 8 = 64 мегабайта рам .Прави разлика между Mbyte и Mbit. Така че там където пише 128 е Мегабайти - тоест това което си мислиш ти е два пъти по-малко от колкото 128.
Аз много добре правя разлика, но недовидях в линка, че пише мегабити. Иначе в заводският им сайт откъдето сравнявах чипа е дадено 512MB. Но явно става въпрос за мегабит/с. И аз се учудих на декодер, да сложат толкова рам.

Последно редактирано от Юли Костов : 08-10-2013 на 17:03 Причина: редакция
Отговори с цитат
  #854  
Стар 08-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Кой са тези хора , поляците ли ? Иначе похвално .
За рама - http://www.winbond.com/hq/enu/Produc...RAM/DDR2SDRAM/

Е колега , това си е приемник за ефина цифрова телевизия за 60лв , айде да не прекаляваме , че и без това не се коментира как е като тунер , а колко са му вузможностите като плеър . Аз пък искам и DTS декодер , тръц ! Обаждай се на хорат а да го слагат в новия модел Арива Т650i+ !!
32Mbitx16 = 4x16 = 64 Мегабайта .Аривата е със 128 Мегабайта и то DDR3 , не DDR2

А за кой са хората - да на поляците . Скоро ще очакваме да има новия софт 1251 кодировка за субтитри . А какво е това DTS - не е ли декодер ? Или е нещо софтуерно , което трябва да се напише ? В т65 има ли го , защото пише passthrough ... това ли е то ? И защо е толкова важно ?
Отговори с цитат
  #855  
Стар 08-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
32Mbitx16 = 4x16 = 64 Мегабайта .Аривата е със 128 Мегабайта и то DDR3 , не DDR2

А за кой са хората - да на поляците . Скоро ще очакваме да има новия софт 1251 кодировка за субтитри . А какво е това DTS - не е ли декодер ? Или е нещо софтуерно , което трябва да се напише ? В т65 има ли го , защото пише passthrough ... това ли е то ? И защо е толкова важно ?
За рам-та не соря , така си е .
Ср1251 е добре да го има , но е старо като концепция и се заменя от Unicode UTF-8 .
DTS - формат за многоканален звук като АС-3 ( DD ), но с по-малка компресия и по-голям битрейт на предаваните данни т.е. звук по-близък до оригинала . Явно процесора не го поддържа , а и затова се иска платен лиценз за употреба и още няма телевизионни канали с такъв звук , но поне може да го пуска към външен декодер/ресивър-passthrough , но не би . Не е толкова важен , а и може да се преконвертира до АС-3 чрез програма , става бързо , но някой трябва да отдели време , макар и малко .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #856  
Стар 08-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Към всички с Ariva T650i : Писах им на хората и казаха че ще добавят 1251 към кодировките , написах им неуспорими неща за това да го направят и им пратих примерен файл със субтитри
Освен това открих предимство на тая Арива защото ако имате проблем със дистанционното , продават се нови НО и има програмки за Епъл и Андроид за управлението му защото са дали кодировката на дистанционното си в сайта....въпреки че не знам от къде ще го управяват , мисля че нямат инфраред ?! остава да е през Wi-fi-то ? някой с повече инфо или да е пробвал?

Едит: разбрах през Вифи-то е -> http://www.youtube.com/watch?v=MRGE6X6gbw4
Аз моя декодер го управлявам с HTC One през инфрареда. Самият телефон има оригинален софтуер, с който сканираш всяко едно дистанционно и само обучаваш бутоните. Тоест можеш да управляваш всичко което е с инфраред.

Последно редактирано от Юли Костов : 08-10-2013 на 17:11 Причина: ред
Отговори с цитат
  #857  
Стар 08-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юли Костов Вижте мненията
Аз моя декодер го управлявам с HTC One през инфрареда. Самият телефон има оригинален софтуер, с който сканираш всяко едно дистанционно и само обучаваш бутоните. Тоест можеш да управляваш всичко което е с инфраред. На клипа мисля че е същият метод с приложение свалено от Гугъл плей.
Не на клипа е със сигурност от вифи-то защото човека цъкна на надпис , който го има по подразбиране във панела му за вифи настройки . тоест името и мак адреса му.
Отговори с цитат
  #858  
Стар 08-10-2013
Фолкър Фолкър не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 65
Благодари: 16
Получил благодарност:
17 пъти в 11 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията


Казах , че всеки си има нужди - мойте са такива и си имам всичко необходимо за това като техника . Не е нужно да ти обяснявам -

Това какво чуваш си е твой проблем , аз си чувам това , което искам да чуя .

И пак казвам , не четеш правилно или не искаш и затова не разбираш какво съм написал , но за малко пари - толкова . Сега ти се е паднало , иначе кога ?!

Спорна и на теб ! И без лоши чувства , нищо лично .
Лоши чувства...шегуваш се, нали?
Виж удивлението ми е пълно...
С тези високопарни слова можеш да впечатлиш някакви туземци, но не всички.
Обяснявам ти с прости думи, така че да ме разбереш.
1.DD TrueHD - не е DD, а е само D -> Dolby, DD е друго и означава Dolby Digital -> технология от времето на DVD.
2.Dolby TrueHD и DTS HD Master audio са проекти за домашно употребление.
3.Нямаш нито възможностите, нито средствата да обективираш DD TrueHD или DTS HD Master audio в домашни условия.
а/неоправдано е да купиш усилвател с подходящи характеристики
б/невъзможно е нито да си позволиш, нито да поставиш нужните озвучителни тела в дома си.
4.Дори да го направиш в стая с размери 5х6м какъвто е моят хол и да обективираш звукът, УХОТО ти чува до 16KHz, в редки случаи до 18KHz, а 20 и над 20KHz забрави.
5.Изобщо няма да ти говоря за интерференция, дифракция, поглъщане, разсейване, пречупване и отражение на звука в дом, в който има прозорци, мебели, и най-различни тела с различни характеристики на поглъщане, разсейване, пречупване и отражение на звука...а за акустиката... е там вече ще ти е доста тъмно...
6.Защо, бе, защо?

Нищо лично...но удивлението ми е толкова огромно, че не можах да се въздъража...
Какви 200+ лв...тук става въпрос за десетки хиляди, ПОНЕ!

Четене му е майката!
Отговори с цитат
  #859  
Стар 08-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Фолкър Вижте мненията
.........Четене му е майката!
И аз не се въздържах ! Тука си прав и ако беше прочел за какво иде реч и на какъв въпрос е отговора , нямаше да има тиради .

Цитирай:
Доста малко хора от форума споделят как е чувствителността на тунера на декодера и въобще как е като декодер за телевизия . Повечето се интересуват какво и как чете медийния му плеър и как да не е така като се удря джакпота - малко пари за сносен тунер/декодер+медиен плеър .
Колко ще дадат 200+ за мултимедиен плеър с тунер DVB-T2 , марков и завършен продукт ??
Правиш ли въобще разлика между различните продукти и тяхното предназначение ?

А това аз колко пари съм дал и какво съм си купил и къде и как съм го разположил и какво чувам , не те засяга , ама хич .

Другия път чети по-внимателно ! Но така става винаги . Хейтъри има навсякъде .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 08-10-2013 на 20:21
Отговори с цитат
  #860  
Стар 08-10-2013
controller controller не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 31
Благодари: 24
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хей.успокойте се..Рей Долби почина миналия месец.Без него нямаше да го има този спор.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Dolby#cite_note-7
Мир!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, mpeg4, Да, как, найевтините, Приемници, сдобием, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 90 (0 членове и 90 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T2 MPEG4 Сърбия Pirat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 83 12-04-2017 21:49
Нови раздели за Xtrend приемници и общ раздел за приемници с мипс процесори Чък Норис Новини и мнения 1 15-04-2012 20:43
Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4 tatkovladko Приключили продажби 3 07-03-2012 23:41
USB DVB-T/MPEG4 приемник plameni КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 19-09-2010 16:09
GS TE - 8310 MPEG4 imported_admin GS инфо 1 04-07-2008 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.